Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai inteleg nimic


Recommended Posts

buna nu am crevut niciodata ca voi recurge la asemenea metode de a spune ce gndesc sau ce simt dar veata este plina de surprize dar pe scurt sint la virsta de 32 de ani sint casatorita de 4 ani pot spune am o casatorie frumoasa si linistita stam singuri financear totul ok totul a fost super pina acum 3 ani cind de la un banal control ginecologic am fost diagnosticata cu cancer dar acum totul este bine numai ca nu pot avea propriul meu copil cu boala ca sa lupt a fost poate mai usor decit cu gindul a fi fara copii am hotarit pe parcurs ca pot adopta un nasuc dulce dar omul meu este cam indiferent la propunerea mea este un om adorabil a fost linga mine tot timpul ma iubeste enorm si stiu dar nu pot renunta la idea de adoptie ce sa fac dati,mi un sfat va inbratisez cu drag [[hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, eu zic ca ai facut un lucru bun ca ai intrat aici...nu stiu in c emasura te putem ajuta sa iti rezolvi problemele, dar in mod cert ne descarcam intrand aici... iti doresc multa sanatate poe viitor, si multa putere... din ce spui tu, dc aveti o casnicie reusita, eu cred ca prin multa comunicare si rabdare veti reusi sa rezolvati aceste probleme..adoptia unui copil este o hotarare majora, ar trebui sa vezi clar care este parerea lui referitoare la asta...nu pe multi ii incanta ideea. nu stiu ce sa zic...el ce spune referitor la asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Inteleg ca tu nu poti avea copii,ca e foarte greu de digerat asta si ca tu doresti sa infiezi.Evident ca trebuie sa fie o decizie comuna.Pe de alta parte e greu sa impui cuiva sa incerce ceva ce nu-si doreste.Sotul tau e o persoana realista.Tu esti sau ai fost bolnava!Trebuie sa treaca o perioada de stabilitate,relaxare in viata voastra si apoi poate sa mediteze si la ceva atit de important.Pe fondul unui stress atit de mare nu se pot lua decizii care implica intreaga voastra viata de acum inainte.Ia-o usor! Tu lucrezi acum?Daca iubesti atit de mult copiii, incearca o profesie in care intri mult in contact cu ei, sa suplineasca lipsa lor acasa. Multa sanatate! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu pentru un barbat sa afle ca nu va avea propriul copil. Deocamdata nu poate digera aceasta situatie. Apoi nu i-a fost moale sa te vada prin ce treci, esti jumatatea lui, nu? Pe scurt, probabil nu este momentul in care sa ia o astfel de hotarare. Sunt sigur ca atunci cand subconstientul lui ii va spune ca totul e ok cu tine, va accepta discutia si, de ce nu, va accepta implinirea familiei. Pur si simplu este o situatie care se abate de la firesc si unii au nevoie de mai mult timp pentru adaptare. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"am hotarit pe parcurs ca pot adopta un nasuc dulce dar omul meu este cam indiferent la propunerea mea" insa "este un om adorabil a fost linga mine tot timpul ma iubeste enorm" Un sfat: Va fi bine. Mergi pe acest drum. Va fi bine ai incredere! Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, reactia ta de a precipita lucrurile este normala, cand treci printr-o incercare de genul celei prin care ai trecut vezi lucrurile altfel decat ceilalti. Ti se pare inutil si de neinteles sa mai astepti o perioada pentru ca apoi sa te simti implinita si fericita, in fond ai dreptate, nimeni nu are garantia ca maine va fi sanatos sau apt sa-si implineasca visurile. Si retinerea sotului tau este justificata dat fiind faptul ca se simte coplesit de problemele grave cu care v-ati confruntat...singura solutie e sa-i impartasesti dorinta ta de a trai frumos, normal, de a darui dragoste, sa-l faci sa inteleaga ca trauma pe care ai trait-o te-a schimbat si ai o cu totul alta viziune asupra vietii si a prioritatilor ei. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bmv 23,eu ti-as da ok-ul din start,si mie mi-a trecut de atatea ori prin gand,pana a ramane insarcinata cu Brianna,ca ar fi foarte bine sa infiez un sufletel nevinovat,un suflet care sigur ti-ar reda zambetele pe buze(imi pare rau sa aud ca starea sanatatii tale nu este chiar ideala),dar totul depinde numai si numai de tine,cat de mult te vei putea atasa de acest sufletel,cat de mult iti permite sanatatea,in unele cazuri stresul si oboseala poate accentua si mai mult boala.Bravo tie ca esti atat de optimista[flo],cu siguranta vei trece si peste asta,avem 2 cazuri in familie,mama si sora mea,sunt intr-o stare exceptionala dupa interventia chirurgicala,pline de sperante si planuri de viitor.Sunt multe familii care nu-si permit sa aiba un membru al familiei in plus,urmaream la "Povestiri Adevarate" cum roaga alte familii spre adoptie,isi doresc cu adevarat sa faca o alta familie fericita,si sa ofere un viitor mult mai bun micutiilor.Eu iti doresc multa bafta,multa putere de convingere asupra sotului tau,nu stiu daca este vorba de egoism in relatia voastra,dar cred ca,si sunt convinsa,merita incercat.[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta, sotului tau nu ii pasa de nimic altceva decat de tine. Probabil ca nu-si putea imagina viata fara tine. Acum ca a trecut pericolul nu vrea sa stie de altceva. Da-i timp. E posibil sa nu accepte niciodata ideea adoptiei, insa in mod clar trebuie sa ai incredere in dragostea si sprijinul lui. Impreuna, veti gasi o solutie, fara indoiala. Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004 http://community.webshots.com/user/vizigotu http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655"]cronicile vizigotului[/url]"]cronica vizigotului[/url] Some people dream of success...while others wake up and work hard at it
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
va multumesc din suflet penr-u sfaturri si ca sinteti alaturi de mine am fost in romania si am depus dosarul pentru adoptie am niste emotii de imi vine sa lesin sint ceea mai fericita dar na asta e si omul meu sia dat seama ca nu renunt nici in ruptul capului la adoptie dar va pot spune ca sint putin dejamagita de birocratia din tara si putin de mentalitate cel putin din partea doctorilor am depus dosarul o gramada de hirtii de mau ametit si acum astept sa imi faca evaluarea ca na asta este demersul cam astea au fost noutatile mele [:D]pa va inbratisez si multi pupicii si multa multa sanatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...