Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence...la apel :) (7)


Recommended Posts

Criss, multumesc de lamurire, am gasit dieta daneza. Am si tinut-o pe vremuri dar nu mai stiu ce rezultate am avut cu ea. Am tinut multe diete la viata mea, deja mi-e sila de ele[bang]. Celebra dieta cu supa de varza m-a facut sa nu mai fac ciorba de varza 1 an ca imi era [voma] de ea/ Iar mere....mananc din an in pasti si daca arata super bine...tot de la un regim cu mere mi se trage. Eh..asha sunt eu...ce nu imi place...nu mananc[:(]. Imi pare rau de colega ta, si eu am avut o colega acum vreo 6 ani, care la sfarsitul lui octombrie a descoperit ca are cancer, iar la inceputul lui decembrie am fost la inmormantare. E crunta viata asta[q]. Brigita...nici eu nu mananc peste decat pane in ou sau la gratar afara...altfel nu imi place. Spanacul in gatesti draga cu usturoi, lapte, faina...doar nu crezi ca il mananci asha crud [voma]. Sau cel putin asha banuiesc[:-/]. Eu mi-am facut testul papa nicolau in octombrie si a iesit ok. Eco mamara mi-am facut luna trecuta si aia a iesit ok. Momentan sunt sanatoasa tun[cool] (in privintele astea doua) Olim, bafta la cura[cool]. Fetelor vedeti ca la chioscurile de ziare a aparut revista Slab sau graspe luna martie. Este un regim interesant pe care il probeaza maica-mea acum (are ambitie mai mare ca mine[^]). Prezinta un caz a unui tip care a slabit 30 kg , si a unui cantaretz care s-a ingrasat 20 kg doar sa arate bine pe scena. Revista e 2.4 lei...deci...eu zic ca nu mare lucru. In rest suntem bine, azi in premiera mi-am scos puiul de la cresa la ora 17, mai era el si inca un baiat. Si a stat cuminte saracul si m-a asteptat. Ii place foarte mult la cresa. s-a atasat si de educatoare, le striga pe nume si le da pusi la plecare[cool]. O seara faina va doresc... Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by brigita
quote:
Originally posted by Criss75
Mai fetelor, sunt asa intoarsa pe dos. Aveam o colega la birou, inca cu 6 saptamani in urma venea la serviciu. Bine, se vedea ca e bolnava, a fost internata in spital, si acum deja nu se mai poate ridica din pat, a ramas doar o umbra. Are cancer de col uterin, cu metastaze, si ...maxim o luna de trait. Pur si simplu nu-mi vine sa cred ce se poate intampla cu un om in cateva saptamani, luni... Isi facea atatea planuri, mai avea de lucrat pana in septembrie, ca apoi sa se pensioneze, sa-si ingrijeasca nepotii.[:(]
Fetelor , voi v-ati facut testul PAPPANICOLAU? Daca nu , faceti-va timp, ptr. ca cu cancerul nu e de glumit! Eu sunt ft. constiincioasa si de cand a murit mama, in fiecare an fac testul. Si ea a avut cancer, descoperit intr-un stadiu avansat cand nu se mai putea face mai nimic. Am invatat din greseala ei, chiar ma pregatesc sa fac si o mamografie, dar inca o aman putin ptr. ca mi-e frica de rezultat. Dar oricum pana-n vara ma duc! Asemenea cazuri te intorc pe dos intradevar, si cand te gandesti ca in multe cazuri, daca se descoperea la timp, viata putea fi salvata! Mergeti va rog si faceti-va testele daca nu le-ati facut[pup] BRIGITA mami de[zana] TIMEA(13.11.2001) si [zana] ADRIENN(16.10.2004)
Eu merg anual sau hai, un an jumate la ginecolog la control Stiu ca e important si chiar daca e neplacut, acum supotam si noi. Si am si un dr. fff bun si de treaba. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze pt absenta. da, suntem bine, doar f.ocupati cu invatatul. posibil sa ma intorc la serviciu mai devreme decat preconizam. si am legislatie multa multa de invatat si e ceva nou pt mine si cum stam prost cu timpul liber si si mai prost cu dormitul noaptea... dar, har domnului, suntem sanatosi. cica tragem tare cu legile astea. inca vreo 2 sapt. mai dureaza. e careva in domeniul bugetar? sa vb pe mess sau pm... aura, de-aia nu esti tu nici la tel nici pe mess, huh?! te rasfeti, nu gluma :)) mariaa, [flo] si [pup] bianca, iar m-am uitat la pozele voastre. nu stiu de unde... dar io te stiu din vedere... hmmm :)) nu stiu cine a intrebat de dieta. teoretic tin montignac, e la mine la semnatura, numai ca nu am ambitie... adica mananc corect, fara abateri si seara o dau in dulciuri... oricum, am dat jos 3 kg intr-o luna in care nu m-am tinut f ok de treaba. mai am inca 5kg de dat. avantajul regimului este ca nu te privezi de absolut nimic. o poti tine cu anii, e doar un regim alimentar sanatos. pt faza de slabire sunt interzise mai multe, la mentinere poti papa aproape orice. cu acelasi regim sotul meu a slabit 10kg in 2 luni (din ian incoace), dar face sport de 3 ori/sapt. si continua. mai vrea inca vreo 5kg... cat despre sport, eu m-as duce cu drag la aerobic/sala, dar nu am timp, chiar deloc. poate daca vine caldura si mai creste bb, sa merg eu la sala si sotul cu copiii pe undeva la joaca... sincer, oarecum de abia astept sa mai creasca un pic copiii sa pot face mai multe, si pt ei si pt mine. imi amintesc de invitatiile la sg de mures ale biancai, de vara trecuta. vara asta cred ca suntem destul de mari sa venim! olim, dieta daneza e drastica. eu nu am putut s-o tin. nu pui inapoi dupa ce o termini? bianca, mai spune o data... la ce cresa merge dani? Marc 1+ si Ianis 3+
[url="http://picasaweb.google.com/dianarus"]Pozele noastre[/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587"]Nasterea lui Ianis [/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084"]Nasterea lui Marc [/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116236&whichpage=1"]Mananc deci slabesc[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu la apel! pe scurt: diana:ma bucur ca sinteti bine,spor la studiat criss,olim,diana:va fac galerie,si cind ma apuca ambitia ma lipesc si eu de voi. brigita:te-ai hotarit unde mergi la fitness? oana:nu ne-ai divulgat cum o va chema pe bebelina?cum sinteti?Paul? emycor,alycia,camelia si oanna:multe absente!!! la noi:azi a avut grija bunica(a lui tati )de amindoi.saraca s-a dus asa de obosita acasa.cind a sunat sotul era chiar situatie de criza:Robert facea pe pompierul cu sticla lui Kristian,bunica il certa ca s-a udat,Robert nu lasa apa,bunica nu vroia sa ii ia ca sa nu plinga(iete!las sa plinga i-am zis).nu face fata cu amindoi.si poate ca de saptamina viitoare ma duc la servici.asa ca dragul de Robert deja duce tratative ca el nu doarme la camin.problema va fi cind amindoi sint acasa,ca sint bolnavi.asta e! ca sa fiu sigura ca am timpul perfect ocupat simbata ma duc in "vizita" la citeva localuri.ca am hotarit sa facem banchetul la Pescarus dar e ocupat,la Europa la fel,asa ca pe lista m-ai avem:Cupola,Laguna,Darina.aveti ceva idei.rog ajutati-ma!!! ma duc sa-mi termin pilaful,bag niste haine la spalat,si la 16,30(sper sa vina sotul)am sters-o de acasa:e intilneala de fete(pe care nu am tinut-o simbata-prima simbata a lunii ca am fost betegi),si simbata asta e 8 martie,pe urma una din prietene are confirmarea lui fius-o,asa ca....azi e destrabalare la fete. m-am intins bine cu scrisul, v-am pupat. mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006) http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, m-am uitat si eu la pozele voastre dar nu imi pari cunoscuta. Cine stie...poate iti amintesti si imi spui si mie. Dani umbla la cresa de pe strada Muncii. Kover, distractie placuta la intalnire. Sambata te-ai gandit sa iei localurile la umblat? Sambata ar trebui sa stai si sa sarbatoresti cu familia sau prietenii[bis] Camelia,multa lamaie si paracetamol preventiv ca e bun. Brigita,.,,azi nu ai semnat condica[:-/]. Ce program aveti de 8 martie?. Eu nimic deosebit, merg la scoala de la 12-17 si apoi iesim cu gasca de prieteni la restaurant sa ne cinsteasca barbatii pe noi femeile[cool]. De streaptease nu am chef parca anul asta...dar poate pana joi (in 13 parca) ma apuca[alcool]. Sotul meu merge la Bucuresti saptamana viitoare dar eu nu pot merge cu el [q][q]. Copii sunt bine, pe Sandra o aud discutand "in soapta" cu taicas-o...cred ca pun la cale cadoul de 8 martie[cool]. Sapt asta a venit acasa cu o idee de m-a dat pe spate[:-/]. S-au gandit ele fetele sa faca o petrecere de 8 martie in clasa (se cinstenc de ziua mamelor[alcool]) iar ea e insarcinata sa duca muzica[alcool]. Si ce s-a gandit ea...sa duca laptopul sau combina muzicala [bruta]. Hm... Cand am auzit...sa cad pe spate...in scoala generala(am terminat clasa a 8-a in 91) eu eram responsabila cu muzica[alcool] pt ca aveam o sora cu 8 ani mai mare si aveam toate noutatile in materie de muzica[;)]. Si duceam un casetofon rusesc urias si greu in plasa si asta ne era distractia[pk]. Concluzia.....[;)]. O seara placuta[cool] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor. Azi sunt prima la semnat condica[:D]! Ieri n-am reusit ptr. ca au avut fetele serbare. Febra pregatirilor, serbarile propriu zise.... Prima data a avut cea mica, a fost ghiocel,asa era de scumpa ...Dupa aceea cea mare a avut un fel de bal mascat, a fost cowboy-ita, dar a trebuit s-o costumez si pe cea mica, ea a fost caine dalmatian. Va dati seama ce mandra era mami de fetele ei!CAROLA nu ma duc la fitness, ptr. ca n-am cu cine! CAMELIA sanatate muuuuuuulta! [pup] la toata lumea BRIGITA mami de[zana] TIMEA(13.11.2001) si [zana] ADRIENN(16.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by brigita
'Neata fetelor. Azi sunt prima la semnat condica[:D]! Ieri n-am reusit ptr. ca au avut fetele serbare. Febra pregatirilor, serbarile propriu zise.... Prima data a avut cea mica, a fost ghiocel,asa era de scumpa ...Dupa aceea cea mare a avut un fel de bal mascat, a fost cowboy-ita, dar a trebuit s-o costumez si pe cea mica, ea a fost caine dalmatian. Va dati seama ce mandra era mami de fetele ei!CAROLA nu ma duc la fitness, ptr. ca n-am cu cine! CAMELIA sanatate muuuuuuulta! [pup] la toata lumea BRIGITA mami de[zana] TIMEA(13.11.2001) si [zana] ADRIENN(16.10.2004)
Noi n-am avut serbare, gradinita e intoarsa totata cu fundul in sus, copiii sunt la gramada, ca se renoveaza, asa ca anul asta trece fara serbare. Anul trecut si Alex a fost ghiocel, si era tare dragalas. http://good-times.webshots.com/photo/2111664930102224540WcZHYU Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...