Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce se intampla cu amanta???


Recommended Posts

Eu i-as "sugera" insistent sa-mi faca cunostinta cu ea ,si dupa v-as zice si voua ce s-a intimplat cu ea![:D] Si apropo de sotul care vinde lunar o masina "ca are cheltuieli".Ma bagi la banuieli,al meu vinde cam multe! Oare e rost de [box]???[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui hannen
Eu i-as "sugera" insistent sa-mi faca cunostinta cu ea ,si dupa v-as zice si voua ce s-a intimplat cu ea![:D]
Ba io zic sa nu ne spui,sa credeam ca-i in fro'croaziera ceva[:D] "La vita e bella" [url="http://good-times.webshots.com/album/554112020rwFQkV"]De mancare[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562608582PcVExE"]Din gradina mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina,buna idee!Fac si rating la OTV ,de genu` "unde`i E..."sa-i zic ,sa nu-i zic numele?[:D]mai bine`i zic "amanta"[:D] Mirela,asta ma intrebam si eu!![:D] al meu are,ca asta-i jobu,de aia nu [box] nimic[:D][:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady,saru-mana ca printre randuri sigur ai inteles ce am vrut sa spun. Uite de aceea nu iubesc si nu doresc sa iubesc cum spun altii ca ar trebui. Ca sa nu fiu egoista si ca sa am liberatea psihica, mentala si sentimentala. Evolutia noastra ca specie, respecta ascensiunea piramidei lui Maslow,dar din cand in cand se mai abate si de la regula. Sicer, ma bucur nespus ca am ajuns independenta din toate punctele de vedere si pot supravetui oricarui barbat fara sa fiu conditionata intr-un fel sau altul. Culmea e ca niciodata eu nu am avut de a face cu probleme de genul amant-amanta, probabil tocmai datorita faptului ca tuturor barbatilor le-am dat atat de multa libertate ca nu au stiut ce sa faca cu ea. Nu stiu intr-o alta situatie ce parere as fi avut. De fapt, ce cred eu, dupa atat de multe subiecte controversate,e ca toata treaba asta cu infidelitatea,apare la o anumita varsta, mai ales pentru femei,atunci cand ele mai mult sau mai putin depind de un barbat emotional,financiar,familial,atunci cand au de pierdut ceva si nu sunt dispuse sa piarda.Nu stiu, nu am fost niciodata geloasa, nu am incercat nici un sentiment de posesiune,am luat toate ca atare si nu mi-am intoxicat viata. Pana la urma depinde de cat evoluezi ca om in toate domeniile.Cursul vietii isi pune amprenta pe fiecare intr-un fel anume , plus informatia genetica,plus karma, plus evenimentele pozitive si negative ,toate astea te pot face sa privesti intr-un fel anume cel mai raspandit subiect " amantul-amanta".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, eu as fi bagat mana-n foc ca nu are cum sa mi se intample tocmai mie vreodata, dar acum ca mi-am luat-o, nu mai imi da mana. Cred totusi ca experienta asta mi-a deschis ochii, care pana atunci erau clar inchisi. Totusi eu cred ca dimpotriva, se intampla mai rar cazuri de infidelitate atunci cand nevasta este total dependenta de sot. Si eu citesc pe forum, insa probabil ca sunt foarte putine relatari ale persoanelor care trec prin asta de pe o pozitie diferita (si nici nu cred ca este locul in care sa prefere sa discute asa ceva). Majoritatea celor divortati din jurul meu sunt exact pe dos: femei independente, cu un anumit statut social, cu venituri mult peste medie, ce s-au trezit inselate peste noapte (evident, cu vreo scursura a societatii) evident, cu banala scuza ca nu se mai simt iubiti, doriti, venerati si adulati. Cine stie, poate chiar asa au si simtit respectivii. In orice caz, se acumuleaza frustrari mari de partea lor care rabufnesc prin a-si insela partenerul. Am incercat sa inteleg, la randul meu, ce l-a determinat pe exul meu sa ma insele. La fel ca si tine, gelozia nu a existat nici macar in vis, libertatea lui era absoluta. Stii la ce concluzie am ajuns? Ca in locul lui, erau sanse foarte mari sa procedez la fel, frustrarile au fost maxime. De fapt si de pe pozitia mea as fi avut toate motivele din lume s-o fac, dar oricum la momentul respectiv aveam alte prioritati (copil mic). Avocata mea, la divort, mi-a spus urmatorul lucru, care mi-a ramas bine in cap: un barbat trebuie sa fie mult prea destept ca sa accepte o diferenta in favoarea sotiei de venituri/pozitie. Mai ales cand diferenta este uriasa. In societatea in care traim, barbatul este considerat capul familiei, aducatorul veniturilor majoritare, stalpul casei, factorul de decizie. In ce conditii ar renunta un barbat la aceste lucruri? Trebuie sa fie ori foarte evoluat in gandire, ori o accepta pe termen determinat si ulterior isi gaseste solutii prin care sa-si arate muschii, chiar si cu alta femeie. Poate ca ceea ce e greu de acceptat este urmatorul lucru: amanta este doar o trambulina spre libertate. Nu este o cauza a divortului, ci doar un mijloc de exprimare a frustrarii acumulate in cuplu. Frustrare care poate avea cauze diverse. Eu stiu ceva din povestea ta, de la alte topicuri pe unde ai postat. Te admir din foarte multe puncte de vedere, si te felicit pentru gandirea complexa, nu am toate datele necesare, insa nu cred ca as proceda la fel ca tine. Si ca sa raspund la intrebarea initiala a Zepellinei - nu, n-a durat. Si cred ca e destul de greu sa faci sa dureze asa ceva, intrucat nu sunt amandoi liberi de sentimente fata de terte persoane. Un divort este foarte traumatizant, evenimentele lasa urme, manifestarile sunt dureroase pentru cei implicati...mult prea complicat, si sunt cele mai mari sanse sa nu dureze. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amanta ... Toate cred ca viseaza sa devina neveste la un moment data ... Nu toate isi si implinesc visul. Eu am un caz nu chiar la mine la servici si cred ca de asta n-am auzit pe aici pe forum: cum e sa te insele barbatulcu un amnt nu cu o amnata ... Pe cuvant ca eu zic ca este mai nasol ... Eu am ramas cu gura cascata efectiv cand cineva mi-a dat un cot si mi-a zis. Am stat si m-am gandit acre din cele doua rele e mai rau si parca asta trece limita celuilalt. Voi ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amanta ... Toate cred ca viseaza sa devina neveste la un moment data ... Nu toate isi si implinesc visul. Eu am un caz nu chiar la mine la servici si cred ca de asta n-am auzit pe aici pe forum: cum e sa te insele barbatulcu un amnt nu cu o amnata ... Pe cuvant ca eu zic ca este mai nasol ... Eu am ramas cu gura cascata efectiv cand cineva mi-a dat un cot si mi-a zis. Am stat si m-am gandit acre din cele doua rele e mai rau si parca asta trece limita celuilalt. Voi ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina,sunt convinsa ca daca ai avea si celelalte "piese" ai putea face un puzzle complet.Dar din respect pt sotul meu nu dau mai multe detalii. Dar, da, ai dreptate, eu sunt in situatia precizata de tine, in care sotul a cedat pozitia in favoarea mea. Deci este destept si stiu asta.Si nu numai pt asta stau cu el.Iar daca va vrea sa-si arate muschii cu vreo femeie, eu sunt dispusa sa i-o caut numai ca lururile sa revina la normal.Si iti dau dreptate ca ai proceda altfel,eu acum in momentul asta procedez asa. Ce va fi maine, nu stiu, nu sunt genul sa-mi fac planuri de viitor. Ma intereseaza ca trairi momentul,ca venituri viitorul. Oricum, asa cum spune un bun amic al meu, cine are placerea primului divort trebuie sa cumpaneasca bine a doua oara. Multumesc pentru apreciere, gandirea mea imi da si le da de furca mie si celor din jurul meu. Eu oricum am alta parere despre relatiile exconjugale.Sunt acele iubiri interzise, ca in "Strada Hanovra", care nu au legatura cu ceea ce se posteaza pe forum. Poate sunt eu mai visatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...