Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

snitele


Recommended Posts

Da, Balbina, am facut snitele (sunt mare fan, as manca in fiecare zi). Fetelor, vreau sa va multumesc mult pentru idei [flo]. In sfarsit, am reusit si eu sa fac snitele care sa arate bine si sa fie si gustoase. Am "furat" toate ideile care s-au postat aici, si de cand am primit primele mesaje, tot exersez. Cele care mi-au iesit cel mai bine au fost cele cu carne batuta, condimentata, trecuta prin faina - ou batut - faina/pesmet/malai/fulgi de porumb macinati. Chiar astazi la pranz mi-am facut din soia (nu tin post, doar ca ma cam saturasem de pui, am vrut o schimbare). Au iesit delicioase, nici nu ma asteptam. Le-am dat prin faina-ou-fulgi de cartof. Pe urmatoarele o sa le incerc cu semninte de susan, care mie imi place tare mult (multumesc, Sara, de idee). Ana, e interesanta ideea cu apa aceea care fierbe. O sa incerc si eu. Multumesc tuturor [pup]. [url="http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049"]JURNAL DE STRUMF[/url] “Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by alintaroma Daca vrei ceva mai deosebit fa Chicken parmesan, eu nu demult am descoperit reteta pe net si am facut deja de 2 ori. Reteta suna cam asa: 2 piepturi de pui se transeaza la dimensiunea dorita, se bat nitel, apoi se condimenteaza pe ambele parti (eu folosesc ceva condiemnte speciale ptr carne de pui de pe aici) se acopera cu plastic si se pun in frigider. Intre timp bati 3-4 oua cu o lingura si jumatate de mustar. Pe un platou amesteci 4 linguri de pesmet cu 3 linguri de brinza parmesan (rasa marunt). Incingi tigaia, pui ulei si astepti sa ajunga la temperatura optima ptr prajit (asta e secretul, ca daca uleiul nu e incins suficient "fuge" oul de pe carnita) si tavalesti cite o bucata de carne prin ou, pesmet&parmesan iar ou si le arunci in tigaie. Le prajesti la foc potrivit intorcindu-le de 2 ori (cel putin eu asa fac). Ies bestiale ! Bafta si sper sa va placa. Happiness keeps you Sweet, Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human, Failures keeps You Humble, Success keeps You Glowing, But Only God keeps You Going
Super.Chiar daca reteta e cu Chicken, eu le-am facut cu carne de porc.[pofta][pofta][pofta] [url="http://community.webshots.com/user/lua_lanna/profile"]noi[foto][/url] [pis][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115547"]Impreuna pentru Emma[/url] VERDE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le fac pe cele simple:carnita de piept de pui taiata subtire, cea de vitel/porc batuta bine, condimentata, trecute prin faina, apoi prin ou batut cu putin delikat, piper si un strop de bicarbonat de sodiu. Se rumenesc frumos si oul nu se imprastie pe linga carnita. Am incercat si cu fulgi sfarimati si cu seminte de susan, dar se cam ardeau in tigaie. Poate imi spuneti secretul. Magduta [url="http://community.webshots.com/user/magduta1?vhost=community"]scumpii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...