Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

adolescenta,copil, divort,indragostita


Recommended Posts

Ma numesc Cristina,cu pseudonimul rasfatzata sa va spun povestea mea: am crescut intr-o familie normala cu vise si dorinte ,am avut o copilarie frumoasa colindam dealurile,ma jucam tot felul de jocuri care erau in vremea aceea,neexistand internetul jucam coarda,geami,elastc,etc;eram o fire foarte deschisa si imi placea foarte mult sa ajut persoanele de langa mine,sunt fire fsensibila imi vine sa plang cand vad pe cineva care sufera. Adolescenta fiind am facut un liceu cu profil informatica ,pot sa zic ca au fost cei mai frumosi ani,aveam prietene,mergeam impreuna in parc ,la discoteca eram tot timpul impreuna.Singurul lucru care era nu vroiam sa am prieten,nu ma atragea imi placea sa dansez ,sa vorbesc dar nu vroiam nimic mai mult. Asa katunci cand am implinit 18 ani nu aveam un prieten ,dar aveam un cerc de prieteni fb asa ca mi-am invitat prietenii si m-am distrat f bine la majoratul meu; Am terminat liceul si m-am gandit sa am si eu un prieten care sa ma invete arta sarutului,dar nu oricine cineva care sa pot vb si sa ma inteleaga.asa k am intalnit un baiat care se indragostise de mine(avea26 ani)si am vb 3luni in care alceva nu faceam decat vb cate in cer si in stele. Primul sarut pt mine nu a fost ceva deosebit sau poate a fost ca el a asteptat mult pana sa ma hotaresc sa ma sarut cu el. Am hotarat sa merg k el intr-o zi de vara pe deal unde erau multi pruni si m-am asezat pe iarba in bratele lui,a inceput sa ma sarute, dar eu il priveam si ma intrebam de ce tot clipeste din ochi,la un moment dat a deschis ochii si m-a intrebat k de ce nu tin si eu ochii inchisi,atunci m-am gandit k nu sunt indragostita si m-am hotarat sa rup relatia. Apoi am cunoscut un alt baiat care in vremea aceea eram f indragostita si am vb k el 2ani, dar m-am hotarat sa ma despart din nou, dar acum din alt motiv era afemeiat,nu m-a inselat dar simteam daca o sa ma casatoresc k el o sa sufar mult,asa k... Am cunoscut alt baiat care locuia la 500km departe de orasul meu ,el veniind doar in concedii la bunici asa k ma hotarasem sa ma casatoresc k el crezand k e sotul potrivit pt mine,dar nu a fost asa am trait 10 ani k el crezand k se schimba(juca jocuri de noroc)asa k ma neglija si toate visurile mele sau naruit pur si simplu a trebuit sa merg sa nasc in orasul in care traia mama mea pt k in plinul iernii eu nu aveam curent. Am nascut o fetita incantatoare si semana leit k tatal ei,dar nici asta nu l-a schimbat ba mai mult s-a imprumutat de bani mintand ca are nevoie pt botez . In fine a trebuit sa ma gandesc ce sa fac k viata mea,dar a trecut 3 ani si fetita mea imi cerea sa-i cumpar o papusa barbie si nu aveam bani o papusa costa jumatate din salariul meu asa k vb cu colegii mei. Am decis sa merg sa muncesc in spania in agricultura,am vb k sotul meu si pt el era o idee minunata,sa plec sa-mi las sufletelul acasa pt mine era ca si cum mi se rupea pamantul sub mine, dar am plecat lasand fetita dormind in grija tatalui meu si a sotului,trimitand bani lunar pt a nu-i lipsi nimik fetitei mele, k banii castigati aveam de gand sa divortez si sa am niste bani pana cand o sa pot sa imi gasesc un serviciu in orasul meu ,dar nu a fost asa. Nici 3 luni nu a trecut si s-a imbolnavit tatal meu de cancer ..sufeream pt k vroiam sa-l ajut mai mult si nu puteam sa ma intorc acasa trebuia sa muncesc din greu k apoi banii sa-i dau la doktori,i-am trimis bani sa faca analize si tot ce e nevoie dar degeaba ,stiti kum sunt doctorii in romania ...m-am intors acasa obosita ,bucuroasa si trista tot ce am vrut si am visat din nou se naruia cu banii ramasi ,am avut grija de tatal meu si de toti nu lucram nu aveam cum si nici dupa 3 luni a murit tatal meu....normal mi-a povestit k el a avut grija de fata tot timpul si sotul meu umbla hai hui ,avea dreptate pana si vecinii imi spuneau k nu avea grija de fetita....trebuia sa divortez dar nu mai aveam bani asa k am plecat din nou ,dar fetita am dus-o la mama.(prima data am vrut sa nu fac copilul sa sufere de aceea l-am chemat pe tatal meu sa vina sa stea k fetita pt k era sanatos si mama era bolnava sufera k inima) ce sa va mai spun... cu inima rupta am plecat dupa exact 2 luni de la moartea tatalui meu sa fac bani si sa scap de aceasta casnicie care mi-a adus numai suferinta. Asa ca am mers din nou in acelasi loc de munca si anume in gran canaria ,dar nu te poti pune k soarta aici Am cunoscut un barbat care a fost atat de perseverent si atat de rabdator stia ca eram maritata si el a fost insurat nu avea copii ,era de varsta mea si k timpul m-am indragostit de el ...mai greu pt k nu eram k sufletul impacat k nu eram libera, dar simteam in sufletul meu k el este omul care l-am asteptat o viata intreaga si asa si este A trebuit sa trec mari si oceane k sa-mi intalnesc iubirea vietii mele .am divortat, am fetita k mine suntem o familie fericita ,fetita mea a acceptat foarte repede viitorul meu sot chiar il iubeste mai mult decat adevaratul tata care nu ia acordat prea multa atentie. Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi o parte din viata mea am incercat sa fiu cat mai pe scurt dar nu m-am putut abtine
Am facut eu reformatarea daca ma sunt erori scuze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Haideti sa-i dam o sansa Cristinei,este noua venita printre noi,inca nu stie regulile,sa o primim cu "bratele deschise",un Bun Venit calduros si oricand te poti baza pe fetele(si baietii,scuze Domniilor) acestui site,sunt niste oameni deosebiti,intr-adevar te poti baza pe sfaturile lor. Cristina,ma bucur sa stiu ca totul s-a terminat cu bine,mai putin decesul tatalui tau,imi pare rau,sincer,suntem foarte multi plecati in strainatate si ne intelegem durerile,vom incerca sa fim alaturi de tine atat de mult cat vom putea,o poveste trista,dar cu un final fericit.Cel mai important este faptul ca ai ingerasul langa tine,sunt sigura ca-ti este foarte greu,dar trebuie sa mergi mai departe,in primul rand sa te gandesti la copilul tau si la fericirea lui.Va sarut dulce,multa bafta si bucurii va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui desprecopii
scrie fara majuscule tot topicul sau il punem la cos. Majusculele sunt racnete si aici vorbim civilizat, Multumesc.
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Exprimare, ton: [xx(][8] Laura si minunile [url="http://img184.imageshack.us/img184/328/pict0102pi3.jpg"]Lara, printesa de catifea[/url] [url="http://img100.imageshack.us/img100/2368/kopievonpict02091ao6.jpg"]Louisa, cea mai scumpa Craciunita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Fiecare am avut povestea lor mai trista sau vesela.Si eu am avut o viata foarte grea dar acum sunt mai bine si multumesc lui Dumnezeu.Ma bucur mult pt tine ca ti-ai gasit in sfarsit persoana potrivita si ca esti fericita .Iti doresc numai bine si fericire.[floare3][floare3][floare3] [gravi]+27 apoi [copil]Sebastian [url="http://community.webshots.com/user/camicreata"] Poze Vacanta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...