Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (4)


Recommended Posts

Am venit cu Razvan de la cumparaturi. Mai nou numai ies la aprovizonari, cand cu unul cand cu altul (cu amandoi doar cu Radu). Moni, aha, deci numarai iesirile mele la munte si la mare! PAi ce sa fac eu daca noi asa suntem plimbareti de felul nostru. Asa am fost mereu si eu si baratul, cu copii, fara copii, cu servici, fara servici, dar pe drumuri vesnic. Si ne mai intrebam de ce sunt agitati copiii nostri! PAi de aia. De Paste, mergem la Oradea, cu catzel cu purcel, la nashii baiatului (fratele mamei), la bunica si la nasha fetei. Sa va unde om sta atatia oameni. Abia astept. Mi-am facut planuri sa-i duc si pe ai mei (parinti, care vin cu noi) pana la Budapesta (ca ar merita si ei). Dar asta inseamna ca tb sa-i fac pasaport lui Razvi si nu stiu daca apuc. Si oricum planul pe anul asta (legat de drumuri) e facut. Dar daca ma angajez intre timp, ceea ce incerc (timid de altfel, caut si eu de lucru, desi nu ma prea indur sa-l las pe sugativa cel mic), se schimba planurile. Am inceput sa nu mai am aer cand ma gandesc in cate datorii ne-am bagat. SI simt nevoia sa fiu si eu mai productiva. Cred ca o sa ma apuc sa produc mobilier pentru casa in care ne vom muta. Macar patul nostru sa-l facem cu mana noastra (asa zice Radu, dar daca el n-are timp) si o masa acolo. Cat de greu poate fi. O sa studiez problema. Ca bani de mobila, sigur nu ne vor ramane. Dar si cand o sa treceti prin Bucuresti in drum spre mare, aveti unde veni! Hai ca ma aberez, daca doarme flacaul meu. De bine ce ma laudam ca fata mea are 13 kg, am cantarit-o iar (nu de alta dar ma asteptam sa fie mai grea, ca mananca binisor). SI surpriza: 12,4kg imbracata. [bang]. CAre burta? Are o scobitura in loc de burta. Oricum, bine ca mananca. Dar mai are putin si face un an de cand n-a luat in greutate. [pup] fetele. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DEEA distractie la nisip,am vazut acum pozele de la nisip,pai cred ca mami ma batea ca pe mar de-as lasa-o pe Diana acum iarna cu fundul in nisip - ea si in casa unde-i cald se crizeaza daca o vede pe parchet,nu ca pe covor i-ar placea tare mult.Sa nu ingehte fata [:D] Hai sa va zic de ce nu ma ingras eu.Abia acum mananc partea a doua de la meniu.La foamea aia imensa, tot n-am putut baga in mine decat trei sferturi din Big Mac si jumate din cartofi,plus jumate din placinta.Abia acum am reusit sa mananc restul.Asa sunt eu:mi-e foame de moor ,dar ma satur foarte repede,cred ca e micutz rau stomacul meu[:D]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE deci iar planuri de calatorie,stiam eu [:D] Sa stii ca si noua ne place la nebunie sa umblam,doar ca al meu capricorn capos a refuzat sa faca scoala de soferi,iar de p-acum nici atat n-o mai face el.Deci pe mine pica,d-aia am si facut eu scoala ... acum 7 ani.N-ar fi mare problema,ca ma incurajez eu cand mai vad o Anda sau Anasebe care conduc ele ,nu sotzii.Si mai ales Anda,sa strabata Europa cu Matizul incarcat si nedormita ... e o mare curajoasa!!! Acum sondez terenul sa vad ce masina sa imi iau,toti ma fac cu ou si cu otet (frate-meu,colegii ... ) sa nu iau cumva Logan,desi asa pierd prima de inmatriculare de 4000 pe care i-as lua pe masina lui tati.Asa ca s-ar putea sa ma orientez la o second,vreun Opel acolo ... Dar intai trebuie sa fac cumva sa ajung la control cu ochii,sa vad odata daca pot face operatia cu laser pentru miopie sau ba.Ca mie nici ochelarii,nici lentilele nu imi corecteaza la maxim miopia,asa se da ,sa se mai forteze oleak.Deci,nu vad perfect la distanta,ca sa nu mai zic cum vad pe inserat [bang] Pai cand imi baga unii farurile in ochi ,nu mai vad nimic [:(] Stiu ca am condus noaptea cand faceam scoala de soferi,m-a dus instructorul noaptea,pe-afara din oras sa vad cum e.In rest am condus doar ziua si putin.Tin minte ca m-a prins odata o ploaie torentiala de nu vedeam nimic,traversam si un pod mare din Arad,am mers orbecaind [help] Mai greu e pana ma apuc iar si fac un pic de vechime [auto]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of bine ca am unde ma plange [bang] Nu mai pot efectiv,ne-a terminat psihic Diana azi [cusca] Abia m-am tarat acasa de la dentist,deja aveam stare subfebrila,cum e mai rau,ca eu la 37 sunt rau.Si am zis ca ma bag in pat dupa un ceai si un paracetamol,Diana urmand sa mearga cu Ghita la frate-meu.Dar vezi sa nu vrea cu el! HAI SI TU MAAAAMIIIII! Nu am reusit nicicum sa o conving nici sa mearga cu el,nici sa stea locului,numai sa merg eu acolo voia [bang] Orice i-am zis,putin ii pasa.A inceput sa zbiere, sa se crizeze,taica-su s-a enervat,eu l-am tras in camera sa taca macar el si s-o lase sa tzipe singura cat vrea.Si printre AAA!!! [q] striga AAAM MUUUUCI! AAAM MUUUUCI! SCOATE CU ASTA! adica cu aspiratorul ,cu care tocmai ii mai scosesem o tura. Pe urma daca a vazut ca nu ne convinge, a inceput cu artileria grea : DIA FACE PISHUUU! si evident am mers unul cu ea la WC,. Daca am vazut ca n-o scot la capat am abandonat patul [:(] si am trecut la bucatarie sa fac salata de vinete si sa prajesc niste peste.Nici acolo n-a tacut: CE FACI CU MUSTALUL? PUI ULEI? si toot asa,doar de mancat n-a mancat nimic,numai a aruncat cu de toate pe jos ... Ne-am intors in camera unde,sau era la cosul de gunoi sa rascoleasca prin el,sau pe dupa perdea sa traga de ea,sau la calorifer sa dea caldura,sau cu sticla de apa sa scoata capacul si sa o arunce pe jos.De jucat nu voia cu nimic.Daca veneam la PC ,hop dupa mine VEAU AICI! Daca m-am pus in pat si am chemat-o sa ne jucam, statea 30 de secunde si fugea sa il toace pe taica-su pe care, pe langa durerea de cap,l-a apucat iar o criza de rinichi.Daca ii ziceai ceva Dianei,da-i si zbiara iar,mai tare si tare [bang] A vrut strugurel de buze si mi-a repetat nu exagerez ,dar cred ca de 20 de ori non stop : ADA FAC PE BUZE! ADA FAC PE BUZE! ... si dupa ce am dat-o odata .... MAI VEAU PE BUZE ... MAI VEAU PE BUZE [help] Pur si simplu sunt stoarsa ca o lamaie.Ala zace in dormitor si stau eu cu ea acum,sa ii dea lui pace.Dar mandra ce credeti? Zice la un moment dat: MELG LA TATA.VEAU SA PUP! [:D] I-am zis sa mearga ,dar sa aiba grija ca e suparat pe ea,deci sa-si ceara iertare.Si s-a dus: TATAAA! IALTA-MA! PUPA! [biz] Cred ca deja si-a consumat maximul de energie,acum se joaca cu trusa de frumuseste dar a dat drumul la oglinda aia care canta inebunitor [bang] Oricum printre altele a luat si la fund azi,am pus-o si la coltz dar nu sta,fuge dupa mine si se crizeaza mai rau,tzipa si da in mine,daca n-o bag in seama urla tot mai tare,se agatza de pantalonii mei cu mainile si strigaaaaaa ... cred ca n-o intrece nimeni [bang]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi pe la 20 am ajuns acasa, am fost la prietena mea sa mancam spaghete, pe Diana am lasat-o cu nepoata-mea (la cererea ei) si a tot fost la tobogane. Cand am intrat pe usa, Diana s-a bucurat cand m-a vazut, mai sa planga..si mi-a spus direct: "mami, am fost cuminte"! Eu sa pic jos, am intrebat-o pe nepoata-mea, "tu ai invatat-o asta"?, ea cica nu, dar inainte de plecare cica eu am rugat-o sa fie cuminte si uite ca a retinut fata. Ma dispera cu patul ei de bebe, nu mai vrea sa fie schimbata decat acolo, cum dracu sa fac asta, patul e realmente ingust...[bang], mai bine n-o duceam sa o vada pe aia mika, mai dormeam si eu cu ea vreo 2 luni...dar ce iute a percutat si ce repede a renuntat sa doarma cu mine, intr-o zi. Offf....... Moni, atunci cand a plans ea in reprize 3 ore si arunca cu toate pe jos am spus ca inebunesc. Cam asa cum te simti si tu acum. Are si fata o zi mai ciudata, ce, tu esti bine dispusa nonstop? Cu masina, daca iti place sa conduci e super, eu azi m-am relaxat conducand. Cred ca sofer trebuia sa ma fac! Da, sambata merge sotzul la meci. Pana la meci pleaca la un sat din apropiere, sa vb cu nu stiu ce var de-al lui, apoi vine sa mergem in oras sa-i cumparam ceva fratelui meu care isi tine ziua. Noaptea, dupa ce adoarme Diana, plecam la chef, tot la firma la tata, la 30 km de Timisoara. Deci, o zi incarcata la culme. Daca ai putea veni cat sunt fratele tau si Ghitza la meci cu Diana, ar fi super. O sa adoarma fetitza ta la intoarcere pe masina. [;)] Mai gandeste-te. Bee, nu cred ca sunt agitati ca ii duci peste tot. Eu as duce-o pe Diana, daca nu a intervenit faza cu raul de masina. Copiii sunt curiosi de felul lor, se bucura sa schimbe mediul. Pai eu numai cu placere imi amintesc de vacantele la bunici. Cat despre Ana, eu zic ca e buna greutatea. Sau sa mai repet ca Diana are 10500 gr? [:D] Si ca finutza mea, cu un an mai mica are 11500kg? Deh, sanatoase sa fie, zau asa. Ma duc la un dush, sper sa ma intorc. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh am subestimat-o pe Diana,de-atunci a mai tras cateva crize,inclusiv ca n-a reusit sa bage nu stiu ce intr-o poseta ca nu incapeau.Si sa enervaaat NU POT ! NU POOOT! plus tzipetele de rigoare.Pana la urma am intrebat-o daca vrea peste si a zis ca vrea.Cand sa i-l pun,imi zice : NU SA FIE CU OASE! Si ai vostri fac asa inversiuni? Gen "nu sa fie" in loc de "sa nu fie" ? Dupa aia i-am pus lapte cu nesquiq,dar in cana cu cioc.A baut un pic dupa care : BEA TU! NU MAI POT,MA DOALE BULTICA! Da' daca i-l puneam in bibe n-o durea nimic [mariaj] INGRID ar fi fain, dar e seara daca tin bine minte,vrei o zi si mai obositoare decat ai programata? [bang] Ai mei au venit cu vesti proaste de la Szeged,frate-meu trebuie sa se opereze de deviatie de sept, care nu e usoara cum a zis unul din Arad,ci grava [bang] si pe urma la timpan,ca din cauza deviatiei de sept cica e perforat la o ureche [bang] Deja trage de mine Diana,revin,daca reusesc sa o culc in seara asta,sunt in stare si sa o trimit la mami, ca si asa e indisponibil taica-su [bang]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou , Sunt aici [il]. Cu psihicul bine , caci Clara a fost foarte cuminte , a stat tot timpul in carucior , cat m-am plimbat eu 4 ore [alcool][biz][bang]. A contribuit mult la asta si faptul ca era obosuta , s-a trezit la 6 jumate , si a dormit doar jumate de ora in masina . Deci avea asa o stare de blegeala [:D], la un mom am crezut ca adoarme , dar nu . Era mare galagie ca eu m-am plimbat tot pe strada principala , unde erau multe masini , nu am vrut sa deviez sa nu ma ratacesc [:D]. Pe urma am fost la mancam , a papat si Clara cartofi la Mc Donalds[:D] in premiera . Am fost sa face si ceva cumparaturi apoi, ca norocul ea a adormit putin in carucior in timpul asta si nu a trebuit sa fugim ca nebunii prin magazin [:D]. I-am gasit la Clara puzle din ala cu litere , si altul cu cifre, o sa i le dau sapt viitoare de iepuras, asa ca ne punem si noi pe treaba . I-am mai luat si niste farfurii cu mickey cae innebunita dupa el , poat eo sa manance mai bine . Asa ca dupa ce am batut strazile 4 ore , am picioarele varza. Bee , aveam eu senzatia ca imi scapa ceva , gata ne-ai salvat tu [:D]. Siguuuuur ca esti banatzeanca , inca din aia get be get , daca e Lugoj [cool]. Eu inca nu [detectiv][:D] , ma mai gandesc . Moni , ai avut tu o zii azi [bang] Ingrid , bravo pt sot ca te-a asteptat cu toate la loc [cool] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A adormit destul de repede Diana si fara bibe cu lapte.Acum sa mai vad cu ce sa ma doftoricesc si eu si la nani cu mine. ANA ma bucur ca a iesit totul asa ok in deplasare,chiar m-am tot gandit la tine azi.Deci facusi rost si de puzzle,sunt curioasa daca o vor interesa.Ca Diana deja nu se mai forteaza sa le ceara,sunt cam "fumate" de cand le are (din septembrie ...),am inteles ca doar cateodata rar,dimineata, se mai ocupa cu ala cu litere.Cifrele nu prea ii plac,se juca cu alea insirate pe atza pentru culori,n-are chef sa le invete si eu cu ce n-are chef ,n-o stresez.Buna ideea cu farfuriile cu desene,si Diana are una si de multe ori mananca toata supa ca sa vada mai repede animalele,nici nu mai stiu cu ce are ... cat apuc sa fiu eu prezenta la masa ei si sa spal vasele [:D] Cat despre ce zi nasoala am avut,ce sa-ti mai spun,ca la birou de fleoscaita ce eram, am zis sa citesc un pic la un blog la Olgutza12 sa ma binedispun.Din pacate am dat taman peste cel recent [q],asa am vazut si ce necaz are [bang] Am vazut ca si tu si Denisa o urmariti [cool] Gata fug la nani,noapte buna la toate banatzence sau ne-banatzence [:D]!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragutelor, Intru sa va salut asa pe repede. Plec la Bv , nu am reusit sa vb cu Deea asa ca lasam intalnirea pe alta data. VA pupicesc pe toate si revin cu vesti. Anca [gravi] 29 sapt+ mami de Buburuz Andrei[copil] (13.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028"]Povestea Nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.Odiseea a continuat si azi noapte: de trei ori s-a trezit Diana si nu mai stia ce vrea,cerea una,cand ii duceam ,voia alta si tot asa.Pe urma s-a tot vaicarit ca are BUBA la picior,m-am tot uitat,poate ca o fi avut vreun carcel,dar de fiecare data cand s-a trezit mi-a zis ca o doare piciorul ala [bang] Doar a treia oara a zis ca o doare si celalalt ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...