Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (4)


Recommended Posts

Aoleu ANO sper sa nu va pierdeti [:D] si sa va distrati bine! Clara vad ca e ca Diana,cand vrea ceva vreaaaa !!! Cam ai dreptate cu banatzencele si [gravi] Eu as vrea teoretic,dar practic nu-mi permit inca.Si nici n-are cine ma incuraja,husbandu' nici sa n-auda,mami se ia de cap ... Adevarul e ca nici de Diana nu pot sa ma ocup cat as vrea,dar cu doi? Azi dimineata s-a trezit Diana si nu ma mai lasa sa plec la lucru,striga intruna sa ma culc la loc: MAMIIII !! CUCA MAMI! [q] Pe de alta parte si mami s-a intors la serviciu cand aveam trei luni.Si am stat cu bunica acasa pana am implinit 10 ani (atunci a murit).Pe urma ai mei au lucrat in schimb invers ca sa stea unul cu noi acasa.Si eu as avea-o pe mami la dispozitie.Ce sa mai zic mai am doi ani la dispozitie sa ma hotarasc,asta daca mai si vine ceva ... Pe mine a inceput sa ma supere gatul,ma simt nasol si nici nu-mi permit sa lipsesc de la birou.Pe langa ca am controlul de le TVA,ca nici acum n-au terminat (desi puteau in 2-3 zile maxim, au primit ordin de la sefi sa nu se grabeasca si o tot lalaie [xx(]) ,am si foarte mult de lucru si tot chestii importante,nu le pot amana.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! Eu sunt la serviciu, scriu de la calculatorul unui coleg pt. ca eu n-am net [bang]. La serviciu e cam naspa, dar daca leafa merge tot e bun si serviciul asta la ceva. Nu-mi place deloc, dar imi convine programul si deocamdata o sa ramin aici. Stau in birou cu 3 tipi, doi sunt de treaba , seful de birou e cam tacanit. Sabina se intelege cu bunica, saptamina trecuta a cam tinut post si n-a vrut sa pape la prinz, drept urmare s-a mai subtiat oleak. Dar de ieri vad ca si-a mai revenit. Bunica era disperata, zicea ca daca Sabi nu se pune pe mincat ea nu mai sta cu fata. La 2 ani avea 83 cm si 10500. Cam putin, dar asta e. Nu disper pt. ca stiu ca si pe-aici sunt citeva fetite asa silfide. In rest, e o alintata si jumatate de cind cu bunica, imi povesteste cind ajung acasa tot ce a facut ziua. Numai ca e in limba ei pasareasca si eu nu inteleg mare lucru. Va pup pe toate si pe toti copilasii. Muah! Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/album?.dir=cab5re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/my_photos%3furlhint=actn,del%253as,1%253af,0"] poze Sabina [/url] http://www.dropshots.com/irinamav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Eu la servici, am lasat acasa o fetitza si un sotz usor disperat.[:D] Diana e tot mai bine, nu renunta neam la dormitul in patul de bebe (cum ii zice ea), ba mai mult vrea sa-i tin si biberonul cand bea. Credeam ca va creste, vad ca regreseaza...oricum, in burta la mine nu mai are loc, asta daca ii vin idei. Acina, felicitari pt mersul lui Ale! Sa stii ca si eu m-am bucurat la fel pt finutza mea. Cu laptele, eu zic sa procedezi cum a spus Mira si eu tot asa am facut, i-am dat combinat vreo 3 zile, dupa aia m-am saturat si i-am bagat direct. N-am avut probleme. AnaM, pai fa si tu un bebe! Iaca, fii tu prima banateanca. Eu nu vreauuuuu...Sa stii ca si eu o las pe Diana pe jos, pana ii vin mintile la cap. Nu tip pe ea, dar la ea merge faza ca eu plec si te las singura...iute se ridica. Sa va fie de bine mersul la Barcelona, e fain orasul, am vazut poze de la o cunostinta. Moni, sanatate, acum ti-ai gasit sa te imbolnavesti? cand si Ghitza e? Uite, eu asa patesc, dar invers. Daca sunt bolnava, imediat cade la pat si sotul. Imi vine sa-l impusc. Cred ca o face intradins.[:D] Ce dulce e Dia cu "cuca mami"! [;)]Eu abia am fugit de acasa, i-am spus Dianei ca plec la servici si ramane cu tati, ea o tinea pe a ei: nu, cu mami! No, asta e... Irina, pai sa stii ca unul din motivele pt care nu m-am intors la servici e ca nu vrea nimeni sa-i dea papa. Ca nu mananca, decat de la mine, exact ca si Sabinutza. Si crede-ma, ca asta te calca pe nervi. Ei, o s-o ajunga foamea si va papa ea la urma... Mira, da, am fost la intalnire, am mancat pizza...misto. Sa stii ca ai o sora foarte simpatica. Pai vino si tu in Roamnia si face iar o iesire. Denisa, Deea [pup]. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Nu am disparut cu totul, doar ca mereu intervine cate ceva cand e vorba de scris. Ingrid, ai o fata foarte deosebita. Ca e imaginatie, ca e altceva, clar e speciala. Te-ai gandit la paranormale, nu? EU mereu ma gandesc la ce se spune, despre copii, ca vad Ingeri. Dar pana la ce varsta? CA vezi tu, cu imaginatia, se spune ca de la 3 ani, isi imagineaza (ce-ti cita Moni), dar cu Ingerii? Bafta cu serviciul! AnaM, sper sa nu va rataciti. Sparge tu gheata banatencelor. Desi, se pune ca eu sunt banateanca? Sunt nascuta in Lugoj. [:D] Moni, mie una-mi place cand povestesti despre aventurile tale la servici! Dar pot sa-ti spun ca uneori ma oftici? [zz] Si fiindca suntem intre prietene, pot sa-ti spun ca e o atitudine pe care eu o percep putin deranjanta, cand zici chestii de genul (nu te citez decat aproximativ si din memorie)" CE va pasa, stati cu copiii/ dormiti/ va plimbati, in timp ce eu fac acte la servici/ contabilitate acasa?" etc. Si de fiecare data cand ma simt deranjata de chestia asta, stiu ca e vorba de o oarecare frustrare pe care o am, ca nu-s la munca sa-mi vad de cariera. E alegerea mea sa stau acasa pentru copii, de vreme ce nu am scuza banilor sa merg la servici. Si pe tine te inteleg ca n-ai avut de ales. Asa ca, mai rau de tine decat de mine, deci ai voie sa te plangi, da? Dar nu e neaparat mai usor sa stai acasa, desi de placut e placut. Acina, felicitari pentru pasii lui Ale! Te invidiez pentru relatia cu sora ta. Cred ca e minunat. Stii acum mi-am amintit de ce spuneai tu de burta/ nastere/ copii/ vergeturi. Cu Ana n-am avut vergeturi (decat vreo 2-3, desi am avut o burta gigantica) si am nascut la 38 de saptamani. Ei bine, cu Razvan, mi-am facut burta franjuri! Pur si simplu am santuri in burta, galme, muschii varza- nu stiu ce a mai ramas din ei. SI toate astea de la 38 de saptamani in sus! In sus pana pe la 41 si ceva (ca am nascut 10 zile dupa termen). Ma uitam cum apar vergeturile pe burta si a fost horror. [bang] CE e nasol e ca doctorul mi-a spus ca burta mea arata la fel si pe interior. Si am dureri de vergeturi (cum o mai fi si asta?). Sper sa nu fie la fel si la tine. Fetele scuze pentru detalii de genul asta. Mira, faci in ciuda omului cu skiul vostru! Anul asta n-am apucat. ufff. La Anul! Poate in Austria (sau poate imi fac teleski in fundul curtii si folosesc panta spre vale). Condoleante pentru PC. Deea, Denisa, [hia][pup][flo] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] IRINUTZA lume noua! Bine ca sunteti ok si s-a adaptat Sabina cu bunica. INGRID ce faci bre pe la birou,ai fugit de responsabilitati? [:D] Ar trebui sa o mai lasi pe Diana la ora mesei cu altcineva,ca de foame o sa pape ea cu oricine [hop] Eu tocmai am sunat acasa si Diana mi-a zis ca ... ALUNCAT CELEALE PI JOS ... a tusit si i-au zburat cerealele cu lapte din gura [biz] Pe Ghita il mai apuca in fiecare dimineata cca trei sferturi de ora,dar nu rau de tot ,sper sa elimine treptat nisipul ala si sa se tina de baut lichide pe urma... Eu am tot starea aia sunt cu gatul,in plus mor de foame,astept sa vina colegutza din oras cu mancarea.Sunt singura cu astia de la control,ca si baietii s-au carat la Timisoara, italieni mai vin doar la sfarsitul lunii ... Deci imi tot pun muzica pentru atmosfera si ii dau inainte cu lucrul.Mai bag si cate un ceai,desi nu-i genul meu . INGRID cum va mai jucati? Noai aseara am avut ora de dans,am pus muzica cu Vitas ala si dansam,iar cand tzipa ala vocalize,o luam pe Diana pe sus si o roteam ca pe un avion.Tare s-a distrat.Pe urma am bagat muzica de Bregovici,ce mai show de show [colegi]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE ha ha ha pai si tu ma ofticai raaaaau [haibat] ca mergeai WE de WE pe la munte sau mare [:D] Cred ca la vara iar o sa faci asa nu? Stiu mai ca nu-i usor sa stai nici acasa,ca nu ma omor dupa facut menaj mai ales [bang].Dar frumos ar fi tare doar ca sa stau acasa si fara nici un gand,adica celalalt serviciu - conta ce o tin acasa.Ca eu si in cele 4 luni cat am stat acasa,am avut-o pe aia pe cap.Dar ce sa zic,nici banii aia nu-mi prind rau deloc.Totusi pur si simplu singurele mele clipe de relaxare totala intr-un an, sunt in cele 2 saptamani de vara cat sunt in concediu .Deci cred ca am motiv sa va invidiez ca stati acasa fara alt gand decat copii si casa [zz][:D] Eu am zis de n ori ca daca imi permiteam, stateam acasa cu mare placere.Am si stat un an acasa in 1998 cand s-a facut reducere la firma unde lucram.Fix dupa 2 saptamani a murit soacra mea,eram si in ultimul an de faculta ... deci am avut ocupatie: lucrare de diploma,tineam conta la ai mei,gradina si gospodaria pe cap cu renovarile de rigoare,ca daca a murit soacra am facut harakiri in zona incepand cu schimbat toata reteaua electrica,zugravit,schimbat mobila etc.Nu am avut timp sa ma plictisesc,dar aveam timp sa citesc o carte pe un chez long [il].Pur si simplu nu pot zice ca mi-a lipsit serviciul deloooc!!! Dar pe-atunci inca mergea ok AF-ul cu comert si aveam din ce trai bine mersi.Nici nu ne bagasem inca in credite la bloc ca acum,deci chiar nu am avut de ales cand m-am hotarat sa ma intorc la serviciu. Apropo de banatence,vad ca predomina p-aci [:D] Are vreo semnificatie? Eu ma incadrez? Sunt nascuta in Arad,dar ai mei ... nu prea,desi-s si ei de pe la 15 ani in Arad. Vai ca tampesc,nu mai vine aia cu mancarea odata [neand] Pana nu mananc nu mai lucrez nimic [^]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa mai uit de foame,am sunat acasa.Cica Diana l-a echipat pe Dino de mers ... la scoala!!! I-a tras nadragi de-ai ei pe el,niste ghete,o sapca,dar mai important,i-a pus un rucsacel de jucarie in spate.Si l-a umplut cu ... creioane,un pieptene si mai stiu eu ce.A zis ca acolo se pun CALTZI ,doar ca nu incap cartile in el,ca-i prea mic.Nu stiu de unde a scos-o cu scoala,ca a mai zis ea si altadata ca ... DIA MELGE LA SCOALA [:D] A mancat cerealele [bis] si se pregatesc sa mearga la plimbare si cumparaturi. A sosit mancareaaaaa[bis] ceva meniu de la MC Donald,plus palcinta cu visine ,n-am mai mancat de la ei de-asta vara,cred ca de doua-trei ori pe an daca apuc ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie foooaaaaameeeeee!!!! Buna gagici. Mor de foame , pana vine colegul meu cu mancarea ... Multumesc mult de tot pt felicitarile legate de pasii Alexiei.E asa haiosa cand se vede ea ca paseste singura , rade. In legatura cu laptele o sa fac cum a spus Mira.O sa-i bag cate putin treptat. Bee eu vergeturi am facut doar cateva la Andrei pe la 38 de saptamani , cand a binevoit sa coboare buburuzul meu.Pana acum nu am decat pe cele vechi dar vom vedea ce va fi pana la sfarsit. Aseara stateam in sufragerie cu totii si il intreb pe Andrei: -" Iubitule unde este Ana?" La care el vine spre mine si zice -"La mami in buitica" dupa care scoate suzi si pupa burtica.Ne-a topit pe toti. Mai aveam ceva de zis dar cum a venit mancarea trebuie sa ma opresc.Revin eu.[pup] Anca [gravi] 28 sapt+ mami de Buburuz Andrei[copil] (13.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028"]Povestea Nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am sosit acasa, Diana a mancat foarte putin cu sotzul si nu a mai vrut cand am incercat eu sa-i dau. Am dus-o la culcare, am observat ca de 3 zile si-a schimbat si ora de somn, de la 13 la 14. Si seara adoarme la 22, in loc de 21. Atata bai sa fie. M-a trimis afara din camera, ceeeau mami, a spus ca doarme singura. Si a adormit..Cat am asteptat sa creasca mare si sa fie independenta..iar acum am un gol in stomac ca nu mai doarme cu mine [q]. Off.. Bee, draga mea, eu am crezut ca e ceva paranormal, cand mi s-a ridicat parul pe ceafa. Dupa aia am luat-o mai incet. Nu stiu ce a vazut, dar nimeni nu se sperie de ingeri, nu? Iar daca isi imagineaza, ar fi cazul sa ma mai scuteasca de astea, eu doresc un copil normal, sincer. Sa-si vada de-ale ei, sa se joace, sa comunice...bla-bla-uri din acestea. Acina, ce dulce e Andrei [;)], cred ca n-o sa fie gelos si o s-o iubeasca mult pe surioara lui. Moni, eu nu stiu cum sa ma mai joc cu ea. Ea cere toata ziua sa picteze. A primit un sevalet misto de la fratele sotului meu (care e pictor) si sta cu mazgaleste toata ziua. Nu e nimik interesant in ce face ea, asa ca le rup si arunc pe toate. Daca asta o distreaza... Tare faza cu Diana si scoala...poate ar trebui la 4 ani s-o duci direct la scoala? [:D] La cate stie...mai greu cu scrisul, dar se adapteaza ea. [hop] Eu o dau pe la 3 ani la gradi, ma tot bazaie astia ( a se citi familia) s-o fac mai repede, dar am zbierat un pic la toti si s-au calmat. Le-am spus ca o dau daca isi iau ei responsabilitatea sa stea cu ea cand e bolnava. Ce repede au amutit... Ma duc sa dorm un pic. Sotul a facut mancare, a spalat toate vasele, aici e luna si bec, jucariile aranjate frumos in camera, deci n-a stat degeaba acasa. Cred ca il mai las. [:D] Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit s-au carat si finantzistii pe ziua de azi. ACINA ce dragutz va fi Andrei cu doua fetitze [il][il] pe langa el.Va fi tare interesant si cum va reactiona el dar si Ale cand apare Ana [:D] Ca fiind impreuna sunt ca fratii ... INGRID sevalet? Uauu si sta? Diana mea nu vrea sa deseneze nici acum ca i-am luat masutza [bang] Adica vrea, daca stau eu in zona si imi exprim talentul,atunci da,mazgaleste si ea,dar singura niet [:p] De fapt la fel face ea si cu plastelina. Eu mor cand va aud cu desenele animate,cu ce retin strumfii de pe-acolo, a mea e unicat ca nu da doi bani pe TV ? Mai cere ea uneori pe ADA-BADA si cam atat,nici un film de desene animate de pe DVD n-a avut rabdare sa il vada pana la capat.De aia am fost mirata ca a stat ca sfanta la teatrul de papusi.Abia astept sa se faca bine sa o ducem iar acolo. De mers la scoala [:D] mai aveeeem .Pai nici sa numere bine nu stie,tot la ceva gen "unu,doi,patlu,cinci,noua,zece" suntem.Adica asa cred,ca n-am mai pus-o demult sa zica [:I] De litere nici atat.Deocamdata ma bucur ca tot mai mult ma lasa sa ii citesc/povestesc povesti cu cartile in mana (ca memoria mea ma cam lasa [bang]) INGRID pe tine te bazaie familia sa o dai mai repede la gradi,pe mine dimpotriva [biz] .Ciudati mai sunt! Bine ca mi-am amintit de gradi,n-am apucat inca sa merg sa vizitez gradi aia,dar am vazut niste poze la o aradeanca de pe DC,care are acolo baietelul.Si pare ok. Azi iar merg la dentist,ca altfel poate trageam o tura in Szeged - Ungaria ca merg frate-meu si mami,mai schimbam aerul. Apropo de mers undeva,simbata mare meci mare,si fratelo si husbandu' merg in Timisoara [duel] Daca n-ar fi seara as merge si eu ... sa ma plimb intre timp prin oras,ca n-am fost demuuuuuuuult.Daca nu aveam control, mergeam eu azi cu baietii [;)] INGRID banuiesc ca si Genu merge la meci,nu? [hagi][:D]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...