Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce se intampla cu amanta???


Recommended Posts

Ce urat mi se pare cuvantul "amanta".Nu stiu de ce, dintotdeauna mi s-a parut ca are sens peiorativ(chiar asa e?).Totusi, sunt de acord cu balanta "Eu oricum am alta parere despre relatiile exconjugale.Sunt acele iubiri interzise, ca in "Strada Hanovra", care nu au legatura cu ceea ce se posteaza pe forum. Poate sunt eu mai visatoare". De ce? Pentru ca asa-zisa amanta poate sa iubeasca acel barbat insurat mai mult decat orice pe lume , stie ca e imorala si impotriva tuturor principiilor, dar pur si simplu, intamplator, s-au apropiat periculos de mult.Nu l-a cautat, nu l-a vanat pt.averi, pur si simplu doar l-a cunoscut si mai tarziu l-a iubit.Fara sa forteze nota, totul a venit de la sine, ca si intre 2 oameni "liberi". Si poate fi valabil si pentru un barbat insurat sa simta asta pt.o femeie(maritata ).In acest caz el ar fi "amantul".Si in acest caz, cand "amanta" doar iubeste, fara alte motive ascunse,iar sentimentele sunt reciproce, atunci pot sa inteleg o relatie extraconjugala.Si chiar as sustine-o pt.ca sunt convinsa ca in astfel de cazuri, acasa la cei doi nu mai e nimic.Nimic de salvat.Ei se iubesc si atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cris-Cris nu-s de acord cu tine neam ! Daca e iubire asa mare ,sa isi incheie intai "socotelile " cu partenerul de viata si dupa aceea pot sa se iubeasca in veci ! Dar cum de obicei nu se intampla asa , e normal ca ,cuvantul amanta sa aiba sens peiorativ . PS:oricum sunt de parere ca "iubirea" asta construita pe minciuna ,inselat ,etc nu are viata prea lunga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate,briantis, dar in faza initiala nu se constientizeaza ca se va ajunge asa departe, deci nu au ce socoteli sa incheie.(Exista oameni care nu isi propun sa insele, despre aceia vorbesc eu, nu despre cei care vor doar sa-si satisfaca dorintele in alte parti).Acasa poate totul e OK sau e doar obisnuinta, depinde.Dar fara sa realizeze se implica in paralel. Ulterior, cu siguranta, socotelile cu cei de acs.se incheie. Iar evolutia unei astfel de relatii difera de la caz la caz.Poate unele sunt sortite esecului, poate altele nu.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca tot ce se construieste pe un terne "miscator" se cam duce... chiar daca initial nu ti-ai propus sa te amorezezi[:D]ai o constiinta si asta,de obicei ,nu te lasa sa faci lucururi"miscarete"... da' mai e si expreia aceea...ochii vad,inima cere,constiinta nu si nu..depinde de constiinta fiecaruia... asa da eu nu cred ca amanta va fi o partenera/sotie fericita!chiar daca asa se imagineaza ...si-si tapeaza consitiinta ca nu a facut decat sa iubeasca... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Amantele sunt femei care se deosebesc de sotii printr-o hartie de la starea civila.
Eu cred ca amentele se deosebesc de sotii nu numai printr-o hartie. O sotie tine o casa , face/creste niste copii, are grijile cotidiene pe cap (servici, piata, curatenie, mancare, spalat, calcat, educatia copiilor etc.) si daca ii mai ramane timp din cand in cand de cate un coafor , manichiura si ceva pentru ea ! Pe cand amantele au grija doar sa arate bine si sa gaseasca modalitati de atragere a barbatilor cu potential fizic si material !!! Ca una fara alta nu prea merge ! Nu cred ca o amanta isi astepata amantul facand mancare, mirosind casa a ceapa prajita si 1-2 copii alergand prin casa rasturnand cam tot ce le sta in cale. Amanta este de fiecare data odihnita, parfumata, calma, relaxata si gata oricand sa-i sadisfaca barbatului orice ghidusie ce-i trece prin cap! De asta amantele castiga teren in fata sotiilor care poseda soti carora le place sa calce stramb ! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...