Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E maniac de jocuri si eu sunt un pachet de nervi !


Recommended Posts

Din cate am inteles el joaca in retea, probabil cu alti vecini din bloc sau din apropiere... Stiu un copil care la fel pierdea ore in sir jucand in retea, iar tatal lui a decis sa-i scoata placa de retea din calculator, lucru de care copilul nu si-a dat seama... Si daca nu are retea, chiar daca ar intra pe calculatorul tau tot nu ar putea juca. Nu stiu exact cum se face aceasta operatiune, dar poate intra cineva aici mai priceput care sa iti explice...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai in cazul asta nu iti ramane decat sa astepti sa se plictiseasca de jucat... sau sa realizeze el ca nu are varsta unui copil ca sa mai piarda vremea cu jocuri pe calculator. Sau sa realizeze ca mai existi si tu prin casa, si ca ai nevoi si de o viata sociala... Sa ne ti la curent cu noile schimbari, in bine, care sper sa apara cat mai curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau si eu cu parerea, Dahriana: incerca sa discuti cu el pana sa se apuce de jucat, si spune-i clar si hotarat(fara nervi, calma) ca il intelegi pe deoparte si esti de acord sa-l lasi sa joace 2 ore dupa care sa va mai vedeti si de trebrile voastre de cuplu ,de familie.Daca nu-i ajug cele 2 ore pe care esti dispusa sa i-le acorzi, atunci spune-i ca ai sa-l lasi sa joace cat vrea el dupa ce va despartiti si va ramne singur. Deci incerca sa-l ameninti si spune-i ca alegere e a lui. bafta iti doresc!
Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am 2 prieteni care joaca ce joaca sotul tau in retea presupun: World of warcraft. Unul este sau era cam obsedat de joc , nu iesea cateodata cu noi ca statea sa se joace , celalalt e mai OK. Mi-a povstit prietenul meu ca tot asa o pacienta de-a lui ii povestea de sotul ei care se joaca non stop, si a spus ca stie pe cineva, cuplu casatorit care jucau impreuna in reetea , fiecare avea computerullui si jucau in fiecare zi pana .... au divortat din cauza jocului, ca se certau prea des [:-)))] Asta chiar mi se pare culmea culmilor. Propune-i sa joace el jocul ala pana la ora X , si de la ora X si jumatate sa mergeti in oras. Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cllaudia, din cate stiu eu ai nevoie de placa de retea pentru a te conecta la internet deci nu este vorba doar de o retea anume. ca sa intre in reteaua "de cartier" de ex sau in reteaua unde joaca deci pentru a se conecta la internet are nevoie de configurarea unor informatii pe interfata de retea, respectiv : adresa de IP,subnetmask,gateway,DNS. ma rog, asta pe scurt. avand aceste informatii se poate conecta foarte frumos in retea si de pe alt computer deci scotand placa de retea din calculator nu rezolvi nimic.mai mult, nu trebuie sa fii foarte priceput sa vezi ca placa lipseste, ce sa mai spun de faptul ca se inlocuieste foarte usor, cea mai ieftina e in jur de 20RON. e adevarat ca exista si calculatoare personale care se conecteaza direct prin modem si care nu au placa de retea dar...placa se poate instala rapid :) aveam si eu un prieten acum vreo 8 ani cu care urma sa ma casatoresc. cat a stat fiecare la casa lui, toate bune si frumoase, dupa ce m-am mutat cu el am vazut ca lipsea in fiecare noapte aproape, pierdea timpul la un net caffe ca pe vremea aia nu erau retele de cartier. si asta era unica lui pasiune, mergeam la munca dimineata, la scoala, veneam franta acasa si el dormea toata ziua pentru ca mai tarziu sa plece la net. sa-si gaseasca si el un job ceva, nimic.l-am trimis chiar si la interviuri dar tot degeaba, nu se ducea. unica lui pasiune era acel net caffe. n-am putut face nimic sa schimb asta asa ca mi-am facut bagajele si am plecat. nu spun ca asta e cea mai buna solutie dar a fost in cazul meu, avea 28 de ani, astazi are 36 si am inteles ca nu e mare lucru de capul lui nici acum. diferenta e ca nu mai sta la net caffe ci, frumos, acasa, la netul de cartier.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata,a inceput iar.I-am zis f clar de la inceput ca azi n-am de gand sa stau in casa. Si bineinteles ca am vb cu peretii.El s-a pus la joc,erau acolo si ceilalti maniaci ai lui,ca joaca pana la 3 dimineata si la zi o iau de la capat. I-am zis sa inchida calc,ca altfel o sa fie rau.A zis bineinteles ca is nebuna,ca nu ma mai suporta,ca pt el cel mai important e sa se joaca. Am zis : F bine,dar nu cat timp esti cu mine.Eu vreau un om normal.Tu cauta-ti alta. La care a zis : Imi caut,pe net. Eu : Da,unde pe net? El : Pe jocuri ! Asta ce naiba inseamna ? CA isi cauta o maniaca ca si el pe acolo si cine stie ce surprize imi mai face. Bineinteles ca a facut crize de isterie,a inchis calc,televizoru,a dat cu pumnii in pereti,a urlat la mine,m-a strans de maini.E turbat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...