Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E maniac de jocuri si eu sunt un pachet de nervi !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Well, al meu era (e) pesti...[hot] Da io stiu pesti care n-au dileala asta, au alta [:D] sau altele. Deci nu cred ca e de la zdie altceva decat nevoia organica de a fi singuri o perioada de timp din zi, pt ca au energie putina (si fizica si psihica). Si da, avea si el reactia de tip: "nu ma mai joc, ca m-ai innebunit, da` ti-arat ca nu de-aia nu stau eu cu tine bot in bot?! Deci citesc, ma uit si anume pe Descovery la masini, adica fac ce vreau eu, nu ce vrei tu!" Nu pot sa spun ca noi ne-am batut, sau ne-am spus cuvinte mari. Adica nu a degenerat in abjectie. Era o sfidare eleganta, constanta, muta. El nu vorbea mai deloc: tacut, introvertit. Daca avea o stare de exaltare canta, dansa, dar nu o impartasea neaparat cu mine. Era starea lui, la care aderam si eu si ma bagam in seama [vampa]. Nu crea intimitate adevarata, iar vibratiile mele ricosau in el. Nici o senzatie nu era comparabila cu cele pe care i le dadea jocul. Si, din pacate, nu lasa garda jos, de teama sa nu-l ranesc, ca o scoica inchisa ermetic, care scoate limbul ala doar cat sa manance, si apoi se inchide la loc. Nu provoca discutii, evita intimitatea ca sa nu trebuiasca sa ne lungim la vorba. Evitant, cu un vesnic gest de fereala: umarul,bratul ridicat a pavaza, capul in piept, cuta intre sprancene. Neviolent, dar nervos mocnit. Exuberanta mea, veselia mea, spontaneitatea, astea deveneau ridicole, in contrast cu pasivitatea lui. Prevazator, banuitor, sa nu cumva sa fie inselat, mintit, desconsiderat, folosit. Reactii exagerate: ma privea in ochi taios si rostea C L A R: vreau sa taci, vreau sa pleci, vreau sa ma joc acum. Gata. I se tulbura apoi privirea ca la nebuni, apoi ridica pumnul si, uneori, lovea biroul. [hopsieu] Ma indarjeam atunci si abia atunci nu intelegeam de ce nu pot comunica cu el, care...care e ideea? Adica ce se presupune sa fac eu, ce fel de relatie se presupune sa avem, cum se presupune ca tre` sa interactionam, sa relationam? Prin semne? Ok, atunci eu ce sunt? Ok, imi place sa conversez, sa torn sweet nothings in urechea lui. Dar ...nu sunt absurda. Iar daca am fost absurda, ar fi primul om care m-a facut sa-mi dau seama de asta: m-am simtit aburda, ridicola, insistenta, nesuferita. Si m-as mai fi simtit in continuare daca nu ma desparteam. Ma intreb ce-ar fi fost daca mai aveam si subiectul "copil", care vine la pachet cu o tona de probleme sau dragalasenii,sau progrese, care trebuie discutate. Dar un necaz, o boala prelungita?! Asta era peste meu. Si martor mi-e Dumnezeu ca l-am iubit si am ars tone de afectivitate, de energie psihica si fizica sa ma armonizez cu el. Mai mult decat orice incompatibilitate flagranta, SUNT OBOSITA. Poate am pierdut cel mai minunat om, cel mai bun la suflet, cel mai bun amant, cel mai generos, singurul, nu mai e important. Important e ca, acum, m-am eliberat. Chiar si temporar, chiar si definitiv. Scriu aici ca sa ajut,si sa ma ajut sa inteleg, desi pentru mine e un subiect inchis, clar. Mai simt cate o impunsatura de suferinta, in rest...bucuria ca m-am redescoperit si m-am reacceptat pe mine, asa imperfecta, "prea rationala", "demanding", si nu mai stiu cum mi-a zis ca sunt. Si norocul lui ca a scapat de mine. Ocazie cu care am vesti pt toti barbatii: si al meu, si al Dahrianei si al oricui: noi, femeile, ASA suntem.Aici, pe forum, ca-n viata: cu sensibililitati, cu nevoi sufletesti, cu nelinisti si intrebari, cu nevoie de securitate afectiva. [cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm.. ce chestie.. cind am scris prima data despre subiectul asta.. cred ca acum vreo 2 ani si ceva.. , de altfel il si denumisem total aiurea "WC III-motiv de divort".. de toata lumea se gandea la vreo cacastoare.. nicidecum la war craft.. , din asta reiese cit ma pricep la jocuri.. ce ziceam?? :)) ziceam ca acum 2 ani si ceva nu erati atatea.. chiar am crezut la un moment dat ca sint nebuna eu.. si prea exagerata.. ca am o problema fizica devreme ,ce atunci cind vedeam monitoru ala negru cu diferiti debili ,arme si copaci , imi crestea tensiunea , la propriu, si ma apuka pandalia.. intre timp.. ne am despartit.. da.. de la kkaturile lui de war craft , dote si alte balarii.. de la ambitia mea sa i scot cu japka din cap pierderea asta de vreme.. si senzatia crunta de infantilism pe care o miroseam in momentele alea.. Mi aduc aminte ca am fost la mare in ultima noastra vacanta.. cu niste prieteni care au copii, si gogu al meu s a simtit minunat in prezenta baietelului prietenilor nostrii de 9 ani, cu care discuta euforic despre.. jocuri.. si nu uit cit o-i trai moaka pushtiului.. asha uimit.. " cum si acum la aproape 30 de ani si cu copil mik, mai joci jocuri"?????????.. ramasese cu gura cascata.. concluzia e una... :) se vede treaba ca nu sint io aia nebuna.. sau daca sint , ne inmultim.. :)))in mod vizibil... crissi http://theo.idilis.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crissi,mai mult ca sigur exista multe femei in situatia in care am fost noi.La el nu s-a schimbat nimic.E acelasi om cu nasul in calculator si spatele la mine.Acelasi om cu care nu pot schimba nici 3 vorbe.Si mi-am dat seama ca,nu am nici o remuscare sa ma vad cu altcineva.Am si facut-o. Nu ma simt vinovata deloc,ma comport normal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ayleen, [flo] V on topic: si al meu se joaca...Nu non-stop, dar cand isi termina treburile joaca pana tarziu.Am trecut si eu prin diverse stadii..frustrare, nervi( rar), mai nou fac misto de personajele alea sau ma rog, ce se intampla pe-acolo, pe ecran. Guestus, ai si tu dreptate intr-un fel, e unul din cele mai inofensive " vicii"( daca e sa nu calculam timpul pierdut, viatza scursa degeaba, ma rog), categoric nu l-am schimba cu paharul, pokerul sau threesome-ul( ca tu il pomenisi...) da.....tot timpul????? “Shine on my way"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...