Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

[bang] CE SA FAC?!


Recommended Posts

Cam cu 10 min in urma a venit prietena mea in birou la mine .Se poarta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Ori sunt eu nebuna,ori asa e firesc ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu ash vrea desigur sa aflu, dar nu de la prietenii mei. Ash prefera sa descopar eu. Multzi spun ca ceea ce nu sti nu te doare, m-ar durea in ambele cazuri, dar nu ash fi shocata. Daca ar fi sa-i prind chiar in casa cred ca ash ieshi direct pe usha cu rugamintea cand ma intorc sa nu mai fie ea acolo, m-ash intoarce si ash sta de vorba civilizat. Asta e, e clar ce e de facut, ramane sa discutam modalitatea in care se vor desfashura lucrurile. Scandalul si lamentarile sunt de prisos. Daca asta a vrut, asta are. I-ash bate obrazul de copil, ca nu s-a gandit la ea si la viitorul ei si ca ar fi putut sa-mi spuna de cand a inceput toata treaba. Nu stiu daca ash divortza imediat, probabil ash fi mult mai motivata sa grabesc anumite planuri. Ar depinde mult si de cum s-ar comporta el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ce vrei gabriela sa faca, sa se lamenteze, sa ishi ceara scuze, sa regrete,s a fie ipocrita? Ea stie foarte bine ce face si cum face si crede-ma ca nu o regreta. Nu acum si poate nu o va regreta niciodata. Si referitor la modul cum reactzioneaza. Nu-tzi convine, spune-i sa nu mai vina la tine. Daca nu vrei sa o pierzi ca si prietena.... comporta-te ca si cum amantul ei este o felie de paine prajita pe care ai vazut ca o savueaza la micul dejun. Nu faci caz, nu discutzi despre, si devi indiferenta. Daca eshti curioasa si vrei sa stii detalii siropoase sau motivele pentru acre a ajuns sa faca asta, ia-o la o cafea de vorba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fumez.... dar uite ca am simtit nevoia sa bag o lulea in gura sa ma afum si sa ma inec si sa tusesc de sa-mi sara ochii din cap cu speranta ca poate asta m-ar ajuta sa gandesc mai bine...Nu voiam lamentari, nici scuze ca doar nu pe mine ma inseala ,dar atitudinea ei ma socheaza. Am navalit in biroul ei si am intrebat ca o tampita "DE CE?" raspunsul...."nu mai puteam de bine". Sunt consternata! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriella, sfatul meu este sa nu te bagi. Nu poti sti ce se intampla in familia lor...tu, care poate esti curata sufleteste, nu ai cum sa te pui in locul ei...si nu ai nici cum sa o intelegi (la drept vorbind poate nici nu ai ce sa intelegi [alcool])... cred ca e treaba lor. Poate acest moment de ratacire al ei va trece si nu e bine ca orice ar aparea intre ei sa apara ca urmare a unui comentariu facut de tine!! ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca as fi in locul tau Gabriela as face in felul urmator: as avea o discutie serioasa cu ea in care i-as spune foarte clar ca nu sunt de acord cu ce face ea, ca eu nu vreau sub nicio forma sa fiu complice la mizeria ei si ca ...cu cea mai mare parere de rau si dezamagire nu mai vreau sa am nimic de a face cu ea pana nu-si baga mintiile-n cap. Totodata ea trebuie sa-i dea explicatii si sotului ei de ce nu mai sunteti prietene. Ii spui ca nici acest aspect nu te intereseaza, sa-i spuna ce vrea ea...fii dura Trebuie sa faci asta (alung-o ca prietena) deoarece daca continui sa vorbesti cu ea asa cum a fost la birou......ea crede ca e ok ce face.....tu stii si taci....si e ok. Poate vazand ca tu cea mai buna prietena a ei ai dat-o la o parte si te-a pierdut e posibil sa stea cateva minute si sa se gandeasca ce prostie face. Spune-i clar ca nu poti sa fi alturi de ea si ca te retragi cu totul pana nu pune capat .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi dau seama ca sunt dezamagita desi nu cunosc nici un motiv care a impins-o la pasul acesta.O judec si o arg pe rug,apoi ma intorc si -mi spun ca ,poate,are si ea motivele ei...apoi iar ma intorc si -mi spun ca,indiferent de ce ar fi fost rau sau mai putin bun in casnicia lor, CINSTIT era sa dea divort si apoi n-avea decat sa ia toti barbatii liberi din Romania.Faptul ca amantul nu e casatorit,nu o disculpa ,sau cel putin nu in ochii mei. Ce stare de aiureala am! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca voi putea discuta cu ea in urmatoarele zile.M-a rugat sa-i iau copiii la orele 16 de la camin ptr ca ea va intarzia din acelasi motiv pe care eu il stiu deja.Am spus un NU raspicat-defapt,cred ca am urlat acel nu -am rugat-o sa nu ma bage in mizeria asta ,ca usa casei mele ii ramane inchisa pana in clipa in care ori isi baga mintile in cap ori are o discutie cu sotul ei.Rezultatul? mi-a trantit usa de la birou de am crezut ca a venit cutremurul si dusa e!Mi-au ramas multe cuvinte pe buze...dar cui sa i le spun?! N-are ochi si n-are urechi decat pentru ala. Poate gresesc, dar nici eu si nici sotul meu nu mergem sa-i luam copiii,desi mi se rupe inima ptr ei,micutii.N-au nici o vina! Ce-i va explica sotului ei deseara ,consider ca nu e problema mea. Poate gresesc,nu stiu,dar eu ma framant ptr situatia creata si ea pluteste de "bine"! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriella, poate ti se pare dur, insa chiar daca iti este cea mai buna prietena si el cel mai bun prieten, ceea ce ai vazut nu este treaba ta stiu ca ti se pare dur si m-am pus putin in locul tau...si este foarte adevarat ca ma apuca cu tremuriciul [:(] insa..daca are un amant, CU SIGURANTA, ca are si un motiv.nimeni nu-si ia un amant ca "nu mai poate de bine"..absolut nimeni..ptr ca adac totul era bine cu sotul ei, nici prin cap nu i-ar fi trecut sa-l insele...acum..ca el are o problema sau ea are o problema, nu stiu, dar as tinde sa cred ca amandoi au o problema...nicodata nu este unul singur de vina, chiar daca unul dintre ei nu are o vina directa, faptul ca s-a lasat atars intr-o astfel de viata, e o vina...nu ma intelege gresit, nu este ca si chestia aia ca : femeia e de vina ca e violentata de sot, ca cine stie ce a facut...insa este vinovata ca accepta, asta este vina ei...so, intorcandu-ne la subiect, eu pot sa-ti sopun ca n-o cunosti atat de bine e cat crezi pe prietena ta..asta nu inseamna ca nu-ti este prietena buna, doar ca e clar ca ceva e tulbure pe acolo...eu personal nu m-as baga in acest viespar...poti sa discuti cu sotul la modul general(daca au probleme in casnicie, ca ti s-a parut, sau mai stiu eu ce), insa nu-i spune..nu este dreptul tau sa-i spui..asa gandesc eu, nu inseamna ca tb sa faci ca mine...haide, nu mai fii atat de socata, gandeste-te ca sigur a facut asta dintr-un motiv tati si printesele : http://thumb0.webshots.net/t/57/557/3/38/46/2943338460092654700KuUueE_th.jpg nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...