Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la Spitalul judetean Ilfov, fost Titan


Recommended Posts

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexa felicitari ptr nastere si ptr alegerea facuta! Imi pare rau ca dra Parpalici ti-a lasat asa o impresie... Pacat. Eu am fost foarte foarte multumita de ea, acum lucrez la proiectul bebe 2 si i-am zis din start ca o fac numai cu conditia de a naste tot cu ea [:D] si a acceptat. Pe mine chiar ea m-a trimis in alta parte sa fac o ecografie... foarte ciudat ca s-a suparat pe tine ptr asa ceva... cine stie... Eu mai demult, in 2004 m-am operat de chist endometriozic care imi rupsese trompa (la sf Pantelimon m-am operat) si fiindca nu eram multumita de cum s-a ocupat de mine dra respectiva dupa operatie (scos fire, tratament, etc) m-am dus la o alta doctoritza careia i-am povestit totul. Aceasta a ajuns la concluzia ca o cunoaste pe cea care m-a operat si nu era prea incantata sa-i devin pacienta, insa persoana care ma recomandase la ea era una foarte importanta si sus-pusa ca sa zic asa si intr-un final a acceptat sa ma preia cu conditia ca cea care m-a operat sa nu afle acest lucru. Concluzia: am intalnit doctori care nu te iau ca pacienta daca ai fost inainte pacienta unui alt doctor pe care ei il cunosc... Ptr ei, asta e un fel de "concurenta neloiala"...

 

Pupici si toate bune!

 

YLARI

http://community.webshots.com/user/YLARI

 

 

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

Eu am nascut tot cu dansa si chiar am mai laudat-o aici pe forumul Dc pt ca s-a purtat exemplar toata sarcina. Spun asta pt ca a fost langa mine tot timpul, ma duceam cu intrebari scrise si de fiecare data a stat si mi-a raspuns la tot ce vroiam sa stiu ... in timp s-a creat o relatie dr - pacient care s-a finalizat cu o nastere naturala cu un travaliu lung in care m-a tinut de mana si m-a incurajat ...

 

Chiar vroiam sa spun ca in timpul sarcinii am facut eco si cu ea si cu altcineva (dar nu la Hipocrat) si chiar ii aratam de fiecare data rezultatele si era ok. Ce mai stiu este ca fiecare dr de acolo de la clinica are contract cu casa de asigurari si daca te duci la ea la eco banii se duc la ea ... daca te duci la altcineva, banii se duc la respectiva persoana, etc ...

 

Oricum eu am fost f f multumita de ea si sunt o persoana pretentioasa ... plus ca inca trei prietene de ale mele i-au fost paciente si au fost la fel de multumite ... si toate avem numai baietzi ...[olala]

 

Mikyid="red"> [mamica] de LUCA GABRIELid="blue"> id="Comic Sans MS">

Totul despre mine din burtica mamicii pana la ziid="Comic Sans MS">

La 8 luni - la mareid="Comic Sans MS">

Poze cu Luca Gabrielid="Comic Sans MS">

 

Cea mai fericita zi din viata noastra a fost 29 Decembrie 2007 !!! si de atunci traim un vis ...id="limegreen">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, ma gandesc si eu sa fac un bebe si as avea nevoie de ajutor din partea voastra. am citit foarte multe lucruri bune despre 2 doamne doctor, si anume dr. Roxana Dragu si dr. Parpalici. Am rugaminte la cele care sunt paciente ale acestor doamne doctor sa ma ajute cu un nr de telefon, un nume de clinica unde le pot gasi. Vreau sa imi fac si eu o parere despre fiecare(sa vad cu care sunt mai compatibila) pentru a putea mwerge mai departe, sa fiu si eu o gravidutza ca si voi [:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui jorjet99
buna fetelor,ma gandesc si eu sa fac un bebe si as avea nevoie de ajutor din partea voastra. am citit foarte multe lucruri bune despre 2 doamne doctor, si anume dr. Roxana Dragu si dr. Parpalici.Am rugaminte la cele care sunt paciente ale acestor doamne doctor sa ma ajute cu un nr de telefon, un nume de clinica unde le pot gasi.Vreau sa imi fac si eu o parere despre fiecare(sa vad cu care sunt mai compatibila) pentru a putea mwerge mai departe, sa fiu si eu o gravidutza ca si voi [:)].
align="right" id="quote2">Pe amandoua le gasesti la spitalul Judetean Ilfov, fostul Titan (Langa patinuarul National). De obicei sunt zilnic acolo de la 7 pana pe la vreo 15-16.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna,

eu o sa nasc cu dna dr Dragu, la sf lui septambrie, inceputul lui octombrie. Ma poate ajuta cineva cu informatii legate de conditii si tarife mai recente? Eu o sa vad maternitatea in oua saptamani, am auzit pareri bune pana acum, dar totusi am senzatia ca au ceva lipsa de personal si de dotari pentru neonatologie...

[pup] si va multumesc!

 

[gravi] 34+ , mami de [fetita] sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui skatyus007
Se pare ca nu a mai nascut nimeni de curand la Judetean asa k va trebui sa aflam mai multe despre "cotizatii si tarife" la fata locului.
align="right" id="quote2">Buna, tu cand ar trebui sa nasti; eu fac 40s pe 09 octombrie![pup][gravi] 35+ , mami de [fetita] sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Mariahttp://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...