Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

infidelitate?


Recommended Posts

quote:
Anca, ce se intampla dupa ce se trece de criza e mai putin important.
Adina, pentru mine a fost foarte important! Am "supravietuit" crizei, dar era sa nu trecem de perioada de dupa! In timpul crizei spui "sa treaca si ne descurcam noi"! Dupa devine mult mai greu, cel putin cu mine asa a fost! Si nu am anticipat asta! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Primul pas este depasirea crizei. Apoi...e la fel de greu daca ai flash backuri... Ar fi bine sa actioneze rapid...ca sa nu apuce sa faca amor. Desi si cu sexul...poate sa i placa sau nu...dar e prea riscant....pt barbati de multe ori e important sa fie alta nu sa fie mai buna.... Nu cred ca e cazul sa ii dea timp "profundei".Mereu sclifositele astea par mai bune ca nevestele obosite si stresate... Andrada tu o cunosti pe individa? Cati ani are? De cand se cunosc?Au fost amici buni pana sa li se puna pata? Ce fel de tata e el? Ce fel de sot e el (in mod normal). ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui adi_dalma
Primul pas este depasirea crizei. Apoi...e la fel de greu daca ai flash backuri... Ar fi bine sa actioneze rapid...ca sa nu apuce sa faca amor. Desi si cu sexul...poate sa i placa sau nu...dar e prea riscant....pt barbati de multe ori e important sa fie alta nu sa fie mai buna.... Nu cred ca e cazul sa ii dea timp "profundei".Mereu sclifositele astea par mai bune ca nevestele obosite si stresate... Andrada tu o cunosti pe individa? Cati ani are? De cand se cunosc?Au fost amici buni pana sa li se puna pata? Ce fel de tata e el? Ce fel de sot e el (in mod normal). ag
Nu cred ca are vreo relevanta daca fac sau nu sex , eu as adauga ca e mai bine sa faca , sa nu ramana cu intrebarea "si daca" . Poate sa o si ceara de nevasta pe cealalta , conteaza doar daca ei pot sau nu sa treaca peste ce s-a intamplat. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio ....eu zic ca are importanta pana unde ajung...asta pt ca daca e un baiat (totusi) onorabil se va simti 'obligat' fata de colega... Chestia "tare" e ca tipul are optiuni/.... poate prima oara de multa vreme si face pe nebunu'. Ma enerveaza genu' asta de barbati mai mult decat cei afemeiati de a binelea. Eu cred ca e un tip frustrat si care se simte inferior Andradei si face pe masculul care e inteles de 'alta'. Andrada noi suntem de partea ta. Tu esti desteapta si poti face lucrurile sa evolueza CUM VREI TU. ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Denizel,daca eu am zis sa se plimbe prin casa in fustite cu funditze,eventual roz sper ca nu ti-ai imaginat "circ" ieftin,ci unul destept si de efect...
A, nuuu, Hannen! Eu nu faceam referire la sfaturile tale, ci la sfaturile psihologului, cele cu mancarica preferata [alcool]. Ceea ce ai propus tu Andrei sa faca, nu este spre umilirea Andrei (ca sfaturile date de psihologul ala [poc]), ci spre clarificarea mai grabnica a situatiei. Asa cum am mai zis, s-ar putea ca, daca Andra vede ca el redevine interesat de ea (care ii arata ca nu il mai vrea), sa nu mai vrea EA sa fie impreuna. In tot cazul, din tot ce scrie Andra si din cum scrie, mie imi face impresia unei femei puternice si cu multe resurse. Intr-un fel sau altul, va rezolva ea situatia, sunt sigura! :-)
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui denizel
[quote]Denizel,daca eu am zis sa se plimbe prin casa in fustite cu funditze,eventual roz sper ca nu ti-ai imaginat "circ" ieftin,ci unul destept si de efect...<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> A, nuuu, Hannen! Eu nu faceam referire la sfaturile tale, ci la sfaturile psihologului, cele cu mancarica preferata [alcool]. Ceea ce ai propus tu Andrei sa faca, nu este spre umilirea Andrei (ca sfaturile date de psihologul ala [poc]), ci spre clarificarea mai grabnica a situatiei. Asa cum am mai zis, s-ar putea ca, daca Andra vede ca el redevine interesat de ea (care ii arata ca nu il mai vrea), sa nu mai vrea EA sa fie impreuna. In tot cazul, din tot ce scrie Andra si din cum scrie, mie imi face impresia unei femei puternice si cu multe resurse. Intr-un fel sau altul, va rezolva ea situatia, sunt sigura! :-)
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> Denizel,cu riscul sa o dezamagesc pe Andra,mie imi lasa o impresie total opusa,decit cea pe care ti^ai format-o tu! Eu cred ca ea nu o sa faca nimic!Pare ,din mesajele ei(bineinteles) prea "blinda".Nu cred ca o sa faca ceva,nu prea curind .Poate doar o sa "admire" inca in stare de shoc,cum evolueaza relatia sotului cu "miss piss". Nu o cred in stare sa puna piciorul in prag! Asta transmit mesajele ei,si eu imi cer scuze daca o deranjeaza,dar deocamdata asta este adevarul. Cind o sa se "trezeasca" si o sa fie capabila sa puna piciorul in prag,s-ar putea sa fie prea tirziu. Asa ca eu ii recomand ,"trezire" grabnica si succes sa iasa totul asa cum isi doreste! Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SUNT DE ACORD CU HANNEN...TREBUIE ACTIONAT IMEDIAT NU SA LASI SA EVOLUEZE TREABA INTRE EI!!! Poate evolua in relatie intima, obisnuinta etc. Trebuie sa pui piciorul in prag...nu sa l dai afara din casa ca e mai greu sa se intoarca si tie sa l primesti...dar arata i TU clar CE PIERDE. Nu doar TU pierzi ci si el. Vrea optiuni... NA optiuni! Ma enerveaza tarrre rau genu asta de Miss piss ... Apropos o cheama Mihaela??? Apropos Andrada cum esti tu (structural) blandutza sau scorpiutza???? ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu' Adndra o fi puternica... sau o fi slaba nu stiu daca are a face [:D] in situatii din astea devii un fel de zombi oricat de "intepata" ai fi! nu stii de ce se intampla,cum se intampla,ce ai facut ,ce n-ai facut...totul se intoarce cu susul in jos si ceea ce mai pana ieri parea rezonabil,azi nu mai e... eu cred ca e important sa stie ca nu e singura care a trecut prin asta(pt ca eu la un moment dat credeam ca doar mie mi s-a intamplat asa grozavie [bang] )...sa stie ca exista totdeauna solutii...chiar si sanse... sanse ca sotul ei sa revina...sa se trezeasca,sigur ca va ramane cu sufletul zdrobit....sansa de un nou inceput,cu el sau fara el... daca rel. nu a evoluat, sanse sunt..depinde de ce vrea ea si de cat poate sa ierte... Andra,noi suntem aici [grup]si eu cred ca din multimea de sfaturi ceva -ceva poti alege...ceva ce se potriveste cu tine.... si asa zic si eu,pune piciorul in prag ca barbatii nu sunt impresionati de lacrimi(desi ar tb!)...nu te lamenta,nu-i cauta scuze,nu dispera....chiar daca sufletul tau de facut praf... sunt sigura ca o s-o scoti la capat daca caquti sa fii puternica si cauti un tel spre care sa tinzi...uite,de ex copilul tau,fericirea lui...linsitea ta alaturi de copil,cu sau fara sot! nu esti singura pe lume.....si tb sa speri ca va fi bine[pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, de ce vrei sa faci TU ceva? Simti ca trebuie sa faci ceva? Este o situatie care te stringe si simti nevoia sa iesi din ea? Crezi ca de tine depinde rezolvarea situatiei? Eu personal am avut impresia ca vai, trebuie sa ma arunc de la etaj, ca trebuie sa fac una, alta, sa ma agit, sa explodez, etc. Dar pina la urma, mi-am dat seama ca nu trebuie sa fac EU nimic. Pentru ca nu am gresit EU cu nimic. Mi-a trebuit ceva timp pentru a intelege asta. Sfaturi, zbateri, carte, prietene, nebunie (fara voi, fetele de pe forum nu as fi reusit si va multumesc). Scrisul pe acest forum m-a ajutat enorm sa ma inteleg, sa inteleg ce vreau, sa inteleg daca vreau sa merg mai departe sau nu. Cind m-am eliberat de vina, m-am eliberat de responsabilitate. Daca cineva trebuia sa faca ceva, era el. Chair si divortul, ii apartinea. Nu am mai cosiderat ca eu trebuie sa alerg sa il eliberez. Inselatul a fost decizia lui, si el trebuia sa rezolve intr-un fel sau altul aceasta problema dintre noi. Incerca sa te detasezi. Si sa ai rabdare. Timpul le va aseza pe toate. Eu ma bucuram pentru fiecare zi care trecea si nu cadeam. Putere iti doresc. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen, eu cred ca o femeie care, in situatia data, se concentreaza doar pe relatia dintre ea si sot, fara sa spuna nici macar un cuvant urat despre miss piss, este o femeie foarte puternica :-).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...