Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 37)


Recommended Posts

Seara buna! Abia am ajuns acasa si am intrat sa va spun ca ma bucur ca nu am fost mai multe [:D] asa am papat eu mai multe prajituri de la Roxi care sunt super, mi-au plakuuuuuuuuuut , avand in vedere ca eu nu prea le am cu prajiturile, adika de regula nu mananc, asa ca trebuie sa ma credeti pe cuvant ca au fost foarte bune [:D]. Intalnirea a fost super ca de obicei si plina de informatii folositoare [:D], fetele stiu de ce. Liliana multumim pentru CD-uri si ramanem datoare. Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ziua buna! Mai Roxi greu sa mai face prajitura aia, phuu, l-am pus si pe Ion la treaba, daca s-ar gasi ciocolata gata rasa ar fi mai bine, Ion toaca maruntel din buze ca trebuie sa sparga nuci, ce sa fac sa le arunc? ca am o sacosa de nuci intregi [bang], oricum pana deseara te anunt ce mi-a iesit [:D], da cu siguratna nu voi repeta prajitura asta prea des ca mai mult mucnesti sa o faci, de mancat se mananca prea repede. Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Alina, esti o harnicutza.....ai hacut varianta de 6 oua sau ai dublat cantitatile?Sa-mi spui cum ti-a iesit. Eu mi-am cumparat tot ce-mi trebuie pentru creme a la creme dar nu am facut-o inca pentru ca n-am reusit sa termin snikers-ul ca la mine eu ce mai papa prajituri ca baietii nici nu se apropie.....Mi-am cumparat si sugus sa vad daca ma descurc.... numai ca n-am avut vreme sa ma ocup de asta.... Aseara a facut Stefan febra si s-a umplut de bube, initial am zis ca are varsat de vant. L-am dat cu crema minunata pe bubitze si pana dimineata i-au trecut. Dupa masa de pranz (a papat ficatei cu piure) s-a umplut iar de bube.....l=am dat din nou cu crema si am plecat la spital. Pana am ajuns acolo i-au trecut bubitzele din nou. Deci nu e varsat de vant, a facut o alergie alimentara iar febra era de la bronsita, acu tre sa facem din nou tratament cu antibiotic si trebuie sa tina si regim ca sa-i treaca alergia....Oricum, crema aia m-a dat pe spate, abia astept sa incerc si ceva produse pt mine. Liliana, multumesc inca o data pt cd-uri, Stefan a fost super incantat de Cartea junglei, chiar si Andrei se uita amuzat la film, a fost o nebunie... Hai ca mai vorbim luni. Va pupam [pup] Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Roxi foarte buna praji, s-a si papat, am avut ajutoare ce e drept, dar nu o mai fac, am facut din 6 oua, mi se pare munca prea multa la ea, am uitat sa pun nucile in caramel, le-am pus desupra, plus ca am pus prea multe nuci, multeeeeeeee da daca tot le-am prajit le-am pus, apoi, cand am pus caramelul asta fierbinte, s-a topit mare parte din ciocolata alba si s-a amestecat cu crema caramel, daca lasam sa se mai raceasca caramelul devenea cam tare sai nu prea mergea intins si in afara de asta cicolata neagra de deasupra nu prea s-a topit asa ca la tine, ma gandeam oare nu era mia bine topita si turnata strat uiiform? hehehhe, de buna nu am ce sa zic, da e periculoasa cred ca e singura prajitura care imi place ca are nuci si caramel [:D]. Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele, eu incerc sa-mi revin, ca am avut un we agitat rau de tot. Nimic n-am facut constructiv. Nici macar clasica bucatareala. Noroc ca al meu sot nu sufera in tacere pana pun eu mana sa fac ceva, ci isi face in legea lui, cateceva. Alinuto Te invidiez ca ai avut timp de snicker. Eu mi-am prospus sa-mi iau sapt asta o zi libera sa ma ocup numai si numai de bucatareala. roxi Buna rau prajitura facuta de tine!!!!! Excelenta, chiar!! Hai mai spuneti de retete de-astea miraculoase, poate reusesc sa ma misc si eu mai cu talent, la bucatarie. Adevarul este ca mai degraba incerc retete noi de cat sa merg tot pe clasicele retete. Poate ma dau pe brazda [:D] Si nu ma trimiteti la subiectul cu pricina, ca ma "ratacesc". Am incredere in voi [pup] P.S. Sper ca au mers DVD-urile, nu de alta dar n-am avut timp sa le si probez sa vad daca-s bune sau nu. Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana,multumesc inca o data pentru amabilitatea voastra si felul vostru extraordinar de prietenos de a fi,sunteti niste oameni minunati.[asia]Pupici Andrei si tie![pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. Imi pare rau ca n-am putut sa ajung si eu la intalnire, dar am avut un weekend plin si trebuia pregatit: am botezat prima noastra finuta, Alexia. Vad ca faceti prajituri, marturisesc ca faceam si eu pe vremuri, cand "eram la mama fata", cel mai mult imi placeau trufele. Deh, alte vremuri. V-ati pregatit de vacanta? Noi tot in Bulgaria, la mare. Va doresc o saptamana suuuper!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, habar n-am de ce nu s-a topit ciocolata la tine.... eu am pregatit toate ingredientele din timp, cat a stat blatul la cuptor am facut caramelul care a stat la racit 5 minute, pe blatul fierbinte am pus ciocolata alba si imediat caramelul care s-a intins super bine. Apoi am pus imediat ciocolata neagra si pentru ca inca era fierbinte caramelul s-a topit si ea.... Trebuie sa te misti rapid. Ai facut pana la urma caramelul cu unt? Liliana, la mine nu a mers cd-ul cu ratatouille (nu stiu daca am scris bine), dar nu-i problem, lasa ca il facem data viitoare. Cat despre bucatareala, l-am rugat pe sotul meu sa puna la el pe blog filmuletele pe care le face la restaurant, el zice ca sunt retete super usoare si rapide. Sa vedem cand se mobilizeaza el sa le bage si va dau link-ul. Eliza, o fasole, ceva? [:D] Eun am cumparat sambata fasole cu chilly, am si gatit astazi o portie, a iesit super si chiar nu e asa de iute cum m-am asteptat. Sotul meu, care e mare amator de chestii iuti a fost foarte incantat. [pup] Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut timp nici de reduteala, nici de bucatareala si toata saptamana asta o sa ajung acasa numai la ore de-astea supermeseriase. Nici de copil n-am avut timp azi niciunul dintre noi, bietul de el si la inot l-a dus unul, l-a luat celalalt, a stat pe la prieteni pana la ora asta si abia acum am reusit sa-l bag in pat. Asa ca pe saptamana viitoare sper sa reusesc sa fac activitati din astea, mai ...casnice...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...