Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 6 )


Recommended Posts

Nu dati cu oua....cu rosii....nu am avut timp sa va scriu...cred ca nu e ceva nou nici pentru voi...Mark e si mai turbo...nici nu stiu pana la urma cate viteze are...si mai e si poznas pe langa....doamne cate mai face....!Alerg toata ziua dupa el...mai nou fuge si urca sus pe coltar si se da jos si iar urca...si nu obosete...o ia la goana prin toata casa! Vrea numai afara...la noi a fost mai frig si mi-a fost frica sa stau mai mult cu el...mai ales ca sufla si vantul! Cand iesim afara trebuie sa trecem pe la gaini sa le dam de mancare...apoi sa verificam daca s-au ouat,daca da le luam impreuna de la cuibar!Dam de mancare la catel,caram lemne...si ma astept sa dea semne ca e somn....nici vorba...doar cu forta face nani! Azi am fost la cineva care avea miei...nu am mai putut sa-l iau de acolo....acum inclin ca va fi ori fermier ori o sa aiba firma de curatenie! Sunt fericita pentru ca s-ar putea sa mergem de paste in ungaria,in statiunea in care am fost in vara....si mai ales cum ii place lui apa...si sa se balaceasca...cred ca ne-am relaxa in sfarsit! Mirona...[pup]...am fost acuma seara sa luam coletul...a fost atat de incantat de roaba,aduna surcele sau bucatele de lemne si le punea in ea...nu am putut imortaliza momentul ca nu am mai avut baterie la aparat!Promit sa fac poze maine!Multumim inca odata pentru tot...!Multa sanatate si sa te faci bine repede! Dbunny...bine ai revenit...se pare ca v-a priit vacanta...numai ca a fost cam scurta...m-am uitat la poze dar la mine nu se vad bine![pup] Angi_m...multumesc de sfat...durerile de burta mi-au trecut...a ramas spatele...se pare ca in afara de sciatica e ceva acolo...nu se vede la radiografie,trebuie sa fac un tomograf![pup] Korinutza...doamne cat imi sunt de dragi sandokanii...mor de dragul lor cand ne povestesti de ei...[pup] dulci de la noi pentru toti 4!Zapada la voi????Si eu care credeam ca vine primavara....sa nu o trimiti la noi...[:D]!Si sa nu uit...felicitari pentru decizia pe care ai luat-o cu fumatul...te admir...eu nu sunt inca pregatita![bang] Referitor la olita...si noi facem pe olita...numai ca nu vrea inca sa se ceara....intuiesc eu cam cand...il pun frecvent de 3,4 ori pe zi! Dodo...imi pare rau pentru problema Bogdanelului....suntem alaturi de tine,si ne rugam la D-zeu sa fie totul bine![pup] Bamboletta...si voi bolnavioare?Bine ca nu sunt complicatii..cred ca suntem in aceasi situatie...stiu ce inseamna sa ai un copil turbo![pup] Daca am omis pe cineva sa fie cu iertare...sunt rupta de oboseala...dar nu mai rezistam fara sa va scriu....pup toata gasca regasitelor...[pup] Noapte Buna! alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://s203.photobucket.com/albums/aa5/alexandrasendy/"]poze cu Mark [foto] [/url] [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata dragi regasite; Poftiti la cafa zilnica [cafea] cu ce prieste fiecaruiasi o gustarica[papica]. O zi frumoasa va doresc . [pup] intregul [grup] al regasitelor. [ruga] Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit la Bucuresti primul transplant este pe 19 martie. Cristalinul pentru un ochi este intre 8-12 milioane.cat costa restul:anestazist,doctor,...nu stiu [ruga] Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEXUCA.....am trimis punga cu gel.imi dai de stire cand primesti.... despre mark ce sa spun,ca mi-e si mai drag de fiecare data,si mai mult,si mai mult....vad ca-i harnic si gospodar,asa trebuie sa fie un barbat in curtea lui,gospodaros si totul cu rost...mancal-ar mama soacra de frumos si destept!asa isi lauda soacrele ginerii,este ????te pup si pe tine,sper sa nu te mai doara niciodata spatele... fetelor vroiam sa va intreb cum sa scot niste pete de portocala de pe hainute.ori masina mea nu mai spala bine,ori deterentul nu e bun,ori porticalele sant injectate cu coloranti.nu inteleg de ce nu ies la spalat.spal hainele copchiilor la 60 grade,sa le spal la 90?pai nu pot sa le spal pe toate la 90.si daca petele de portocala nu ies la spalat ce sa mai zic de alea de spanac.adevarul e ca atunci cand am inceput diversificarea si cat le-am dat borcanele,greu scoteam petele de mancare de pe ele.si oare de ce?ca erau naturale nu?dar zeama de portocala nici nu ma gandeam sa ingalbeneasca asa urat hainele.sant murdare(patate) pana la cot,cum li se prelinge zeama pe maini cand mananca si in partea din fata a bluzei...sa-i harnesc in chelea goala????? Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele.....azi nu mai simt nici o durere...chiar daca mai e...[:D]...de la spate mi-a trecut acum ma dor genunchii...pana la urma cred ca e "romantism"...[:D]..asa imi place mie sa-i spun la reumatism...! Am fost la coafor...si de mult nu m-am simtit asa de bine...cat de mult inseamna sa te rupi de toate chiar si pentru o ora! Korinutza...mie mi-au iesit petele cu Vanish pentru haine colorate,dar pun direct pe pata,las asa cam 10 min,si apoi le pun la spalat!Lasa...lasa ca nici voi nu sunteti mai prejos...cu asa mandrete de sandokani....si cu asa o nora ca a mea...![pup] Dodo...deci deja aveti programarea...sa dea domnul sa fie totul bine...daca te putem ajuta cu ceva nu ezita sa ne spui![pup] Va doresc o zi minunata! alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://s203.photobucket.com/albums/aa5/alexandrasendy/"]poze cu Mark [foto] [/url] [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kokorina, da, incearca cu vanish..cica merge la pete de citrice tema: acum ca pruncii nostri au cam mancat de toate si au cat de cat gusturile formate, ce mancaruri prefera ei altor mancaruri? c abanueisc ca au deja preferinte....Octavian, am observat, prefera tocanitele (desigur, fara prajeala, cu putina apa si fierte) si ciorbitele de vita si gasca....mancaruri inrosite, daca nu au suc de rosii, se cam stramba...deci fara suc de rosii e cah...papa, dar nu cu asa multa pofta...ma refer la mancarea principala, cea de pranz ( pe care noi o servim la orele serii, dar asta e alta poveste) m-a sunat sefa mea cica nu ma intorc la munca? merg maine sau luni la o discutie cu ea sa vad ce ofera...le arde buza, le-a plecat un referent si vor sa inlocuiasca repede cu cineva care stie treaba pe acolo..eu mai aveam un job promis la henkel dar s-au cam dat la fund..si nu mai insist pe subiect..cica deocamdata se restructureaza si dupa aceea se fac angajari..in fine....ma bucur intr-un fel dar pe de alta parte plange inima in mine..as mai fi stat acasa dar stiu ca asta oricum nu mai dura mult, nu pot sta acasa 3 ani....
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, raportam si azi...m-am dus eu ca omu la wc, octavian dupa mine, eu ma asez pe buda el imi arata oala si zice tzash..il dezbrac, il pun, se scoala de acolo, eu il pun iar si face pipi...imi arata...aruncam la wc...apoi se pune pe vine langa olita si face caca langa ea..m-am stricat de ras... dec ate ori ma vede pe mine sau pe tatsu la wc se screme....
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare gasca, iote ca mai apar si eu - desi tot mucaita is. [q] Da cat ma mai tine nene? Ca io deja is satula de atata mucaiala. ia sa vad ce ati mai scris - desi am mai citit o data -acum sa mai si raspund: Alex incep cu tine. Ma bucur mult ca ti-a ajuns pachetul si ca a avut roaba succes la Mark. Sa ne faci sipoze sa-i vedem fericirea-n ochi. Pupam. Primim sms - verificat si au intrat si banii - deci suntem chit. Citit despre escapada ta lacoafor. [il] pupam. [pup] desiree ce tocanite faci matale acolo? Din alea intoata regula? Ia baga o reteta si pentru noi - astea care inca servim bebeilor doar legumele traditionale. Te felicitez pentru bebe Octa cuolita lui cu tot - mare flacau ai. Bravo lui. Kara continua sa-mi spuna cand face kk si inainte si dupa - dar nu vrea pe oala - plange de mama focului. In schimb cand nu face - se tot aseaza pe ea - imbracata, apoi se ridica si faca -wwwwwwooooaaaaaauuuu - si iarse aseaza - o mai carapana in sufragerie si acolo iar se aseaza pe ea ... si tot asa.Deci noi mai asteptam. Degeaba vreau eu sa-i diversific gusturile - ea tot pe alea ce le stie ea le-ar papa. Asa ca mai rarutz cu noutatile - si mai descu papa ce o stie si care o place - si asa noi nu stam asade bine la capitolul kg - asta mi-ar mai lipsi sa si o tin flamanda ... [help] De job - ce sa-ti zic - tu stii cel maibine. [pup] kokorina sper mirarea multora - Kara tine inca bavetika la gat - deci noi nu avem probleme cu petele. Insa incearca vanish - daca zic fetele ca-i ok - incearca. Mama - iar zapada??? Abia am scapat de ea.
quote:
Originally posted by kokorina am iesit sa cumpar paine si ... apoi s-a dus sotul sa cumpere paine:)
[:-)))][:-)))][:-)))] - eu am retinut doar esentialul din mesajul tau. [pup] si pe tine si sandokanii. [pup] Dodo-pui sa dea domnul sa fie totul bine. [pup] Dbunny noi papam paine mai rar - cand papa mami si tati - ea primeste un colt de paine sa-l roada - il mai i n m o a i e la noi in farfurii, am mai incercat sa-i pun putin miez in legume - dar imi scoate afara. Am mai incercat dimineata paine cu ceva uns pe ea - uneori papa - alteori nu. Deci e cam rara la noi. danita incanu am incercat homeopate pentru raceala - fug sa bag un tub de oscilo. gata? atat? da putin ati scris fetelor. hai - mobilizarea!!! va mai las ... ca acus e 8 martie ... hai bine - va las pana dupa zia lui desiree ... dar apoi ... ne punem pe "muncit", da? va pup pe toate si fug langa micutza - nu inainte de a-i mai raspunde Alinei la intrebare.
quote:
Originally posted by desiree mirona, am inteles bine, tu scoli fata din somn sa o hranesti? de ce?
Alina - eu am mai multe considerente pe care ma bazez. Am incercat sa nu-i mai dau acest lapte si deci sa nu o mai trezesc - nici nu mai bea altul - iar mie mi se pare infim de putin sa ramana doar cu laptele de seara- 180 - 210 ml. Deci micul dejun nu are lapte in el - nu bea dom'le nici macar cu lingurita nu-l mai bea - ce sa-i bag in gurita tetina sau cana. Incerc sa ti le insir aici - putem apoi sa le discutam/disecam - mai dati si voi cu ideea/ sfatul / presupusul. 1. imi pare enorm de importanta o cana de lapte dimineata si seara pentru un copil. 2. incerc din rasputeri sa-i mentin inca 5 mese pe zi - trei mese solide si 2 de lapte. 3. de fff multe ori se intamplasa-mi ceara lapte noaptea - si atunci laptele de 6 este la ora 5 -5.30 - depinde cand il cere. 4. in curand va merge la cresa/gradi - unde micul dejun este la ora 8.15 . Nu mi se pare ok sa o tin pana atunci fara nimic in stomacel. Trezirea va fi clar in jurul orei 7 ... deci pana la 8.15 o va roade stomacelul de foame. Asa ... are ceva acolo - bea dimineata doar 140 ml. 5. imediat ce-si primeste portia - adoarme la loc linistita - deci ??? mai ziceti si voi ... sa nu i-l las laptele de dimineata la ora 6? va puppe toate in gasca. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana - cand mergeti la analize? La operatie v-ati programat? Lorym yuuuuuuhhhhhuuuuuu? ne mai citesti? ne mai cunosti? Dolores nu stiu daca ne mai citesti - dar eu te pupez totusi. [pup] si pe tinesi pe David. [pup] P_onu ??? Marani??? Miki??? roana??? Aka??? Io va pup pe toate toate. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...