Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

infidelitate?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andrada... incearca sa afli DE CE ti-a spus de povestea asta! De obicei ei se ascund si neaga! EI spun in 2 cazuri: - sotia e rece autoritara indiferenta -si atunci se baga in seama si nea Ion... - e indragostit lulea si vrea sa plece deja . Eu inclin sa cred ca el are nevoie MARE de confirmari din partea ta ca il iubesti si ca lupti pt el. Bafta! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adi dalma, adevar graiesti cand arati motivele pentru care unii soti infideli spun sotiilor ca le-au inselat. Ciudata maniera de a te baga in seama, daca un sot are resurse atat de limitate de a semnala probleme in casnicie...ce poti sa-i mai ceri...ar putea fi acuzat de cruzime cu premeditare....adica nevasta, pocnita in moalele capului de vestea ca e inselata, isi revine din lesin, se aduna de pe jos si da-i si lupta in scopul recuceririi, ca sa i-o scoata pe aia din cap si sa i-o bage inapoi pe ea, nevasta.Fiindca el are nevoie sa stie ca e important si dorit... ccc7, daca sotul tau e medic, apoi sa aiba curajul sa-si puna diagnosticul corect, pt ca simptomele sunt clare: indragosteala fleasca de alta, complicata de neasumarea vinei si agravata de aruncarea laturilor in capul nevestei. Diagnosticul mi se pare mortal pt relatie, chiar daca nu si pentru casnicie. Iti spun din proprie experienta, am crezut si eu ca mor fiindca acum trei ani fostul sot balea[pofta] si bolea [medic] dupa alta, iata insa ca sunt mai vie ca oricand ! Nu stiu cum esti tu, dar daca barbatul meu este atat de: -slab incat sa se implice intr-o relatie , cand are acasa copil si nevasta -nesimtit incat, in prezenta mea, in casa noastra, sa traga muzica lesinata pt aia si sa-i caute compania evident, potrivindu-si turele cu ea -las incat nu poate sa rupa pisica nici cu tine nici cu ea, la urma urmei poate este chiar convenabil si confortabil sa ai copil si nevasta in weekend si pisicuta miaunita la serviciu -egoist pt ca nu se gandeste decat la ce e bine pt el acum si in viitor, fara sa-i pese ca tu esti la pamant apoi, daca pestele are nevoie de bicicleta, atunci am si eu nevoie de asa barbat, vorba cuiva de pe forum. Iarta-mi cinismul, care vine din revolta sincera fata de acest gen de barbat, dar tu cu ce iti mai ocupi timpul, in timp ce el se hataraste daca poate doar cu amanta, fara copil?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo saptamana a aparut cu Jurnalul national o carte "Cum sa-ti intelegi sotul". Am primit-o si eu, sper ca nu cu subinteles (oricum nu apucase sa citeasca mare lucru din ea!). Din"intelepciunea" acestei scrieri: as sta sa copii dar nu am timp... ideea e asta: O tanara vine la cabinetul psiholologului care scrie cartea: Sotul i-a spus ca vrea sa o paraseasca pentru alta desi "s-ar putea sa mai stea pana la nasterea copilului"!!!!!! I-a spus (asta citez ca e scandalos - fiti atenti) " Cand m-am gandit ca as putea sa-l pierd am fost atat de suparata incat reactia mea l-a respins. Sunt sigura ca pana si expesia de pe fata mea i-a comunicat o uratenie insuportabila"!!!!! Drept consecinta tanara a primit sfatul sa concureze cu cealalta[bang]: - si-a amintit mancarurile care ii placeau; - a inceput sa se aranjeze; - nu i-a cerut niciodata sa ramana acasa cand stia ca merge sa o vada pe cealalta; - a inceput sa-si manifeste admiratia fata de el; Rezultatul - in cateva luni barbatul a renuntat la iubita si s-a impacat cu nevasta! [bang][bang][bang][bang][vom][bang][vom] Cum poate sa gandeasca asa ceva un psiholog (probabil si terapeut) sa scrie o care si cineva sa o mai si publice???????? Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca dar ai ajuns la sfatul cum ca trebuie sa ti se lumineze ochii cand intra sotul in casa? Mai, eu am citit-o. Cu greu, pe sfert razand si trei sferturi revoltata ca se mai publica o asemenea ineptie. Daca l-as cunoaste pe nenea asta l-as scuipa in ochi (scuzati expresia ladies). Jenant! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG cred ca am trecut si pe acolo, ma apucasem sa o citesc serios! Da dupa o bucata am chemat jumatatea la apel sa-l intreb daca el stie ce a adus!!! Nu stia prea bine... Dar faza de mai sus m-a intrigat destul de tare, auzi el ii spune ca mai sta pana se naste copilul (deci si insacinata in cateva luni bune) si ea sa-i raspunda "Du-te draga dincolo, ca eu te astept fritptura care iti place tie!"!!!! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))] Hai ca sunteti mortale!!! Moama ce fripturi intre oki si-ar lua!Dar asa`s io mai [sm][sm] Andra,eu zic ca Denizel!De fapt ti-am mai zis!Nu accepta asa ceva in ruptul capului!!!Actioneaza acum cit e "calda" ,vorba proverbului"bate fierul cit e cald".Fa-i un dush rece sa se trezeasca! Daca el inca nu stie ce se petrece cu el,daca nu e sigur daca te mai iubeste/vrea/doreste ....si e posibil sa fie confuz daca saliveaza dupa vreo prospatura(poa` sa fie si spaima ciorilor,ca ei tot frumoase le vad[bang]) stii ce-ti zice al meu barbat? Sfat de barbat,tine minte! Lasa moleaseala si shocul ce te-au cuprins si revino-ti din leshin rapid.Da` sa-ti revii asa incit sa ajungi o persoana total schimbata! Pleaca in plimbari dese ,aranjata nevoie mare chiar de te duci sa cumperi paine,sa dai o tura cartierului ,la mama ta,sau te ascunzi intr-o cafenea si citesti o carte(timp in care bineinteles ii lasi copilul in grija!!!) Revii fara explicatii ,fara fripturi ,faci un dus si apoi te vinturi prin casa la T-back si alte [ispita] ca si cum el n-ar exista!Stai si tu pe net,asculta muzica "lesinata" eventual vorbeste pe YM cu cineva,eventual in engleza (ma ofer voluntar,[:D]si-ti "dedic" si niste melodii pe care sa le asculti tu lesinata cu luminite in ochi[il] [:D] ) tine-o asa vreo saptamana si daca dilema lui e ca nu e sigur de sentimentele fata de tine vs ea,se va lamuri!! Pt. ca daca te iubeste e imposibil sa nu-i sara tandara la gindul ca si tu ti-ai gasit pe altcineva,e imposibil sa nu se intrebe ce-i cu tine! E ca si cum, zice sotul meu "eu te-as palmui pe tine zi de zi,si deodata ,intr-o buna zi as inceta sa o mai fac!nu te-ai intreba de ce nu te mai palmui?" Daca nu tine faza,tot asa cu zimbet larg si [il] ascultind muzica "lesinata" fa-i valiza si pune^io linga usa ! Daca pleaca,stii ce ai de facut,ai gasit deja raspunsul!Daca incepe sa bilbaie si sa-si ceara iertare... vino pe forum ca te invatam noi "next step",asta ca sa-l tii in sah olecutza,sa-i treaca pe viitor [pofta] de indragosteala! Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca Hannen e teribela!!! [cool] [:-)))] Andruta draga, sa stii ca nu-i o idee rea. Mai ales, daca cineva se ofera sa vorbeasca pe IM cu tine si sa-ti faca ochi dulci [il]. Si, stii ce, Andra? Pe langa faptul ca l-ai soca pe sotul tau cu un asemenea comportament, s-ar putea ca, vazandu-l brusc preocupat de tine, sa-ti dai seama daca TU il mai vrei sau nu :-). Uite, tu, saracuta de tine, suferi si vorbesti cu noi si crezi ca nu ai putea trai fara el. Si daca?.... Andra, fa ceva! Inca e timpul potrivit!!!! Tin pumnii!!! [pup] Anca Vlad, cartea aia...[soc] si bleah!!! VA-LEU!!! Asta de-a scris-o, trebe inchis, domle [alcool].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel,al meu barbat zice ca orice problema are o rezolvare.Bineinteles ca depinde de la caz la caz si ca sunt multe "de ce-uri" in diversele situatii care se ivesc.In functie de "nuanta" problemei si sfaturile /actiunile pot varia. Dar tot el zice ca ,primul lucru pe care sa-l faci unui barbat cu fluturi la balcon,adica asa[hippi] e sa-l faci gelos. Daca il faci gelos,inseamna ca inca mai simte ceva pt. tine si ca orice mascul, se va incapatzina sa-si pastreze "prada". Daca nu e gelos,inseamna ca nu te(mai) iubeste,concluzioneaza tot al meu intzelept.[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sali.. m-ai inteles gresit! Eu iau in calcul inclusiv ca individul se minte ca o place pe respectiva colega doar sa o pedepseasca!. Eu nu o pot sfatui sa renunte la el! Inca nu s a intamplat nimic si el e suficient de imatur incat i a spus de existenta duducii care (inca) nu ii este amanta! Majoritatea barbatilor nu spun nimic sotiei chiar daca e evident! Andrada..si eu ti am spus ca ar fi cazul sa 'il joci' nitzel si nu poti decat fiind foarte sigura pe tine dar trebuie sa vezi daca poti salva ceva si daca e ceva acolo!!!! Aranjaza te, ignora l dar faza cu bagajele la usa o faci doar daca asa crezi ca poti obtine ceva ! Fie eliberarea de el fie trezirea lui. Doar asa hai sa ne grabim sa devenim mame singure si sigure pe noi,,,zau nu e cazul! Afla de fapt despre ce e vorba! si cand afli gasim noi solutia aici! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...