Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (4)


Recommended Posts

MIRA eu am ceva BIOPAROX spray,ala e bun? Eu m-am gandit ca da,desi are un gust [vom] Iarasi nurofen ? [:(] M-am saturat de el de cand cu dintii. O sa fac si inhalatie,dar diseara,ca acum a adormit Dia ,ma bag langa ea. Azi parca ma simt mai bine,n-am luat decat un paracetamol dimineata si am baut un ceai.Dar am tusit ceva mai des ca zilele trecute la birou.Noroc ca nu tusesc si noaptea! Acum am luat tussinul si aerius ala,sa vedem efectul. MIRA WE placut ne auzim luni,ca n-ai inca PC,nu? Hai ca mai un pic si decolezi,ce chef de lucru sa mai ai vineri la ora asta? ANA tu iar la plimbare? La voi e vara deja ,ce va pasa [zz] Gat fug la nani,revin io diseara!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bioparoxul e pentru dureri de gat. Daca te doare da-ti cu el daca nu, nu! ......mai am mai la mine nu e decat 3.22 pana pe la 4.30-5 nu cred ca pot pleca. Mira mami de [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346409398/24"] DAVID [/url](15.08.2002) [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346401061/26"]DARIA[/url](20.11.2004) si [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346410279/32"] SELIN [/url](07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Craciun2007"]Poze noi ....cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA cred ca acu esti deja acasa sau in drum spre socrii [auto] Mersi de info,deci nu-l iau, ca nu ma doare gatul,doar usor ma sacaie. Eu iar am ramas fara Diana,pana la urma a luat-o mami azi la ea,ca nepotul vine doar maine,doar vara-mea a venit azi.Am dormit bine mersi pana la 18,30 amandoua! Ce vreau sa va mai zic,e ca-s cam morcovita,vazand ca Diana pe cum creste se transforma in ... mine de cand eram mica.Adica miorlaita,"dependenta de mami" si rusinoasa [bang] Azi ne-a tot zis si mie si lui taica-su ca a fost ACOLO LA FETE.N-am stiut despre ce fete e vorba pana nu ne-a povestit mami.Ea a vrut sa o duca la tuns si nu era coafeza.Langa blocul ala era o masa si doua banci si erau niste scolarite pe-acolo ,iar Diana a tot tras de mami ca vrea acolo LA FETE.S-au dus si alea au inceput sa vorbeasca cu ea,iar la un moment dat cand a intrebat-o una cum o cheama ... Diana a dus mana la ochi si nu mai stiu ce zicea mami ca a zis,dar s-a prins ca e pe punctul sa incepa sa planga si au plecat.Acum am interogat-o pe Diana si a zis ca FOST LUSHINE si ca VINE AICI PINGE si arata cu mana la ochi cum era gata sa ii vina lacrimile [:D] Asta pe langa omniprezentele: VINO SI TUUU! SI IO VIN! , SI TU MAMI! ,HAI SI TU BUNIII! etc. Efectiv nici sa stai doua clipe in alta camera nu mai poti de ea [help] Vorba cuiva "parca mi-au schimbat copilu'" [biz] Da' ce i-o fi fost ei rusine de fetele alea? Ca ea intra in vorba cu oricine si oricand fara probleme.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca tot asa-s deci nu o fi alergica tusea asta.In plus cand ma intind in pat ma apuca sau ...cand ma ridic.Cred ca totusi e raceala,bag eu mai incolo o inhalatie,ca acum n-am chef,pap cioco [:D] M-am distrat cu primul episod (in reluare) din "DADACA" [:D] ce ma bucur ca il dau astia iar,desi vad ca nu zilnic ... Imediat ne punem pe DVD un film a lui Alfred Hitchcock - VERTIGO ,ca pe asta nu l-am vazut. INGRID BU HU HUUUUUU! Ai vazut "PASARILE"? Brrrr a fost unul din filmele la care chiar m-a cam luat frica,ca l-am vazut seara tarziu singurica in camera [:D][bang] In loc sa fac conta m-am molipsit de la husband ,cinefila ma fac si io [biz] Da' numai la filme bune [il] ma uit si tare fain e [cool]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, bu-hu-hu la serialul Haunting de pe Discovery, ala e fain. Incepe la 22. Pe langa ala, Hitcock e o mica gluma. Pe mine ma bazaie sotul de o saptamana sa ne uitam la Supernatural (mama, ce-mi placea mai demult) si acum mi se rupe, pe romaneste spus. Mi-e somn mereu, o fi astenia de primavara. Zici ca Diana devine rusinoasa? Mai, o fi o faza, eu nu cred. Uite, a mea s-a tranformat de pe la 1 an....macar de ar incepe totusi sa fie putin mai sociabila. In parc ne lovim de aceleasi probleme, sta la mine in brate cand sunt copii pe care nu-i stie. Si sunt multi...[bang] Diana ia Aerius, ORL-istul l-a recomandat, cel putin 2 flacoane intr-o singura tura. Si n-a mai tusit sau avut secretii de atunci. Ce sa cred? O fi alergica putin? Dar la ce, ca eu sterg praful si aspir de 2 ori pe saptamana. Ma bag la un joc acum, dupa aia la nani cu mine. Oboseala asta ma omoara. O noapte buna sa aveti! [pup] Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum s-a gata filmul ala,luuung [bang],cu suspans si total imprevizbil ca doar e de Hitchcock,nu? Chestia e ca mi s-a infundat nara stanga,am stare subfebrila adica 37 si a trebuit sa iau paracetamol ca ma luase frigul.Deci clar nu-i alergie,acum ma bag si la inhalatia aia si pe urma la nani,ca dimineata am drumuri,trebuie sa merg cu vara-mea undeva,desi n-am chef,as dormi pana la 12. INGRID ciudat ca i-a trecut Dianei tusea de la ala ... ar trebui sa il iau si eu totusi? Mai iau unul dimineata sa vad ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, nu cred ca-i alergie. Tusea iritativa/alergica, e aia care nici macar nu da sa scoata ceva de pe piept. Esti racita! Ce poate fi mai clar? Eu nu ma mai uita la filme, nu mai vreau nimic. Sunt suparata ca Radu a plecat la 5.30 din Buc si de unde zicea ca la 9 e la destinatie, nici acum nu a ajuns! [bang]. A mai gresit si drumul dupa Ramnicu Valcea. E si trezit de la ora 6 dimineata si are probleme cu adormitul la volan. Nu-mi place sa mearga singur pe drum. Cand suntem amandoi e muult mai distractiv. Dar si cu mine a adormit in Norvegia. Io voiam sa vad fiorduri cat mai multe, iar el era chiaun de somn. FAceam cate 800-1000 km pe zi. Si a adormit la iesirea dintr-un tunel. Numai ce l-am vazut ca ia de volan spre peretele tunelului. SI am strigat la el. Si-a revenit a tras pe dreapta m-a pus la volan si am continuat drumul. Numai bine ca a urmat cea mai interesanta parte a traseului: serpentine si urcari/coborari. CE-am injurat eu 200 km. Imi cam tremura posteriorul sub mine. Si el mai voia sa si doarma langa mine. Nu suport sa conduc eu si el sa stea in dreapta. Desi eu conduc foarte bine (nu ma laud degeaba). Am curajul sa merg cu copiii, in traficul din Buc ma descurc. Vorbesc si eu aiurea. Noapte buna! Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata inhalatia,ce nu-mi place [bang] BEE aoleu ce nasol,eu n-as dormi toata noaptea,sa stiu ca-i pe drum.N-as rezista nici sa am sot navigator,sau mereu plecat pe undeva. cu toate avantajele banesti.Mai bine bani mai putini da' sa fie loco si io linistita.Pai si in perioada de dupa Revolutie cand mergeau ai mei des la unguri sau la sarbi si erau mereu plecati ba mami,ba frate-meu,ba Ghitza,faceam cu nervii pana apareau,mai ales daca erau cu masina sau autocarul [bang] Ca au mai fost si cu trenul ... Si la fel e si mami,ca mine.Tot pe fereastra eram [bang] ca pe vremea aia telefoane celulare din parti ... Efectiv nu pot dormi linistita nici in caz ca pana la Timisoara se duc cum ar fi faza cu meciui de maine ,dar nu se mai duc fratelo si husbandu' de data asta. Cum ziceai si tu,daca as fi cu ei ar fi altceva [:D] Imi amintesc o faza cand am fost la Muntele Gaina,erau ai mei eu si Ghitza.Si la urcarea fost tare nasol mai ales pe ultima portiune de drum,niste pante abrupte si luungi,drum neamenajat,abia urcau masinile.Dacia lui tati era cu motorul super incalzit de drum lung si de atata urcat si a zis sa ne dam jos sa urcam un pic pe jos,sa fie mai usoara masina.Da' mami vezi sa nu vrea sa se dea jos,cica daca pica in prapastie sa pice amandoi [:D] Da' la urcare a fost cum a fost,sa vedeti la coborare,nu mai uit drumul ala.Ne-am intors pe o scurtatura proaspat amenajata ce ducea direct in judetul Arad,era drum fara parapeti ca nu era terminat ,un fel de drum forestier neasfaltat,in coloana mergeam,prima era o masina de teren oficiala,restul cam amarate de Dacii. A fost de groaza.Am zis ca nu mai merg acolo in veci decat cu elicopterul [biz] P.S. Apropo de asta ,pe drum incolo prin jud. Alba am intrebat pe un mos incotro e drumul.Ne-a explicat si a completat: "a doua oara nu va mai duceti acolo" [bang][:D] Noapte buna!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Hai sa fiu si eu odat amatinala [biz][:D]. De la 7 jumate n u mai pot dormi , nu stiu ce m-a lovit . Ba stiu , aseara mi-ama amintit brusc ca marti trebuia sa merg pana la somaj , aveam data , si am uitat [alcool][bang][biz]. Asa ceva , imi vin e sa [bang][bang][bang]. Nici nu ii zic nimic la sot sa nu se crizeze [xx(]. Ma infintez eu luni la prima ora acolo , sper sa o descurc , fir-ar sa fie [bang]. Asa , acum maine la noi sunt floriile , si nu stiu ce praji sa fac [:D]. Am probleme majore, stiu [hot][:D]. Clara e mai bine , cu constipatia , scuze ca nu am mai putut intra dar a fost ocupat compul [:D], eu doar citeam , nu am mai apucat si sa scriu . Moni , a dat pasiunea filmelor si in tine [:D]? Nu mai mergeti la timisoara ? Bee , cum e , a ajuns sotul cu bine ieri ???? Vai tare nasol trebuie sa fie asta cu adormitul la volan [bang]l. Trebui asa bage mai multa cafea in el . Ingrid , aha , deci si tu capitulezi seara . Si eu am asa o oboseal ain mineeeeeeeeeeeeeeeeeeee.............of . Mi-a iesit iar anemie , trebuie sa iau fier tot timpul , cum nu am luat o luna, cum sunt iar anemica. Nici eu seara nu pot rezista . Luam laptopul si mergem in pat sa ne uitam la un film . Si eu la 10 min parca intru in sevraj....... mi se inchid ochii , ba mai si visez [:D] Mira , acum sunt pe drum oare ? Sa va distrati bine !! Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Asta cred ca o sa fie ultimul mesaj pt o perioada lunga de timp, nu de alta, dar azi am o groaza de treaba, seara la chef, maine vine prietena mea din Germania cu 3 copii si se instaleaza la mine pt vreo 2 saptamani (numai ea cu ultimul copil), sotul si cu ceilalti 2 pleaca la o pensiune..undeva. Deci, nu stiu cand mai ajung sa scriu, poate dupa ce pleaca...sau poate ma strecor eu usurel cand dorm toti, la comp. Vedem noi. Eu deja am aspirat, am pus rufe la spalat, fac o baie si plec in oras sa-i cumpar ceva fratelui meu de ziua lui...noroc ca Diana e la Sag, la niste rude si vine de-abia dupa-masa. Off..si mai trebuie sa fac si de mancare pt ea [bang], asta ma omoara. Moni, sa inteleg ca Ghitza si fratello nu mai vin? Pacat, seara tot intreba sotul de ei. No, amu stiu ce sa-i zic. Treaba cu Aeriusul sta cam asa: medicul ne-a spus ca sa eliminam indoiala ca ar avea si alergie, sa-i facem un tratament prelungit cu el, cica dincolo se da la greu la copii. Nu are efecte negative, se da preventiv, ca un fel, hai sa-i zicem, de imunizare. Sanatate si sa-ti treaca raceala repede! [pup] AnaM, ma bucur ca a scapat Clarita de constipatie. Mai asta ii lipsea micutei, dupa dermatita ei pacatoasa. [pup] Eu am mai luat fier pt anemie, imediat dupa ce am nascut-o pe Diana, vreau sa zic ca m-am simtit cam rau. Asa ca am intrerupt. Oricum, la cate carne mananc si oua...s-o fi reglat organismul. Ma duc la treaba, ca imi stau toate pe cap. Nici nu mai stiu de ce sa ma apuc. [bang] Va [pup] pe toate, Mirela, Deea, Denisa, Acina, Bee! Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...