Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

fetelor va pupez!! v-am citit si v-am admirat ! super -copiii !!!!! noi suntem ok , sa zicem , adika mult mai bine. azi avem o aniversare de 14 ani de casniciei si sa vedem unde si daca ne scoate tati undeva ;). noi asteptam . pupici D [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pai cred ca de la 3 ani... vrei sa-ti spun ca nu-l voi chinui sa planga 2-3 saptamani dupa mine pana se "obisnuieste" cu gradinita? iaca iti spun..eu nu vreau un frustrat la usa mea!:) gasim noi o solutie..va merge la gradinita cu siguranta, nu-l voi tine doar langa mine pana se insoara, stai linistita,caci chestia asta ii poate fi chiar nociva la un moment dat, nu vreau sa fie frustrat ca el nu e ca ceilalti copii..gasim noi o solutie sa-l convingem frumos atunci..daca e nevoie stau cu el acolo...poate nici nu vor fi probleme de genul asta, sa planga!zic si eu..dar nu m-ar lasa inima sa-l chinui...si apoi sa faca in pat:)...tu ai spus chiar..faptul ca unii fac in pat, incep sa devina imposibili, crizati, plangaciosi, gica-contra..e un semn ca se intampla ceva...tu ai sta pasibila? nu cred, la cum te cunosc! ai lua toate astea ca pe un accident? nu! nu ai sta de vorba cu el sa-i prezinti situatia de asa natura incat sa-si doreasca sa mearga acolo? ba da! asa ca nu e nimic in neregula, zic eu! cei mai multi plang si se pisha pe ei fiindca se simt abandonati..dar eu cred ca cu putin efort din partea noastra putem sa le insuflam alte sentimente..e o schimbare majora pt ei, sunt sigura..dar tre sa fie una acceptabila din punctul lor de vedere...nu un bau-bau! right?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,multumim de aprecieri,va pup pe fiecare in parte.MIRO,Ale nu comenteaza daca o trezesc egal la ce ora,ea e mereu gata de duca!Si da,din cauza asta dormea de 2 ori pe zi,era rupta,iti dai seama.Pup KARA ce a scumpa,vazut pozele de la baie,mortala! DBUNNY,faina tare piscinuta si ce fericire pe el!Dar [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/1350359648/in/set-72157601922484976/"]asta[/url] imi place enorm! DAYANARA,faine pozele,frumosi! Revin mai spre seara,mai am multe de zis dar nu mai am timp! Adina si Alessia Maria(30.10.2006) [url="http://picasaweb.google.com/adinazot/ANTALIA2008"]ANTALIA 2008[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu am vazut toate pozele, nu le-am vazut decat pe ale adinei (wow, adina ce bile ai--vorba lui marani, nu? sau zicea altfel?)...laptopu maica-mii merge in reluare, tre sa dau conect la fiecare schimbare de pagina, e enervant!!da le vad eu pana la urma...eu sunt deja datoare vanduta cu poze cu piscinutza si ligheanul, caci am devastat curtea lui baba 2(cea cu curcanii)
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa vorbesc pe dinainte...adica nu stiu cum o fi la gradi, si nu mai tin minte, sincer cum a fost la gradi in Ro, dar e o diferenta MARE, aici, intre cresa si gradi...cum spui si tu, la cresa mai poti sta cu el, il linistesti, ii mai arati jucariile, copiii...dar la prescolar(de la 3 ani in sus, AICI) intra direct la sala ca la scoala, cu bancute, masute...si mamicile nu au voie inauntru...asteapta maestrele la intrare si preiau fiecare copil...cel putin asa am vazut... Nepotica care a intrat in septembrie 2007 a zgariat-o pe mása 2 saptamani pe umeri, asa se tinea de ea saraca...i s-a tot explicat cu luni inainte, i s-a tot vorbit...parea ca-i ok, ca accepta, dar momentul despartirii a fost taaaaare greu..ca si la mine de altfel, Dani la 11 luni cand l-am bagat n-a plans...in schimb eu...[xx(]S-apoi au fost momente cand a inceput sa planga cand ma vedea plecand si lasandu-l acolo...si odata am stat de am asteptat o chitanta..si o mamica stat vreo 10 minute cu fetita(statea cam zilnic) pana s-a luat fetita cu altele...si a plecat mamica...uy, cand a vazut-o in cealalta parte a usii, sa fi vazut tu urlaturi si aruncaturi pe jos.. Educatoarele recomanda AICI momentul despartirii sa fie cat mai scurt..Vroiam sa spun de nepotica care zgaria mama pe umeri... a facut pisu pe ea timp de 2 saptamani...macar nu s-a mai intors la scutece ca si cealalta amica... Si la prescolar nu ti-l schimba educatoarea, doar la cresa...so, de la 3 ani incolo daca face pe el te suna si vii cu haine de schimb...si ti-l cureti tu, adeca-l lasa asa...[xx(] Sper ca nu v-am 'incurajat' prea mult cu mesajul asta[:D] Dani acum pleaca inauntru la copii de manuta foarte elegant cu don'soara lui.. Frica mea este ca in luna august nu va merge, si in septembrie iar vom avea plansete.... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desiree e adevarat ca ti se rupe sufletul cand trebuie sa-l smulgi de langa tine si sa-l lasi plangand de mama focului.Daria a avut la inceput o reactie de panica ca nici acasa nu voia sa ma piarda din ochi dar treptat am observat ca incepea sa-si recapete independenta iar dimineata dupa ce o lasam stateam special la usa grupei si dupa max un minut nu se mai auzea, se lua cu joaca.Sunt probabil si copii care nu plang in primele zile ,mi-ar fi placut sa reactioneze asa si Daria dar....presimt ca in toamna o luam de la capat[bang] dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adinazot am apreciat cu atat mai mult vacanta voastra cu cat am sosit de curand de pe litoralul nostru.Noi ne-am simtit bine pt ca ne-am impus sa nune stresam din pricina de gunoaie dar vazand pozele voastre....mi-e greu sa spun ce sentimente am si Daria prindea cate un somn pe plaja,dar noi nu reuseam sa o trezim mai devreme de 7 dayanara frumoase si locurile prin care ati fost voi pacat ca ivan n-a gustat decorul.Imi lpace de el ingropat in nisip.Eu ii ingropam un pic Dariei piciorutele dar le scotea imediat faceam" nu-i " -" uite-le" dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma gandesc cu groaza cand va merge la gradinita la 3 ani, dar va merge, asta e sigur! si cu despartiri scurte fara sa stau acolo, bine, ca nici nu m.ar lasa... mirona, mi.as lua caine, imi plac mult, dar nu am timpul necesar sa ma ocup de el si nu vreau sa.l chinui, am sa.l iau cand o sa.i pot acorda atentia cuvenita, nu.l iau ca pe o jucarie :) stii tu cum e ca si tie iti plac cainii diana - e super la mare unde stai tu, adica oricine sta langa mare, aerul e altfel nu se compara cu ce e aici ieri am luat iaurturi nestle bebe cu cereale, le.am gasit pe raft langa mi primer danone, si au un gust asa bun, au gust de inghetata ca au si nata in ele parca :) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum dar Dani s-a dat jost azi dimineata din patul cu aparatoare...a inceput sa maraie, si pana am ajuns la el in camera era in mijlocul camerei...avea o dunga rosie ca o zgarietura fara sange pe burta si una pe piciorus...si o gaura in scutec[bang] ...cu ocazia asta am vazut si cum se cristalizeaza pipi in interiorul scutecului... Adina...la poza aia li s-au oprit okii colegilor de munca...eu le-am dat link cu Dani langa piscina si ei intrebau de rochita neagra...o scot in vanzare, ca vad ca are trecere[:D] Sa-mi spui cum sa-mi tai parul?...ca de nu il tai pe la jugulara[alcool] dastefa cate ore sta Daria la cresa? ii dai ceva pt imunizare? Dayanara iaurtele d'alea dichisite pt bebei nu mai cumpar, el papa petit de orice marca, in special Carrefour, ca aveau cutiute cu Mickey pe ele, acu au schimbat design-ul... Kokoooooo ce le faci bun de papa azi sandokanilor? Nu mai stiu ce sa-i dau de cina...is in pana de idei... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...