Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mancare romaneasca pt copii la gradinita in Americ


Recommended Posts

Placinta cu branza de vaci? Facuta in tava si taiata patratele. Daca vrei poti sa pui un pic de cacao, stafide, esente, etc.. iar copilasii vor crede ca papa ciocolata. Sau: tort cu branza de vaci - usor de facut si delicios. O alta varianta la galuste cu cascaval sunt bomboanele din branza vaci cu legume asezate in hartiute pt. bomboane. Pacinta este comuna dar bombonelele nu stiu daca apartin bucatariei noastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clatite,papanasi, galuste cu prune, placinta cu mere (clasica). De mancare: snitzele mici din piept de pui, dar mici sa fie si taiate in forme (triunghi, dreptunghi) . Mancare pur romaneasca oricum nu o sa gasesti, e clar, nu stiu daca avem ceva care sa fie numai romanesc si renumit pentru asta. Laura si minunile [url="http://img184.imageshack.us/img184/328/pict0102pi3.jpg"]Lara, printesa de catifea[/url] [url="http://img100.imageshack.us/img100/2368/kopievonpict02091ao6.jpg"]Louisa, cea mai scumpa Craciunita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dus sandwichuri cu icre pe care le-am decorat in toate felurile cu felii de ardei rosu, masline, albus fiert de ou, etc; desert am dus biscuiti (cu brizuri de ciocolata)- e undeva reteta postata de roxanaz; ambele au avut succes. http://www.floriinro.ro/ credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salata de vinete,sarmalute mititele,ursuleti de mamaliga cu branza in mijloc,facuti mici cat sa-i poata lua un copil in mana..ii poti face acasa,acolo doar sa-i mai bagi la cuptor putin cu unt deasupra ,papanasi cu branza de vaci fierti sau prajiti,branzoaice...baigli,cozonac,lapte cu taitei de casa,turtite coapte pe plita,ceva muraturi,oua in smantana,branza de vaci frecata cu sare,unt si marar servita cu paine de casa..,mici(adica mititei la gratar),fasole batuta,mamaliga in paturi cu branza si jumeri .... Scuze ca m-am intins..tocmai am rasfoit cartea lui Anton Roman...:) Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...