Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Medlife (2)


Recommended Posts

Buna fetelor. Sa va povestesc: ieri la ora 10 si 15 min a avut loc embriotransferul si totul a decurs f bine, dupa discutia cu dna dr. predoi deliana si dna dr. genetician mustata andreea, s-a decis sa se transfere cei trei embrioni care au rezistat decongelarii. Dupa cum v-am mai spus, doi embrioni erau in stare f buna unul era bunicel, dar nu se oprise din evolutie si dna dr genetician a zis ca avand in vedere ca sunt decongelati si sansele sunt mai scazute ca prima data sa-i transferam pe toti trei. Zis si facut. Asa ca acum sunt purtatoare a 3 puiuti si ma rog ca macar unul sa se lipeasca de mami lui si sa fie bine 9 luni de zile.Am primit in continuare tratament: inca doua zile medrol, utrogestan cate 2 capsule de 4 ori pe zi la ore fixe, aspenter- una pe zi, acid folic- una pe zi, estrofem o pastila de 3 ori pe zi. Si peste 14 zile( asa zic ei, voi va dati seama ca peste 12 ) vom face testul, care TREBUIE SA FIE POZITIV. Doamne ajuta sa fie bine ptr noi toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Florela, bineinteles ca va fi bine ! Daca au rezistat ei la decongelare, in burtica lui mami le va fi tocmai bine [pup] Si eu am facut laparo la Medlife, conditiile sunt excelente, recuperarea buna (prima zi mai rea, dar apoi suportabil) insa ca si concluzie dupa laparo ... zero barat. Nu am inteles ce am, ce nu am, in externare scrie doar ca mi-a deschis greu colul si ca au folosit o sonda, si cam atat,nimic despre ce au facut, restul informatiilor le-am scos cu taraita sau le-am presupus singura. Am fost cam dezorientata si deceptionata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pt raspuns fetelor.Poate imi spuneti si mie cat va costat interventia si daca a fost pt trompe sau altceva eu mam uitat la ei pe sait [bang]dar nu stiu care este poate ma lamuriti voi.
florela30 sa dea DD sa se prinda samburei [olala][flo] ca asta ne dorim cu toate sa vedem || liniute la test
[flo]TRYING TO MAKE A BABY !!![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc pt sustinere. Goldi, sa te auda Dumnezeu! alice, laparoscopia este ptr vizualizarea trompelor si eventual curatarea lor si histeroscopia este ptr vizualizarea uterului si se mai pot observa orificiile de intrare ale trompelor.Stiu ca sunt doua feluri de histeroscopii: daca este histeroscopie exploratorie sa stii ca doar vizualizeaza cavitatea uterina si daca gasesc ceva nu intervin. Preturile nu le stiu, dar poti afla f simplu ; suni la ei si ii intrebi.Sper ca ti-am fost de folos. Pupicei pt toate fetele[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...