Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 37)


Recommended Posts

Neata! Vilma speram sa ajungi data viitoare la intalnire :), in Bulgaria zici? cand pelci? ma batea si pe mani gandul da m-am lenevit ca trebuie sa ii fac pasaport copilului, nu ca noi am avea , asa ca tot la noi la mare si anul asta probabil :(. Roxi caramelul l-am facut cu unt, a iesit foarte bun, da si eu am facut exact cum ai zis, tot ce trebuia inainte, cat as stat blatul la cuptor facu t caramel, da mie mi se pare logic ca cico alba s-a topit si s-a amestecat cu caramelul hehehe, nu ca asa trebuia da e normal sa se topeasca hehehe. Eliza sa treci cu bine de saptamana asta hehehe, nasol cu asa program, da nu-i nimik dupa asa saptamana meriti o vacanta .[:D] Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

...am revenit sa va zic ca am o stare .... copilul meu a plekat dimineata cu bunikasa la tara la strabunica, nu e departe e putin mai incolo de braila, Vlad e inebunit de fericire cand il ducem pe acolo, stiti voi, pui, pisici,curte , da e prima data cand pleaka ca fara noi si in plus cica stau 2-3 zile, partea buna e ca dormim si noi 2 nopti fara treziri, da parca vad ce atmosfera gri va fi in casa faca el hehehe. Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un [url="http://www.ecora.ro/images/cafea%20ceai1.gif"] ceai sau o cafea [/url] pentru toata lumea! alina Moama, ce cunoscuta-mi este starea ta!! Noi plecam in fiecare an la mamai-sa, adica la soacra-mea...si pentru ea e raiul pe pamant, dar pentru mine, in loc sa fie momente de odihna si relaxare, coboara iadul pe pamant. Sper sa ai putere sa poti trece usor peste aceste momente!! roxi Imi pare rau ca nu merge Ratatouille, dar il mai facem inca odata, si-ncodata, si-ncodata...pana merge, fir-ar el sa fie [:D] vilma deja v-ati pregatit de concediu?? Bravos! Noi inca nu ne-am facut planuri...dar oricum, mai este o gramada pana in septembrie, cand intram noi in CO. Unde plecati, mai precis?? Eliza sa ai spor in tot ceea ce faci! Eu in cele din urma, am reusit sa-mi fac si radiografie la dinti si azi tre sa ma duc la forat. Dar, ca un facut...de cand m-am programat pana acum, nu m-a durut absolut nik!!! Eu le am pe toate "aranjate" ca nu suport sa iau desertul din gaurile din masele...dar nu'sh de ce ma dureau. Azi e ziua cea mare. Parca vad...toate bune si frumoase...pacient mort!! [url][/url] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Nisipurile de Aur, la H. Arabella, am fost si anul trecut acolo si e foarte bine din toate punctele de vedere. Plecam de pe 27 iunie. Noi in septembrie trebuie sa ne pregatim de scoala, Ancuta incepe clasa I, si nu am de gand sa mai plec, poate doar in we. Alina, am trecut si eu prin starea asta, de multe ori. M-am consolat facand acele lucruri pe care cu copiii nu reusesc sa le fac: sa citesc o carte, sa ma uit la un film, sa ies cu prietenii seara in oras. Profita si tu de moment si o sa vezi cum ti se incarca bateriile. Azi mi-am facut cafea (filtru) cu apa minerala si a iesit gretoasa. Oare de ce?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca suntem neinteresante [:p] Dar eu aici ma simt bine, asa ca...sa continuam. Am inceput sa-mi fac dintii. V-am spus ca ma dor toate si nimic concret. Prima etapa...detartrajul!! Moama ce sentiment de "nuditate" am in gura!!! Dar cu asta o sa ma acomodez, dar ce naiba ma fac ca am 2 masele de minte care-s "cu probleme" si nu mi s-a promis ca vor putea fi salvate. Deci, cu gauri d'astea s-ar putea sa ma acomodez mai greu. S-ar putea pana la urma, tot la Corega sa apelez [:D] Azi termin si cu cursurile de la gradi. S-au dezbatut lucruri interesante, dar nu chestii pe care sa nu le fi stiut!! (Traiasca Internetul!) asa ca unele chestii mi s-au parut plicticoase, iar modul in care abordeaza ei (pedagogii) educarea unui copil, nu prea se muleaza pe sistemul meu de valori [:p] Mi-s pretentioasa rau!! In alta ordine de idei, incepe nebunia cu serbarile si costumatiile. De unde naiba sa gasesc eu costum de margareta??? Am fost la magazinul asta de inchiriat costumatii, dar n-au asa ceva [q] Tre sa-mi framant imaginatia sa gasesc cum sa arate margareta asta. Si acum o intrebare: are cineva o ie de costum national sa mi-o imprumute si mie pt 1 Iunie?? Ca parca nu mi se da mana sa dau 125 lei pe una (dar in ultima instanta ma duc si-i cumpar). Pentru Andra imi trebuie. Va [pup] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vad ca nu se lauda nimeni.... Nici eu nu am nimic de lauda dar vreau sa va cer o parere.... Va spuneam ca vreau sa cumpar o garsoniera pentru mama aici in Galati... intre timp ne-am rasgandit, am calculat, ne-am stors creerii si am ajuns la concluzia ca mai bine cumparam teren si ne facem o casa. Am fost si am vazut vreo 2 terenuri pe la Sendreni, mi-au placut. Sendreniul este destul de mare si nu este departe deloc, am facut 7 minute de la iesirea din oras pana la teren, asa ca nu e nici o problema faptul ca ne-am muta din oras. Am pus pe hartie costurile (ma rog, asa cum m-am priceput si eu) si am ajuns la suma de 3 miliarde... Mai este cineva care s-a gandit sa se mute din oras? Mi-ar prinde tare bine sa schimb ceva idei cu persoane care au trecut prin asta, macar sa stiu daca suma e cat de cat aproape de adevar. [pup] Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, am uitat sa-ti spun ca pana la urma a mers cd-ul cu Ratatouille, prima oara l-am incercat pe laptop si mi-a dat eroare, dar pe PC n-am avut probleme.... Mie mi-a placut foarte tare, nu ma mai puteam duce la treburile mele de dragul filmului .... si aveam de-a treaba....[:D]dar n-am plecat pana nu s-a terminat. Cat te-a costat detartrajul? Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, si noi am cochetat buna vreme cu ideea de a ne muta de la oras, mai la tara [:D] dar modul meu haiduc de gandire nu s-a suprapus peste boiereala lu' musiu, si uite-asa...decat sa sap in gradina, mai bine ma coc la bloc! Deci, nu stiu ce sa zic despre preturi. Dar acum ceva vreme (o luna-doua in urma) discutam cu cineva care se pricepea, si spunea ca o casa, la rosu, ridicata de la temelie, cu mansarda si fara chestii rpea pretentioase ar putea ajunge undeva pe la 1 mld jumate. Asta in conditiile in care ai deja terenul. Depinde fff mult si de suprafata construita. Mai mult de-atat nu stiu ce sa zic... Aaaa, la Sendreni e fain, ca se ajunge relativ repede, dar gurile carcotase spun ca aerul e mai poluat din cauza de combinat! Si la Smardan e acceasi chestie, cu superpoluarea, dar cand am trecut prin zona, se construia intr-o veselie. Mult succes! [pup] Detartrajul, toata gura, m-a ajuns 70 lei. O sa urmeze pasul 2, care o sa cam fie problematic, dar scap eu de toate [;)] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...