Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 37)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru incurajari. sunt tare deprimata! sper sa trec peste...nu prea am putere. ma port ca o nebuna: acum rad pana la lacrimi iar in 5 min plang de-mi sare camasa de pe mine.sper sa treaca, ma ustura okii de atata plans. Shalini ma tine in viata!m-as imbata dar iau antibiotice![:D] va pup![pup]VILMA merci! Viorica si [copil]shalini4.8 ani [url="http://community.webshots.com/user/vioavram"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Multumesc de informatii privind din Galati. Voi merge pe 2 aprilie la Pop sa vad care e treaba si daca nu sunt multumita, mai incerc si in alta parte. Eu ma simt bine, sunt viitoare mamicuta fara greturi si probleme iar miercurea viitoare aflu si daca fasolica este la fel de bine. Va pup pe toate Mamiseli_11 cu mormoloc de 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu supar pe nimeni, dar pe mine Pop m-a dezamagit foarte tare. M-a chemat la 19.30 (cand programul e pana la 19, deci va dati seama cu ce graba m-a tratat - avand in vedere ca mai erau si vreo 10 persoane care asteptau). Dupa ce a bagat degetul.. ma intreaba de ce am venit la consultatie. Eu ii zic ca, printre altele, pentru un PapaNicolau si ea cica... "trebuia sa imi zici inainte de a baga degetul". Dar cand sa ii zic ca atunci cand am intrat ea vorbea la telefon, asistenta m-a "suit" pe masa si ea nici nu m-a bagat in seama... Mi-a recomandat anticonceptionale fara nici o analiza, nimic, mi-a dat antibiotice la fel - fara analize ("a, da, din ce spui e posibil sa ai cistita, hai sa iti dau antibiotice"). Si toata distractia asta de 10-15 minute a mai fost si 1mil400... (si nici macar nu mi-am facut papanicoulaul pt vaccin...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Alina, sincere condoleante. Stiu ce inseamana bunicii, bunica ce te creste si durerea pierderii ei. Imi pare sincer rau.

Viorica,uffff..........iubita, te cred si eu ca treci de la o stare la alta brusc, e o durere imensa....Dar cu siguranta vei gasi putere sa te aduni, pt a o lua d el acapat trebuie sa-ti reviii si sa fii puternica. Te pup.

 

Si eu merg la dna Pop. Consultatia, adica primele doua au fost 120 lei, urmatoarele vor fi 70. Vom vedea.

 

La prima sarcina am apelat la dna Mataca, de care am fost foarte multumita....nu am ce sa-i reprosez. Evident ca si acum am incercat sa ma programez la ea; nu am reusit. Asistenta sau cine ii face programarile a fost foarte clara la cele 4-5 telefoane ale mele "este sfarsit de luna si dna doctor nu primeste decat gravidele in trimestru final".....stiti, am sangerari, chiar am nevoie sa ma vada dna doctor, imi cer scuze ca nu am sunat cu cateva zile mai devreme, dar nu aveam sangerari atunci...e o urgenta...."imi pare sincer rau, dar ,....stiti....e sfarsit de luna si noi....ne-am indeplinit planul " [:D] La asemenea motiv.....nu am putut sa raspund decat...ducandu-ma in continuare la dna Pop. Este evident un viciu d eprocedura....adica nu are dna Mataca nici o vina pt vorbele asistentei, dar....nu pot sa nu ma gandesc ca asistenta respectiva facea ce i s-a spus.

 

Eu sunt sigura de un singur lucru: in viata se intampla ceea ce trebuie sa se intample. La daria, am fost la echo la dna Mataca din 2 in 2 saptamani....dar l anastere dansa era la cursuri si am nascut cu doctorul Popa....la bb 2....mergem la Pop si poate nasc cu Mataca [:D]

 

Sanatosi sa fim si sa le facem fata. Vad ca organizati o intalnire, am sa incerc si eu sa ajung, nu promit, ca s anu va incurc planurile, dar am sa citesc cu atentie ca sa vad unde si cand ne reunim.

 

Va pup, sa aveti o zi mult mai insorita decat ceea ce vedem pe fereastra !id="Comic Sans MS">

 

Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio Imi pare sincer rau pentru ceea ce ti s-a intamplat dar cred ca Dumnezeu are un plan pentru tine, totusi. Cand o sa fie momentul, atunci o sa vina si bebe. Eu deocamdata iti trimit o imbratisare virtuala. Despre medici, in general, eu ma abtin sa spun ceva pro sau contra, pentru ca ceea ce mi se potriveste mie e posibil sa nu fie chiar ok pt altcineva. Pe mine m-a urmarit D-na Dimitriu si eu am fost fff multumita de ea. Multa sanatate gravidutelor, multa putere fetelor care au trecut printr-un moment greu! Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragutzelor!!! Mai are cineva cd-urile cu Veronica si Maria Mirabela ca eu am reusit sa le pierd, mi s-a stricat un hard si am pierdut toate filmuletzele lui Stefan.... Am tras din nou de pe net Baby Einstein dar nu mai gasesc nicaieri filmuletele astea romanesti. Daca ramane valabila intalnirea de vineri va aduc filmul Cars in limba romana, Alinei i l-am promis de anul trecut asa ca trebuie sa ma tin de promisiune. Daca il mai vrea cineva sa-mi spuneti sa fac mai multe copii. Se inscrie cineva pe lista de intalnire? Nu ar fi rau sa propuneti o locatie ca sa facem rezervarea din timp. Pupici [pup] Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by LauraFlo
Buna dimineata. Alina, sincere condoleante. Stiu ce inseamana bunicii, bunica ce te creste si durerea pierderii ei. Imi pare sincer rau. Viorica,uffff..........iubita, te cred si eu ca treci de la o stare la alta brusc, e o durere imensa....Dar cu siguranta vei gasi putere sa te aduni, pt a o lua d el acapat trebuie sa-ti reviii si sa fii puternica. Te pup. Si eu merg la dna Pop. Consultatia, adica primele doua au fost 120 lei, urmatoarele vor fi 70. Vom vedea. La prima sarcina am apelat la dna Mataca, de care am fost foarte multumita....nu am ce sa-i reprosez. Evident ca si acum am incercat sa ma programez la ea; nu am reusit. Asistenta sau cine ii face programarile a fost foarte clara la cele 4-5 telefoane ale mele "este sfarsit de luna si dna doctor nu primeste decat gravidele in trimestru final".....stiti, am sangerari, chiar am nevoie sa ma vada dna doctor, imi cer scuze ca nu am sunat cu cateva zile mai devreme, dar nu aveam sangerari atunci...e o urgenta...."imi pare sincer rau, dar ,....stiti....e sfarsit de luna si noi....ne-am indeplinit planul " [:D] La asemenea motiv.....nu am putut sa raspund decat...ducandu-ma in continuare la dna Pop. Este evident un viciu d eprocedura....adica nu are dna Mataca nici o vina pt vorbele asistentei, dar....nu pot sa nu ma gandesc ca asistenta respectiva facea ce i s-a spus. Eu sunt sigura de un singur lucru: in viata se intampla ceea ce trebuie sa se intample. La daria, am fost la echo la dna Mataca din 2 in 2 saptamani....dar l anastere dansa era la cursuri si am nascut cu doctorul Popa....la bb 2....mergem la Pop si poate nasc cu Mataca [:D] Sanatosi sa fim si sa le facem fata. Vad ca organizati o intalnire, am sa incerc si eu sa ajung, nu promit, ca s anu va incurc planurile, dar am sa citesc cu atentie ca sa vad unde si cand ne reunim. Va pup, sa aveti o zi mult mai insorita decat ceea ce vedem pe fereastra ! Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Laura, dar de Popa ce stii? E ceva de capul lui? Ca socrii mei ma tot bat la cap sa ma duc la el ca e super tare si nu mai stiu ce dar mie mi se pare cam batran. Cum a fost experienta cu el? Mamiseli_11 [gravi]5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...