Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cum ar trebui sa fie prima noapte de dragoste? Plina de dragoste...si nu uita de masura de protectie care este cel mai bun moment? cand esti pregatita,cand simti ca tu vrei sa o faci,NU din compromis,NU doar ptru ca celalalt vrea. dupa cat timp? suficient.. daca sunt sanse sa ramaneti impreuna? depinde cum evolueaza relatia. [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima noapte de amor... nu stiu daca sunt in masura sa dau "sfaturi"... o sa spun dar cateva idei: o sa incep cu PROTECTIA... nu cred ca e cazul sa insir o mie de motive pentru care trebuie sa fie obligatorie!!! daca niciunul dintre voi nu stie, eu zic sa nu va aventurati doar asa de "dragul" hormonilor [:D]... incepeti incet-incet, prin a va cunoaste propriul corp si mai apoi pe al celuilalt, sa va descoperiti reactiile. de asemeni mai este foarte important sa iti doresti si tu si el, sa nu te simti cumva obligata sa faci asta; sa faci dragoste pentru ca asa vrei, pentru ca asa simti! incearca sa nu fi stresata, agitata... sa fii cat mai relaxata. daca nu mai vrei sa continui spune-i nu, si fii sigura ca el iti va respecta dorinta. alegeti un loc si un mediu placut, sa nu stati cu teama sa nu vina parintii, sau mai stiu eu ce. daca el nu mai reactioneaza asa cum ar trebui (pur si simplu se blocheaza, ca doar si pentru el o sa fie o experienta noua, si si lui poate sa ii fie teama), nu va impacientati, calmati-va, trageti aer in piept, stati cateva minute, si puteti sa o luati de la capat. am insirat deja o gramada, si ar mai fi de insirat... insa nu vreau sa plictisesc... oricum, multa iubire si sa va fie bine [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca va iubiti si va doriti sa faceti pasul asta impreuna,cred ca ar trebuii sa va relaxati si sa lasati totul sa vina de la sine. DAR, NU UITATI SA VA PROTEJATI. Si cred ca momentul, timpul si sansele , depind doar de voi doi, (dar as recomanda dupa cat mai mult timp). Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice..dupa 18 ani, atunci cand tu te simti pregatita, el se simte pregatit intotdeauna. atunci cand il cunosti deja bine si stii la ce sa te astepti de la el si numai daca se poarta frumos cu tine, nu daca faca presiuni directe sau indirecte asupra ta. eu as zice dupa 8-9 luni de relatie, mai ales ca va fi 1a oara pentru amandoi. sansele de a ramane impreuna sunt f mari pentru ca o sa descoperiti amandoi pas cu pas ce inseamna a te darui complet. nu incercati prea multe din prima, adica nu incercati sa schimbati pozitiile, acrobatii, alt tip de sex, etc. pentru ca s-ar putea mai tarziu sa regreti sau sa nu-ti mai placa. luati-o usor usor, invatati-va mai intai corpul, discutati, dezbracati-va, mangaiati-va de mai multe ori inainte de a trece la a face dragoste. si ai incredere in el, nu te stresa, nu te gandi la tampenii in timpul actului. nu uitati sa va protejati, luati durex ca sunt cele mai bune si un lubrifiant pe baza de apa, desi s-ar putea sa va fie rusine sa folositi din prima. luati-o usor si o sa fie o experienta care o sa va placa. va asigur :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima noapte de dragoste dupa parerea mea ar trebui sa fie relaxata. foarte. desi nu e usor... insa ar fi misto sa fiti plini de voie buna, veselie. cred ca virgula cadrele romantice (lumanari, uleiuri mirositoare, etc) imping mai mult omul la seriozitate. o comedie cu mai mult sau mai putin sex, si o muzica relaxanta (chill out, jazz, tango) v-ar relaxa mai mult. si sa nu aveti asteptari de la aceasta prima noapte. nici bune, nici rele. lasati sa decurga totul natural. bazati-va pe voi si numai pe voi, lasati filemele, povestirile prietenilor, sau lecturile din carti. FITI VOI INSIVA. Distractie placuta![amoras] b
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima noapte de dragoste[:)].Ei bine trebuie sa fie asa cum vreti voi sa fie(sa nu uitati despre protectie, e foarte importanta si iti va da sigurantza). Cel mai bun moment: cand te simti tu pregatita! sanse sa ramaneti pe viitor impreuna? Depinde de foarte multi factori, de aceea fii realista: daca vrei ceva frumos, fa-l sa fie frumos, sa iti ramana una dintre amintirile tale dragi...niciodata nu stii ce iti rezerva viatza asa ca e mai bine sa ai rezerva ta de fericire imbuteliata in amintiri frumoase. [:)] ________________________ Felicia [gravi] 27+ mamica de puiuc[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Felicia&year=2008&month=5&day=23&babycount=1"][baietel]Gabriel[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562181127zlaUpT?vhost=good-times"]pozici cu burtic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca el isi doreste foarte mult , iar ea desi uneori isi doreste ( in momente mai speciale) e nehotarata , are nevoie de promisiuni cum ca o sa ramana mereu impreuna , etc... si e o relatie de 8 luni , dar nu e vorba de timp aici cel putin in legatura cu acest astept , ci mai degraba cu cat timp ar putea el sa astepta " pana sa se duca dupa altcineva care ofera mai repede "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...