Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 6 )


Recommended Posts

[hopsieu] Mai rarut ca-i mai dragut[:D]. V-am spus ca nu prea am timp sa intru, noroc cu serviciul, altfel nu cred ca mai aveam cand. V-am citit, nu chiar 100%, dar ....80 sigur[:D]. La poze n-am apucat sa ma uit, dar ma voi uita. Cu operatiunea "casa"...mai avem putin din baia mica de pus gresia si holul, iar dupa aceea de zugravit baile, bucataria si holul. Cand va fi totul gata, fac chef.[:D] Calin nu mai are muci, nici tuse, a mai ramas doar cand se trezeste cu o haraiala, sper sa treaca si aia pana miercuri. Luni ne vom duce in Bucuresti ptr analize, iar miercuri ptr operatie. Am vazut ca Octavian face deja la olita.....Desiree, da-i un [pup] de la mine. Calin doar sta pe oala si se screme, dar de facut.....tot in pampers[:D] Mirona, daca spui ca peste zi nu mai vrea lapte....las-o asa. Calin cand vede biberonul cu lapte.....oricand...ia pozitia culcat imediat, oriunde s-ar afla[:D] Despre paine...si eu am inceput sa-i dau de putin timp. Koko, m-am distrat la faza cu plecatul dupa paine si venit cu jucarii [cool].Spuneai ca de Paste vii in tara? E posibil sa ajungem si noi in Bacau, inca nu stiu sigur, mai vorbim, oricum. Gata, ca iar m-am apucat sa scriu ditamai mesajul. Cred ca maine dupa amiaza mai intru. Pana atunci.....[pup]toata lumea. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare [bis] Mi-au facut fetele de la fulguleti o pofta de prajituri ca m-am apucat si eu de facut [:D]a iesit yami yami cu banane si kiwi Kokorina-am dormit bine Antonia a dormit la ea in patut bineinteles ca la fel am adormit-o in patul mare [:D] Alexandra-[pup]sa nu mai doara nimic,aproape ne-a trecut raceala [alcool] te-ai vopsit? [pup]Mark cel turbo [:D] Dodo-pui-ca de obicei ne servesti cu cafea si micul dejun [flo] Desiree-Antoniei ii plac ciorbitele acrite cu bors de casa,supele nu prea ii plac,ii plac la fel mancarurile cu sos de rosii,ciulama de pui cu usturoi,paste cu carne deci azi a facut kk pe langa olita [:D] Miro-incearca si da-i lapte cu cereale pt adulti dimineata fug sa o culc pe gaza mica n buna[pup]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,va multumesc de raspuns.am sa cumpar si eu sa vad daca are efect macar asta.pana acum foloseam altceva,foarte foarte scump,doza mica si daca imi ajungea de doua pete......doua pete care insemnau cat tot tricoul,bluza sau ce o fi.thanks again! MIRONA.....si ai mei tin bavetica,dar pt ca ei mananca singuri,cu mana,cu lingurita,isi pun farfuria in cap....nu stii cum arata apoi copchii si bucataria. maine pup filmulet cum canta copchii la muzicutza si unul cam cum arata dupa si ce mananca.sa se vada ca lor le trebuie costum de cosmonaut,sa le ramana doar un orificiu liber si anume .....gura,si manusi le trebuie ca azi aveau unghii verzi,de la spanac. ALEXANDRA.....super ca mergeti in ungaria.imi aduc aminte cand ati fost si imi aduc aminte si pozele si la cat ai fost de incantata,venisei tu cu povesti frumoase de acolo.de vopsit te-ai vopsit,spatele nu te mai doare,dar suferi de "romantism".....salutari lui mariu!sa nu uiti!!!!stiu ca el a fost cu ideea...tare te mai rasfata si mi-e drag de el. DESIREE.....manacruri preferate????nu prea pot sa-mi dau seama,si iti dau doua exemple.le-am dat acu o sapt. spanac si nu au mancat,le-am dat si ou acu 2 saptamani si nu au mancat.azi le-am dat spanac cu ou si au mancat toata farfuria.mamaliga le-am dat demult si au mancat foarte bine,acu vreo 2 saptamani nu au mai vrut.am incercat sa le dau mamaliga cu branza si smanatana si nu le-a placut.nu stiu ce nu le-a placut din astea trei....le place tocanita de ardei(fara prajeala,ceapa o inmoi in apa si ulei)cu carnita,le place pulpa de pui friptura(dar fara pilele evident),supele,ciorbele...de fapt orice dar cand mananca de aia,cand nu mai mananca de aia.... ROXANA....super daca veniti in bacau,ar fi mai mult decat minunat sa ne vedem....tinem legatura oricum.spor la facut curat,sa terminati mai repede,vreau invitatie la chef si sa vii sa ne spui cand si cum mergeti la operatie. ANGI.....pe unde umbli?ca tu intrai seara tarziu,dar intrai....ai treaba,nu-i nimic...stiu sigur ca daca puteai,intrai sa ne saluti.dar santeti ok,nu-i asa? si eu transmit pupici dulci la toate fetele noastre,fara exceptie BAMBO....dar ce reteta yami yami ai facut?mare bucatareasa te mai am...am inteles ca e cu banane si kiwi dar.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la vaccin...a plans destul de mult..cate-o intepatura in fiecare piciorush...avem 11,800KG si 81 cm. Flanul de ieri: foarte bun, dar Dani n-a vrut nici macar o boaba. l-a mancat má-sa... Miro multa sanatate desiree da da, vrem retetaaa dodo pui...[pup] trimit un pm imediat... sotul m-a invitat la un film...pe canapea[:I]..v-am pupacit Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Mai, s-au pus astia la servici pe noi cu o gramada de proiecte urgente... Inainte de a ramane gravida lucram intr-un ritm infernal. De multe ori de la 10.00 la 22.00. Acum daca am alte responsabilitati mai importante, plec la 5 jumate de la servici. Insa acum ritmul a inceput sa fie ca ala de atunci. Asa ca ieri n-am mai putut sa intru sa va salut. Eram prea obosita. Stiu ca voi nu va suparati rau pe mine daca lipsesc o zi, nu-i asa? [pup] Desiree, vreau sa te felicit pentru realizarile lui Octavian de ieri: constructia cu cubuletele, asezarea ustensilelor de gatit la locul lor in sertar si mai ales kk si pisu la olita. Felicitari!!! Iulia nu mai vrea sa faca nimic la olita de ceva timp. Sta un pic pe olita apoi se ridica. Daca are ceva de facut face la 3 minute dupa, in pampersul proaspat si curat. [bang] Dbunny, tu intrebai de paine. Nu ii dam sa pape paine la nici una din mese. In schimb mananca intre mese. In special daca o luam cu noi la masa. Ea si-ar baga mainile in mancarea noastra, si ca sa stea cuminte ii dam o bucatica de paine in mana si molfaie la ea. In ultimul timp a inceput sa inmoaie cu painea in farfuriile noastre. De ex. eu astazi am mancat sarmale cu smantana. Bineinteles cu Iulia in brate [:D] Kokorina, m-ai spart cu jucariile cumparate in loc de paine. Tu faci ca barbatu-meu, care a plecat de-acasa cu banii de intretinere si s-a intors cu cercei de aur pentru mine [olala]. Cica nu s-a putut abtine ca erau prea frumosi [:D] Alexandra, pupam barbatelul gospodar care s-a dotat acum si cu roaba noua [cool] [pup] Dodo, ce inseamna primul transplant? Fac mai intai la un ochi si apoi la celalalt? Aoleu, 19 martie este acum curand. Tinem pumnii. [pup] Kokorina, si eu scot petele tot cu Vanish. Este bun. Apropos, ti-au revenit iconitele? Desiree, Iulia am vazut ca este pofticioasa in general. Adica ar vrea sa guste din toate prostiile noastre. Insa cand vine vorba de mancarea ei (de pranz de exemplu) nu mai este la fel. Cateodata refuza ce este nou dupa 2-3 lingurite. Alteori mananca, insa nu foarte bine. Cum eu merg la servici si nu am cum sa ii gatesc zilnic tot felul de bunatati, ea mananca piureul ei de legume. Am observat ca ii place mai mult carnea de vita. Bafta maine (sau luni) la servici, la discutii [pup] Mirona, cred ca lui Desiree i se parea ciudat ca o trezesti pe Kara pentru lapte, nu ca ii dai laptele la ora aia. Eu Iuliei ii dau laptele cand se trezeste. Daca se trezeste dimineata foarte devreme, ii dam lapte, adoarme la loc si mai primeste si dupa ce se trezeste. Daca nu s-ar trezi dimineata devreme pentru lapte (nu ni s-a intamplat inca minunea asta) as lasa-o sa doarma si i-as da laptele cand se trezeste. Daca insa Kara nu vrea sa bea lapte deloc cand se trezeste (in cadrul micului dejun), atunci mi se pare normal sa incerci sa ii dai laptele mai devreme, chiar daca ea nu se trezeste singura. Sa stii ca am vazut pozeleeee. [zz] Mi s-a parut mie sau Kara are o bubica sub nas? [pup] Roxana, tinem pumnii de luni pana miercuri inclusiv, da? Dupa aia sa treci pe la Craiova sa mi-i desclestezi ca sigur intepenesc asa [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stati , fetelor, ce reteta? nu e nimic sofisiticat...tocanite din ce legume gasesc prin frigider si carne..fara dovlecel ca ala schimba gustul mancarii...toc ceapa si legumele..apoi in ulei de masline si putina apa arunc mai intai ceapa pana se moaie apoi pun carne de pui cubulete sau de vita..le las putin sa se patrunda si adaug restul legumelor taiate: morcov,ardei gras rosu,un cartof...alteori am inlocuit cartoful cu mazare, apoi cu conopida, brocoli..dupa ce fierbe bine carnea si legumele pun sos de rosii eventual un catel de usturoi taiat felii si sare si gata! mai las 5 minute sa scada si e gata...ies diferite la gust in functie de ce legume folosesc..imi ia maxim juma de ora sa le fac..si octavian mananca pasate cu furculita si carnea taiata mic-mic, eventual cu putin iaurt amestecat...mai fac paste cu un sos de ceapa si suc de rosii si pui tot in acelasi sistem apoi le amestec cu pastele fierte si le mai dau nitzel la cuptor...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul ce chestii mai facem noi: - facem [url="http://picasaweb.google.com/angighita2/2008_martieAprilie/photo#5174644381623054946"]omuletul[/url] (asta de mult, dar acum am filmat-o) - [url="http://picasaweb.google.com/angighita2/2008_martieAprilie/photo#5174644884134228594"]facem cu ochiul si scoatem limba[/url]. Fug ca este Iulia la marginea patului si poate pica (am pus perne, dar mai sti...) Va pup [pup] si va urez noapte usoara (mai ales lui Dbunny care facu vaccin azi) [nani] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, nu pot spune ca nu inteleg ca decat sa stea flamanda mai bine ii dai ce ii place..dar...exista mai multe dezavantaje in treaba asta: o sa-i faci aceeasi mancare pana la varsta gradinitei? ce faci la gradi cand va refuza tot ce nu e din ce stie ea? ce faci cand va creste si vei gati pt toata familia si ea va face mofturi fiindca nu e obisnuita cu alte gusturi?a r fi bine sa insisti cu incercatul, e absolut necesar sa stie mai multe gusturi, cum e o ciorba, o tocanita...incearc-o separat de ex intre mese cu altceva,cu mancare normala de oameni mari da facuta pentru bebei, sau ce stiti ce mancati voi la pranz..nici al meu nu e foarte receptiv la o masa noua, o scuipa prima data, pana se obisnuieste cu gustul..obsinuiam sa il pacalesc 2-3 lingurite ca sa prinda gustul si daca ii placea nu mai era nevoie de pacaleala..deci kara sa se invete si cu alta mancare decat legume la cuptor,..precum spuneai si tu a mai gustat si din farfuriile voastre deci exista lucruri care ii plac si le-ar manca (picioare de broasca de exemplu [:D])...pe bune, iti va fi teribil de greu mai tarziu sa o faci sa manance de toate..si la gradi va fi si mai si ca nu va sta nimeni sa alerge cu lingurita dupa ea revin ca m-am intins ca o plapuma
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...