Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E maniac de jocuri si eu sunt un pachet de nervi !


Recommended Posts

Joc World of warcraft de vreo 3 ani plus inainte diablo2 , eve , lineage etc .. creeaza dependenta ,comunici cu alti oameni cum a mai spus cineva mai sus, e f greu sa renunti , si oamenii joaca din diferite motive . Din experienta mea multi sint frustrati in viata reala si in joc se simt bine , au cu cine vorbi , se exprima liber .. multi sint timizi , neintelesi sau simplu tristi si respinsi .Altii joaca impreuna cu sotul/sotia si unul din ei fortat ca sa petreaca timp cu celalat chiar daca nu ii place jocul. Nu stiu care e situatia la tine dar ar fi bine sa vorbesti cu prietenul tau si sa il intelegi nu scapi de asa ceva in 2 zile .., incearca sa vezi cum se comporta in joc si daca e foarte diferit de viata reala. Eu joc impreuna cu sotul , si de obicei eu am probleme sa ma ridic de la calculator , deci nu e vorba numai ca barbatii au o problema in sensul asta si pot sa zic ca ma incadrez la categoria gamer.. Depinde de fiecare daca lasi jocul sa te distruga sau nu. P.s. scuzati greseliele gramaticale :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da,am observat ca atunci cand se joaca cu amicii lui de joc,este f vesel,se distreaza pur si simplu. Daca il intreb eu ceva isi schimba fata si zice: Lasa-ma in pace. Deci e clar ca,il incomodez.Probabil in timpul jocului si uita ca exist in casa si cand ma aude abia,isi da seama ca is si eu acolo. Dar ne indepartam din ce in ce mai mult.Eu sunt cu gandul in alte parti,el se distreaza cu alti dependenti... Aseara a dat cu pumnii in pereti ca l-a facut unu la joc.El e cel mai bun dintre ei..va dati seama cat se joaca de a ajuns cel mai bun.Dar acum cica a aparut unu pe care nu-l poate bate.Moaaaa cat de interesant nu ? Si cat traieste el jocu..vai ma emotioneaza pana la lacrimi. Sa fim seriosi,eu ma gandesc cum sa fac sa fie mai bine si el cum sa faca sa castige in joc. Asa ca,mai bine ma gandesc si eu la placerile mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, Suzy, pt sinceritate si pt informatii. Dahriana, si fostul meu iubit isi schimba vocea cand vorbea cu "tovarasii" lui din joc. I se indulcea, avea rabdare sa-i raspunda, acolo, in casti, spunea un "ielou!Hieeeelou!". El este un istet, un spiritual, are niste replici amuzante, dar ce folos daca le irosea acolo, in joc? Eu nu mai vedeam decat un baiat nervos, care scria la o tastatura rasturnat in scaun, care batzaia dintr-un picior si fuma 4 pachete de tigari.Iar eu auzeam:"daca stai aici, taci. Taci, vreau sa taci! Mhm, mm, aham, ntz" Sau, mai rau, "ai 10 minute sa vorbesti, apoi ma lasi in pace". Eu am acceptat mult timp pentru ca nu intelegeam. Nu intelegeam cum vine asta...care e ideea, cum tre` sa fie...poate cer eu prea mult..." Acum, de cand am inceput sa conversez cu alti barbati, am observat ca, cine ar fi crezut, barbatii converseaza cu placere, flecaresc cot la cot cu mine, le place! Barbatii ies in parc, le place sa iasa la o cafea, la un restaurant, la munte. Sunt unii care si citesc, care se informeaza, se uita la o stire... Hei, doi ani si ceva am plans si am asteptat langa un om care avea programul prea incarcat, ca sa aiba energia sa ingrijeasca si de relatia lui. Am ultima pe lista lui de prioritati. Cu acest baiat am vrut eu si eram gata-gata sa-mi fac o familie, un copil[:D]. Pai relatia asta a durat atata pt ca am tinut eu de ea, pt ca am desfasurat eu o tenacitate, o insistenta abila. Mi-am dorit, in acest timp, sa-l vad o data, in fata blocului meu, sau la serviciu, rezemat de masina, cu o floare in mana: "am venit sa te vad si sa-mi dai un sarut. Plec, ca vin direct de la serviciu, dar mi-era dor de tine". Nu, eu auzeam: "N-am avut timp sa mi se faca dor de tine, nu ne-am mai vazut de 5 zile doar..." Imi spuneam: "o fi si asta un tip de umor, mai rautacios ce-i drept..." Dar sufeream cand imi spunea asa, ma chirceam in suflet. Ca si atunci cand vorbeam la telefon SCURT si imi inchidea cu un :hai pa, paaaaa, PA!!!!" Iar eu: "te pup, guritza frumoasa, te iubesc!". Daca incep sa povestesc, nu ma mai opresc. In ultima luna, de cand m-am despartit de el, am pus mana pe un caiet si am scris TOT ce m-a durut, m-a jignit, m-a umilit. Erau maruntisuri durereroase, care nu pareau mereu grave, si pe care ma obisnuisem, zi dupa zi, sa nu le mai iau in serios, ca sa nu sufar". Ma transformasem intr-o pisaloaga nemultumita, neiubita, neglijata, care accepta conversatie cu un surd, sex cand voia dragoste. Cand spuneam "te iubesc" nu raspundea, sau spunea "aham". Ma saturasem de "mai am o ora, sau zece minute, sau o juma` de ora". Ca sa-l conving sa ORICE, trebuia sa strig. Eu, sa strig...Sau sa plang. Sau sa ma sui in masina si sa plec. Sau sa mentionez ce eforturi fac eu , ca sa evidentiez inechitatea. Tot ce incepea cu "hai sa", respingea cu "n-am chef. Nu. Neah. N-ai sa vezi!" Si la sfarsit, mi-a reprosat ca nu ma implic [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca n-am terminat, nu m-am racorit, inca mai am, inca ma mai doare! Traind langa un soi de autist, ca asta simteam eu ca e, am devenit de nerecunoscut. Incepusem si eu sa trag sageti veninoase, asa cum facea el. Am inceput si eu sa raspund in doi peri, ca el. Am vrut sa-l imit, sau sa imit modelul pe care l-am vazut in familie la el: ironie care doare pana la os, exclamatii de tip:" vai de capu` tau!". L-am rugat de nu stiu cate ori sa nu-mi mai inchida telefonul in nas, uraaaaaasssssc asta! El imi inchidea, maica-sa imi inchidea (ca sa ma sune apoi de inca zece ori). Striga la mine! Deci omul cu care traiam striga la mine! Maica-sa striga la mine, incepand intrebarile revoltate asa: "ce dracu...cine dracu...cum dracu, mai, fir-ar al dracului!" Dahriana, fata draga, maruntisuri care se aduna. Mici enervari, frustrari, revolte inabusite, zambete de complezenta, replici pe revers, sau replici nespuse, ca sa nu adancesti raul, respingeri, impunsaturi, ironii, bufnituri, pumni in masa, dinti stransi, injuraturi scuipate printre dinti, refuzuri, vorbe taiate scurt, gesturi smucite, impins pe scari, trantit usa in spate, trantit castile pe birou, aruncat brichete, priviri neguroase pe sub sprancene, ochi micsorati, dinti inclestati, ras in nas[zid] [zid] [zid] Cand pui capul pe perna, seara, sau pe umarul lui, tre` sa le dai pe tooaaaate astea la o parte din minte. Eventual sa faci dragoste: tu sa te relaxezi [cusca], el sa aiba erectie [cool]. A, nu v-am zis? Au fost si momente frumoase [pegeam][pahar][xinpat][cina2][xinpat][foto][xinpat][huta][xinpat][auto][xinpat][pup][xinpat]. Dar peste ele s-a latit hidos umbra indiferentei, respingerii si certurilor. Asta am trait eu. Pana m-am imbolnavit sufleteste. A bon entendeur, salut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ayleen,am citit cu regret tot ce ai scris..ma regasesc in absolut tot. Aceleasi trairi am avut si eu,exact aceleasi. Si culmea : aseara mi-a spus ca imi fac de cap,ca nu-l mai bag in seama. Eu?????????? Tot eu ?????? I-am spus scurt :" Scuteste-ma.Nu esti in postura sa vorbesti chiar tu,care ultimele luni ti le-ai petrecut cu spatele la mine si cu ochii in calculator." Tin minte mai demult ii spuneam..de fiecare data cand ma simteam respinsa,frustrata... ":-Stii Alex,intr-o zi..o sa apara un barbat.Nu stiu daca mai frumos sau mai destept ca tine,dar o sa fie altul.Altul care,o sa ma vada mai frumoasa si mai buna decat sunt.Care o sa stie cum sa-mi vorbeasca,care o sa se intereseze de soarta ta si eu stii ce o sa fac ? O sa pic in bratele lui si o sa dau naibii tot ce am langa tine.O sa uit complet de tine". Fraza asta,cred ca i-am spus-o de 10 ori in 2 ani,nu mai mult.Dar nu a bagat-o la cap! Acum nu vreau sa o repet,pt ca ..am ajuns sa traiesc ziua aia...si nu vreau sa-l fac constient de ea.Nu merita sa ia parte la asta.O sa-l tratez cu spatele si cu indiferenta mult timp..asa cum m-a tratat si el pe mine.Si cand o sa vina ziua in care sa spun PA,o sa imi iau tot si o sa plec in drumul meu. Simt din ce in ce mai aproape ziua aia. Am constientizat asta recent,cand am descoperit ca : Nu toti barbatii se joaca pe calculator,nu toti barbatii te injura si iti vorbesc urat,nu toti barbatii sunt needucati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dahriana si Ayleen, prietenii vostri sunt cumva Pesti? Am trait si eu cu un specimen d-asta, de la 19 la 22 de ani. Blestemul era insa nu stiu care PlayStation. Intai am zis sa-i respect omului pasiunea, scapam usor de facut cadouri cu cate un joc, ok. Pana cand,exact cum ziceti voi, am ajuns sa-i vad doar ceafa, sa plecam la munte/la tara/in orice alta vacanta cu PS-ul dupa noi, sa-l pazesc pana la 12 noaptea ca sa plecam la ziua cuiva, timp in care la fiecare "Hai" ma alegeam eventual cu cate o injuratura. Mi-au placut si mie unele jocuri, mai participam nu zic nu, dar ma plictiseam destul de repede. Nu ne-am despartit din cauza asta, dar daca as fi luat mai in serios problema asta poate scapam mai repede. El si acum, dupa atatia ani, mai are la mess statusuri din alea puerile gen "DND, joc DOTA". Si-acum m-apuca dracii. Privind in urma, am senzatia ca tine si de un soi de imaturitate si oricum, oamenii astia au o labilitate psihica ce nu ma incanta...la partenerul meu. Daca nu vor fi jocuri, vor fi "filme cu batai", daca nu, vor fi site-uri de masini pe care vor visa la nesfarsit, vor face socoteli si planuri de nerealizat, dar usor de inlocuit cu satisfactia falsa pe care o obtii in mediul virtual. Un om echilibrat va stii intotdeauna cand sa se trezeasca. DAhriana, FUGI! Fugi sau da-l pe el afara. Zici ca s-a ridicat de la computer si s-a dus sa se uite la filme. Pai asta spune mai multe decat "dependenta" lui. Eu o vad ca pe o reactie de tip "Da, mami, zi ce vrei ca eu tot ma revolt! Nu ma mai joc, dar tot nu-ti satisfac tie pretentiile absurde de a sta impreuna/face piata/a duce o viata de om normal. Asta ca sa intelegi ca nu jocurile sunt de vina ca n-am eu chef de tine." M-apuca dracii numai scriind. N-ai niciun motiv ca la 22 de ani sa faci pe psihologul si sa ascunzi bataia lui de joc in spatele denumirii de "dependenta". O fi si o componenta psihica, nu zic nu, dar repet...un barbat cu toate acasa si la propriu si la figurat, spune stop la un moment dat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lo Li Ta,actualul meu nu e Pesti,e Berbec. Poate sa aiba vreun ascendent in pesti..habar nu am. Am avut relatii cu 2 pesti inainte..doamne..ce oameni pe cuv meu. Indecisi,imaturi,dependenti..acum nu vreau sa generalizez.Vorbesc de cei pe care i-am cunoscut eu. Si cu toate astea,pestii ma atrag ca un magnet la prima vedere.Cand ma atrage un barbat f tare de la inceput,99% e pesti !Asta am probat ahaha :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow.... mare problema si la noi odata. in ceasul al 12lea la noi s-a agreat activarea parental controlului. asta dupa un an intreg de vizionat spatele consortului addicted, ca asta era tot ce vedeam din el. asa ca: activati parental control daca agreati. la noi e program zilnic de la 10 la 12 seara si in weekend duminica o ora la pranz. si ne-am revenit. dar e nevoie ca "jumatatea" sa admita ca are o problema.... moi, tud& alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Lo Cand ma atrage un barbat f tare de la inceput,99% e pesti !Asta am probat ahaha :)
Sa-ti arat o poza cu baiatul meu (zodia pesti)? [;)]Si nu e deloc imatur, dependent sau indecis[:D] [flo] [mamica]Saphir, [bonjovi] Amos , [fetita] Ailish si [bebic] Dean [url="http://community.webshots.com/user/climailish"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...