Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Medlife (2)


Recommended Posts

salutare fetelor!ce mai faceti? eu ieri am facut punctia am 14 ovocite si acum astept sa ma sune cei de la clinica sa-mi spuna cate sau fertilizat si apoi pt et. Mirimir mersi mult, si iti urez mult succes si tie! Florela tu ce mai faci? mi-a parut foarte rau, zilele astea m-am gandit la tine, si cand ma gandesc ca poate si eu peste 2 sap nu stiu ce se va intampla imi vine sa "inebunesc" de acum!! dar asta este mergem mai deparete. Cand vei incepe procedurile pt urmatorul ET. Mersi mult pt sutinere,[pup] emi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
LA MULTI ANI! dragele mele, Va doresc la toate sa ramaneti gravidute anul acesta, sa fiti sanatoase si sa aveti multa rabdare incontinuare si sunt convinsa ca pana la urma Doamne-Doamne va va ajuta pe toate. N-am mai intrat de mult pe DC pentru ca la mine peripetiile s-au tinut lant. Am facut cerclajul (doamne ce bine este cu anestezia generala facuta inainte de orice manevra de-a lor!), am avut contractii dureroase, am sangerat, am facut alergie la antibiotic, am ajuns la urgenta... Totodata mi s-a scos si polipul care era "vinovat" de contractii si dureri iar la analiza mi-a iesit ca este de natura fibromatoasa ( a aparut de la excesul de estrogeni in urma tratamentelor de stimulare!- asta apropos de riscurile la care ne expunem cu tratamentele de fertilizare). A trecut o saptamana de la marele eveniment, mi-am revenit, am fost la control si de aici am luat-o de la capat cu grijile. La ecografia facuta atunci , desi bebele era OK au aparut probleme cu venele/arterele ombilicale avand valori crescute ale IR si raportut dintre ele iarasi era mare. Aceasta este una din principalele probleme din trimestrul III dand tot felul de complicatii. Bine-nteles ca inafara de tratament mi s-a recomandat repaos cat mai mult, sa nu fac nici un efort sa nu ridic nici o greutate ... Noroc ca am facut amniocenteza pentru ca la eco de trim II o luam de la capat cu grijile. Acum au aparut intestinele hiperecogenice care si acesta poate fi un semn de sindrom down. La controlul facut saptamana aceasta lucrurile s-au mai indreptat un pic asa ca sunt mai optimista (desi am inceput sa ma obisnuiesc cu contractiile si durerile ca de CM), incerc sa nu ma mai gandesc la posibile probleme si sper si ma rog din tot sufletul sa fie bebele sanatos. Arina - eu am facut histeroscopia cu dr. Predoi si am descris totul la subiectul descus aici pe forum. as fi reluat insa sunt foarte multe; pe mine m-a ajutat sa citesc experienta fetelor care au trecut prin asa ceva. Pe la mijlocul lui decembrie cand am fost la control am vazut 3 proaspete gravidute prin FIV; tocmai isi luau primul rezultat de betahcg si pluteau, parca nici nu realizau prea bine ce li se intampla. Asa ca nu va pierdeti speranta, mai devreme sau mai tarziu veti reusi cu toate, doar ca este tare grea asteptarea... Va pup pe toate si va tin pumnii, [pup][pup][pup][pup][pup] gianina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Gianina34 [flo][flo][flo][flo] Ai grija de tine si de [bebic], ma rog pentru voi. Eu sunt tot in asteptarea acelui CM natural care nu vrea sa apara (am deja 65 zile), dr. nu vrea sa iau nimic, sa astept... Ma bucur sa aud ca ai vazut gravidute la clinica. [pup][pup][pup] pentru toate fetele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emi felicitari si sarcina usoara! Voi face si eu in martie cu Dl Dr.Albu, luna asta mai incerc o inseminare. Te rog daca se poate sa imi spui si mie cu cine ai facut FIV si ce te-a determinat sa faci FIV. Multumesc si un AN NOU FERICIT in care sa devenim mamici. http://tt.lilypie.com/DRMfp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...