Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la Spitalul judetean Ilfov, fost Titan


Recommended Posts

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cixinica
Buna, iti multumesc litlelight [pup]. Saptamana viitoare o sa merg la dansa. O sa povestesc cum a fost. [flo]
Buna fetelor. Am nascut pe 23 aprilie 2009 cu dna Dr Roxana Dragu la spitalul jud Ilfov. Pot sa zic ca dansa e un doctor minunat, cum de mult nu mi-a fost dat sa intalnesc. O persoana deosebita, o profesionista.Va recomand cu incredere sa mergeti la dansa.De altfel tot personalul este deosebit acolo. Spitalul e foarte curat , asistentele super, doctora super...totul a fost PERFECT ! La urmatorul bebe, aleg aceeasi doctorita, acelasi spital, fara nici un dubiu. Daca va pot fi de ajutor cu detalii, sunt la diospozitia voastra cu mare drag.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail
Buna, o sa nasc si eu la spital(multumesc litlelight![pup]) dar am citit undeva ca nu au echipament pentru ventilare bebe in caz ca e vreo problema...Aveti idee? Si revin cu aceeasi intrebare clasica: cat se da la nastere naturala/ cezariana? [flo] [gravi] 21+ , mami de [fetita] Sarah Maria
cand am nascut eu aveau acest echipament. din cauza problemelor ivite in timpul nasterii teo al meu nu a putut sa respire si a fost ventilat. si pe mie mi-au pus masca de oxigen, dar mai mult mi-a facut rau caci imi curgea sange din nas si ma sufocam cu chestia aia pe fata. nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp, dar cred ca inca au aceste dotari. mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008) "Copilul rade: Intelepciunea si iubirea mea e jocul ! Tanarul canta : Jocul si intelepciunea mea-i iubirea ! Batranul tace : Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !" Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Daniela1906
Citat:
citat din mesajul lui cixinica
Buna, iti multumesc litlelight [pup]. Saptamana viitoare o sa merg la dansa. O sa povestesc cum a fost. [flo]
align="right" id="quote2">Buna fetelor. Am nascut pe 23 aprilie 2009 cu dna Dr Roxana Dragu la spitalul jud Ilfov. Pot sa zic ca dansa e un doctor minunat, cum de mult nu mi-a fost dat sa intalnesc. O persoana deosebita, o profesionista.Va recomand cu incredere sa mergeti la dansa.De altfel tot personalul este deosebit acolo. Spitalul e foarte curat , asistentele super, doctora super...totul a fost PERFECT ! La urmatorul bebe, aleg aceeasi doctorita, acelasi spital, fara nici un dubiu. Daca va pot fi de ajutor cu detalii, sunt la diospozitia voastra cu mare drag.
align="right" id="quote2">Buna Daniela, sa-ti traiasca bebelu si sa va bucurati din plin de minune. Ai nascut normal sau prin cezariana si daca nu cer prea mult ne poti spune care a fost onorariu pe care l-ai dat [pup][flo][gravi] 25+ cu [fetita] Ilinca Anamaria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna Daniela, sa-ti traiasca bebelu si sa va bucurati din plin de minune. Ai nascut normal sau prin cezariana si daca nu cer prea mult ne poti spune care a fost onorariu pe care l-ai dat [pup][flo]

 

[gravi] 25+ cu [fetita] Ilinca Anamaria

 

Buna si multumesc frumos. Am nascut prin cezariana intrucat bebelusa mea nu era intoarsa , placenta cu grad mare de maturatie si am pierdut si lichidul la 37 sapt si 4 zile...asa ca a fost nevoie de interventie rapida . Iti trimit mesaj in PM cu informatiile solicitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut ( a doua oara la acest spital) pe data de 03.06.2009, cu dr. Tarig Massawi.

De la mine premiul intai cu coronita!!!!

De acum 2 ani s-au mai facut o serie de modernizari, au 3 incubatoare noi (atunci aveau doar 1) si ...oglinda pe tavan!! Asa ca pentru cele slabe de inger mai subtire cu cezarienele sau solicitati niste ochelari de dormit[:D]

 

Si fugiti de dr. Racu!!! A fost dr. colegei mele de camera, de-a deptul ingrozitoare persoana, plus ca cere de la obraz banii, ii numara in fata ta si isi mai si exprima nemultumirea!!!!!

 

[zz] [baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

 

si a lui Theodor [gravi] 37..mai am putin

 

MINUNEA MEA

 

A DOUA MINUNE

 

 

Ajutati-l si pe Darius!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ptr cele care nu stiti si va intereseaza, eu am poze din aceasta maternitate la semnatura.

Eu m-am bucurat de oglinda din tavan, cu toate ca mi-au pus mainile la oki... cand au scos bebeluna. In rest am vazut tot.

Am nascut acum un an cu dra Parpalici si ma felicit in fiecare zi ca am facut aceasta alegere.

 

Pupici.

 

YLARI

http://community.webshots.com/user/YLARI

 

 

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
Am nascut ( a doua oara la acest spital) pe data de 03.06.2009, cu dr. Tarig Massawi. De la mine premiul intai cu coronita!!!!De acum 2 ani s-au mai facut o serie de modernizari, au 3 incubatoare noi (atunci aveau doar 1) si ...oglinda pe tavan!! Asa ca pentru cele slabe de inger mai subtire cu cezarienele sau solicitati niste ochelari de dormit[:D]Si fugiti de dr. Racu!!! A fost dr. colegei mele de camera, de-a deptul ingrozitoare persoana, plus ca cere de la obraz banii, ii numara in fata ta si isi mai si exprima nemultumirea!!!!![zz] [baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)si a lui Theodor [gravi] 37..mai am putin MINUNEA MEA A DOUA MINUNEAjutati-l si pe Darius!
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...