Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

[bang] CE SA FAC?!


Recommended Posts

Nici nu stiu exact unde ar trebui incadrate randurile ce urmeaza sa le scriu.... Nici nu stiu cum pot sa numesc ceea ce am vazut ,ceea ce stiu dar mai rau e ca nu stiu ce sa fac. Pe scurt: vecina mea de palier -care mi-e si prietena de o viata- are un amant.EA ARE UN AMANT! Fata linistita, careia Dumnezeu si viata nu i-a refuzat nimic, cu 2 copii ca doua flori, cu un sot pe care il ridica si la 2 noaptea din pat sa-i aduca inghetata de la Mall,ARE UN AMANT! La inceput domnul cu pricina venea insotit de o domnisoara si nimic nu parea anormal. Cu timpul domnisoara si-a rarit vizitele dar si le-a intetit el. Nimic nu -mi parea nelalocul lui,nici moarta nu mi-ar fi putut trece prin cap ca intre ei ar fi ceva...cum as fi putut sa gandesc ceva rau despre prietena mea ?!...pana ieri dupa amiaza cand am avut nevoie urgenta de o tava si i-am sunat la usa.Stiam ca e acasa,avem acelasi program,dupa minute bune de insistenta (ca husbandul meu dorea neaparat sa manance vinete umplute -mai are cineva asemenea pofticios pe acasa?![bang])a deschis usa:radioasa,cu ochii stralucind - o stralucire altfel,dar pe care am relizat-o mult mai tarziu - pe 3/4 dezbracata sau pe 1/4 imbracata...tot un drac... surprinsa ca ma vede...de parca nu ma vazuse de la Craciun ... parca mi-ar fi zis sa intru,parca mi-ar fi zis sa nu... eu sunt mai "zapacita" din fire, n-am rabdare sa stau mai mult de 10 min intr-un loc-va dati seama cum imi este cand tre' sa stau teapana la birou- am intrat ,totusi . Greseala amantului nu a fost ca a venit sa ma salute,ci faptul ca era numai in chiloti.Nici acum nu stiu cum am ajuns inapoi la mine, sotul meu vorbea si nu-l auzeam...incercam sa realizez ce se intampla,nu pot pur si simplu sa cred ca am vazut!Pe la orele 21 a venit ea la mine. Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.... cu o nonsalanta care m-a lasat "paralizata" ,sec si simplu ,mi-a spus "Nu ma vei trada,nu?E doar ceva carnal si trecator.Cat va tine,nu stiu.Important e ca TU sa nu spui nimic". Si-a facut o cafea,si a vorbit cu mine cate in luna si in stele,ca si cum ala ar fi fost nenea de la gaz . Era 2 noaptea si nu dormeam si ma framantam... si inca ma mai framant...EU NU STIU CE SA FAC! Sotul meu e hotarat sa-l invite pe sotul prietenei mele la noi si sa stea de vorba cu el. Nu zic nu... dar eu nu ma pot detasa-inca- de faptul ca ea inseala,tradeaza,ascunde si faptul ca mi-e prietena. Mi-e grea povara din suflet si n-o pot duce. Pierd o prietena si destram-poate- o casnicie.Dacat tac,imi explodeaza sufletul. Ce sa fac?! Cum sa fac?! Ce e mai bine pentru ei,pentru copii,pentru casnicia lor?! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru toata lumea e mai bine daca tu taci. E problema ei si atat, nu a ta. Daca iti e prietena asa cum spui, poti sa stai de vorba doar cu ea, sa-i spui ca te-a socat, ca te deranjeaza ca stii, orice vrei tu, dar DOAR EI. Gandeste-te asa, oare merita sa strici ceva (prietenie, casnicia lor etc.), pentru ca ea face ceva cu care tu nu esti de acord? Chiar daca tie ti-ar fi mai usor (moralmente) sa ii spui sotului ei, gandeste-te ca poate nu e chiar cel mai bun lucru pe care sa il faci. Asta e ceea ce as face eu[flo] Oana si Mara 11.08.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti atit de dulce Gabriela! M-am amuzat foarte tare citindu-ti postarea. Stai calma. VECINA ta are are un amant, nu tu. Este doar problema ei, nu a ta. Chiar daca asemenea incidente ne surprind, ne bulverseaza, eu cred ca nu ne privesc. Este prietena ta, ok, dar nu si in viata intima. De aceea se numeste INTIMA. Esti o dulce! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai mult m-a socat faptul ca am avut o anumita imagine despre ea si acum realitatea e alta.Ma intreb care e ea,cea adevarata?Fata cu care am crescut?femeia care mi-a fost alaturi la bine si la greu si cand multi "prieteni"imi intorsesera spatele?Femeia care voia sa stranga de gat toata tagma amantelor? Sunt bulversata,parca am inghitit Varfu' Omu.... Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toata lumea te va sfatui sa nu spui nimic sotului.SI asa e cel mai corect.Si probabil pentru ea e asa cum ti-a zis...ceva trecator. Gandeste-te ce ar fi daca ii spui sotului...imagineaza-ti. Scandal monstru la ei, probabil casnicie destramata, copiii vor suferi, prietenia voastra "la revedere".Eu n vad nimic bun in asta.Si daca o faci...va trece in timp, si o sa-ti para rau.O sa te simti vinovata ca "destrami o casnicie", chiar daca nu e vina ta, dar o sa ai sufletul si mai greu. Sorana [zana][gravi]21+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca -fereasca Dumnezeu- sotul ei,va afla?Cum il voi mai privi eu in ochi?Cred ca luata de intamplare am uitat sa precizez ca si pe el il cunosc de cand aveam 5 ani! am fost colegi de generala, liceu, facultate!colegi de banca ce am impartit pachetelele si ne bagam compasul in fund sa vedem care e mai gras .(la 15 ani aveam 65 kg ,la 35 am 52, e drept?!) Mi-e greu... si as vrea sa pot da timpul inapoi cu o zi! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat te-a dezamagit potzi doar un singur lucru sa faci. Sa o excluzi din viatza ta si sa-i zici in fatza ca nu acceptzi si ca nu-tzi place ce faci. Atat. Ce face ea cu viatza ei este strict personal si ar fi greshit sa ai tu pe conshtintza eventualele consecintze ale faptelor ei, tu fiind declanshatorul marelui "dezastru". E urat ce face, dar nu e treaba ta. E un risc pe care si l-a asumat ea singura. Daca pica las-o sa pice singura. Daca nu afla barba-su, asta e. Va trai in minciuna, dar e barbatul alteia nu al tau si nu ai de ce sa intervi intre ei. Poate el stie si accepta. E si o vorba, nu mai stiu exact expresia, dar e bine sa nu te bagi intre doi sotzi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca voi ati fi in locul celui tradat ati vrea sa aflati?cand ar fi socul mai mare,cand vi s-ar spune sau cand i-ati prinde in fapt(ca sa nu zic pat)?! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
daca voi ati fi in locul celui tradat ati vrea sa aflati?cand ar fi socul mai mare,cand vi s-ar spune sau cand i-ati prinde in fapt(ca sa nu zic pat)?! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
sincer, sincer, as prefera sa nu aflu de la prieteni asa de buni, nu-s de ce... Oana si Mara 11.08.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
Si daca -fereasca Dumnezeu- sotul ei,va afla?Cum il voi mai privi eu in ochi?Cred ca luata de intamplare am uitat sa precizez ca si pe el il cunosc de cand aveam 5 ani! am fost colegi de generala, liceu, facultate!colegi de banca ce am impartit pachetelele si ne bagam compasul in fund sa vedem care e mai gras .(la 15 ani aveam 65 kg ,la 35 am 52, e drept?!) Mi-e greu... si as vrea sa pot da timpul inapoi cu o zi! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Daca afla el...tot nu e treaba ta...sfatul meu... Sorana [zana][gravi]21+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...