Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Porumb congelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Eu sunt innebunita dupa porumb. Il pun si pe pizza si in sosuri de paste si am si cateva retete de salate. Salata americana: se fierb legume amestec mexican, la care se mai adauga porumb extra. Se racesc, se adauga 1-2 oua fierte tari taiate bucati, 150-200 gr. sunca afumata taiata bucatele, 1 ardei rosu proaspat (potrivit de mare) taiat felii. Se face un sos din maioneza si iaurt (50/50) si se pune peste ingrediente. Se amesteca, se potriveste de sare si piper. Salata de gheatza: carne de pui fiarta taiata bucati, mazare fiarta, porumb fiert, 5-6 ciuperci coapte taiate felii, 2-3 oua fierte tari taiate bucati, 1 morcov crud razalit se amesteca toate cu un sos de maioneza si iaurt (mai mult iaurt decat maioneza) si se potriveste de sare si piper. Pe langa astea, eu imi fac tot felul de salate cu legume proaspete (morcov, salata verde, rosii, masline, ardei, castravete) in care pun si porumb fiert.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu pun in majoritatea salatelor,cum ar fi cea de rosii cu ceapa si branza, de boeuf, de peste cu ceapa, de pui cu ciuperci si castraveti murati... _________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...