Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

infidelitate?


Recommended Posts

Eu zic sa rupi pisica in doua! Spune-i mandrului sot sa isi ia calabalacul si sa se mute la hotel pna cand se linistesc apele ca daca te muti tu zice ca ai parasit domiciliul si nu este bine mai ales ca lumea nu-l stie de umblaret ci de 'baiat bun la locul lui'. Eu i-as zice sa se gandeasca ce are de facut pe teritoriu neutru deci in deplasare din casa care i-a provocat atata stres incat l-a impins in bratele 'nevinovatei' (ce as mai ciufuli-o eu pe mandra asta inocenta!). Mult succes si nu-l lasa sa-ti puna coarne ca e greu sa le porti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui roxanal ep urma, sincer vorbind, ar trebui sa-ti vezi partea ta de vina, ptr ca daca el a ajuns sa se uite la alta, ceva nu mergea cum trebuie intre voi..stiu, o sa-mi sara lumea in cap, insa ar trebui sa fim sinceri cu noi, chit ca doare ca naiba sa recunosti ca ai si tu "meritele" tale...
Cum o fi asta, mai Roxanal? Daca ma nemultumeste ceva la sotia mea, imi gasesc iute pe altcineva? Asa face un om demn si responsabil, un om care si-a luat un angajament fata de sotia lui, fata de copilul lui? Mai, da' pana si in lumea animala exista notiunea de cuplu. Cuplul ar trebui sa fie ceva care sa se distruga foarte greu. Cum adica Andra are vina ei? Da' sotul Andrei nu stie sa vorbeasca? Nu stie sa spuna ce il deranjeaza? Nu stie sa protesteze, astfel incat Andra sa isi dea seama ca ceva nu e in regula cu ea? Andra a zis clar: s-au mai certat, dar a avut intotdeauna impresia ca e ok casnicia ei. Cum poti sa ii spui asa ceva tocmai acum??????? Of!!! Daca sotului ei nu-i convenea ceva la ea, discuta cu ea zile intregi, statea suparat zile intregi, mergeau de manuta la terapie de cuplu, FACEA CEVA!!! Nu statea si se prefacea ca totul e in regula si isi cauta pitipoance care o fac pe nevinovatele [xx(]. Hai sa o luam de urechi tot pe Andra...[bang].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel la fel gandesc si eu..Si al meu domn mi-a zis ca ce s-a intamplat a fost doar din cauza ca avea si el nevoie de putina afectiune..eu eram atat de ocupata cu serviciul, incat el s-a gandit ca ar fi bine sa se refugieze in bratele alteia (chiar daca numai virtual). Era greu sa ma traga de maneca? Nu cred, doar ca era mai mult mai placut sa se combine cu alta...[xx(] si apoi sa aiba si o scuza..eu am fost de vina, eu l-am neglijat...dar banii ii plac, nu ar concepe sa nu muncesc, doamne fere...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andra, fii tare si gandeste-te bine: mai vrei ciorba reincalzita? eu nu sunt pro-divort, si i-as mai da o sansa, dar nu as uita niciodata! nu l-as mai cicali, as deveni mai indiferenta... el e sigur de tine si de aia se poarta asa! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a, si ce as face eu: as amerege la respectiva si i-as zice sa se gandeasca bine daca il vrea in urmatoarele conditii: cum m-a inselat pe mine o va insela si pe ea nu o sa mai aiba ceeasi bani pentru ca am sa lupt in tribunal pentru alocatie maxima o sa iau mai mult de jumatate la divort o sa dicut cu fiecare persoana care il cunoaste si am sa il avertizez ce fel de om e am sa merg la servici si am sa discut cu sefii lor sa stie ce cloaca e acolo si cum se distrug casnicii, ce fel de politici au in organizatie a, si copilul va avea avea jumate din timp cu mine, jumatate cu taica-su nu-mi mai vin in minte alte conditii dar stiu ca as fi resoursefull in caz de... si daca il vrea in conditiile astea, sa il ia sanatoasa, dar sa nu zica ca nu a fost avertizata! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Situatie: o femeie relativ tanara (38) casatorita din tinerete frageda. Dupa 10-12 ani de casnicie sotul se imbolnaveste de o boala psihica grava (decompenseaza la nasterea copilului). De ani buni nu mai au nici o relatie intima. Nu il poate lasa, cu boala lui nu ar face fata singur, financiar se descurca mai bine impreuna pentru a oferi copilului ceea ce doresc. Dar viata ei ca femeie alaturi de el s-a incheiat. Eu m-am gandit de multe ori la situatia ei (nu am intrebat direct, e o cunostinta nu o prietena buna). Deocamdata pare ca s-a consolat si investeste toata energia in copil. Va face asta toata viata? Va putea? Daca va putea e bine asa? Mai stiu un caz mai vechi, o situatie similara ea a plecat cu copilul si l-au gasit spanzurat in casa. Il ai pe constiinta toata viata! Situatiile pot fi foarte complicate si uneori e imposibil sa gasesti o solutie fericita pentru toata lumea! Cunosc si caz invers, ea bolnava, dupa varsta de 30 de ani refuza relatiile intime. Ce faci in situatia asta (respectivul si-a gasit pe cineva, dar nu a divortat, in situatia asta sotia ajungea sub rotile primului tramvai)? Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, denizel, tuinea, maru, m-ati convins, aveti dreptate. Denizel, asa e ,cei 2 se merita unul pe altul, iar vinovatul principal este el, el are famile:copil si sotie. Ea este libera, iar moralitatea- indoielnica. Nu vrem ca alte femei sa lupte pt familia/casnicia noastra, ci noi-sot/sotie suntem responsabili pt trainicia ei. Si, totusi, dragoste cu sila nu se poate.[bang] Of, of, tare trist...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Anca Vlad
Situatie: o femeie relativ tanara (38) casatorita din tinerete frageda. Dupa 10-12 ani de casnicie sotul se imbolnaveste de o boala psihica grava (decompenseaza la nasterea copilului). De ani buni nu mai au nici o relatie intima. Nu il poate lasa, cu boala lui nu ar face fata singur, financiar se descurca mai bine impreuna pentru a oferi copilului ceea ce doresc. Dar viata ei ca femeie alaturi de el s-a incheiat. Eu m-am gandit de multe ori la situatia ei (nu am intrebat direct, e o cunostinta nu o prietena buna). Deocamdata pare ca s-a consolat si investeste toata energia in copil. Va face asta toata viata? Va putea? Daca va putea e bine asa? Mai stiu un caz mai vechi, o situatie similara ea a plecat cu copilul si l-au gasit spanzurat in casa. Il ai pe constiinta toata viata! Situatiile pot fi foarte complicate si uneori e imposibil sa gasesti o solutie fericita pentru toata lumea! Cunosc si caz invers, ea bolnava, dupa 30 de ani refuza relatiile intime. Ce faci in situatia asta (respectivul si-a gasit pe cineva, dar nu a divortat, in situatia asta sotia ajungea sub rotile primului tramvai)? Anca
Anca, tu ai dat exemple de cazuri extreme. Este ingrozitor de trist ce se intampla in unele casnicii si cred ca este imposibil sa te pronunti sau sa dai vreo sugestie. Nu inteleg insa, ce legatura au aceste cazuri disperate cu subiectul de fata. In subiectul de fata, un sot isi aminteste ca sotia lui s-a uitat urat la el marti la 7 si duminica la 8 si, se consoleaza de zor in bratele unei oi inadaptate si prefacute, care il face sa creada ca sufera din cauza sotiei lui inselate. Tu ce vrei sa spui? Vrei sa spui ca, daca Andra ii da o pauza pentru gandire, el se va spanzura? Hai mai... Cum sa se spanzure? Pai? Pe oaia inadaptata a calcat-o tramvaiul intre timp sau cum? [:D] Bine le-o mai fi unora. Sotia-sotie, copilul-copil, nu eforturi, nu divort, nu complicatii. Amanta si umilirea sotiei sunt singurele solutii ca ei sa fie fericiti [}:)]. Sa nu cumva sa protesteze sotia in vreun fel ca decompenseaza saracutii. Nimeni nu zice ca nu exista posibilitatea sa iti placa la un moment dat de altcineva. Daca iti place, foarte bine. Termina cu relatia in care esti si abia apoi te zbantui in alta relatie. Este corect si uman ca Andra sa sufere atata si sa se consoleze cu niste necunoscute de pe forum, iar sotul ei sa schimbe sms-uri dragastoase cu amanta? Tierry, DOR, Violeta, [pup]!
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu asta vreau sa spun! Cazurile extreme sunt cele care au motive vizibile in exterior! Motive exista peste tot, amploarea si intensitatea lor difera functie de oamenii implicati (cred ca si de calitatea lor). Nu cred ca sotul Andei s-ar spanzura.. si nici ca e normal ce face. Unii sunt mai nehotarati, altfel nu se explica de ce nu-si da el seama de situatia absurda pe care o creaza. Din pacate sunt mai multi barbatii de genul asta decat femeile! Si le trebuie un "impuls" sa se hotarasca! Citind subiectele pe tema asta mi-au venit intrabarile astea in minte... si daca tot se discuta de infidelitate...desi nu seamana cu cazul de aici. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, asa este. Exista probleme in orice casnicie probabil. Dar, problemele astea au rezolvari( mai mult sau mai putin complicate). Trebuie sa vrei sa rezolvi si, daca se si poate, rezolvi. In cazul in care chiar nu se poate si nu se poate (nu vorbesc de cazurile extreme si tragice), exista divortul. Si da, pe langa faptul ca sotul Andrei e nehotarat si slab, nu gaseste normal sa o protejeze totusi. Ca asta e revoltator in povestea Andrei. Pe ea o invinuieste, pe ea se supara daca indrazneste sa vorbeasca cu amanta, pe ea o pune sa asiste la lamentarile lui, pe ea o are martora atunci cand descarca de pe net nu'sh ce piese pt. amanta. Adica, nu stiu, daca si-ar smulge parul din cap de mila Andrei si din cauza ca s-a indragostit, as mai zice. Dar nu, el are si MOTIVE pe care i le serveste ei, pt. a justifica magaria pe care o face. Of, nu mai spun...
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...