Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (4)


Recommended Posts

Buna fetele,scriu si eu iute ca in 5 minute ajunge Diana,acum o aduce acasa Ghita.Eu am fost plecata cu vara-mea la shopping ca a vrut sa ia ceva cadouri pentru cei din Spania:sotul,unul din baieti si prietena lui.Pana la urma m-am ales si eu cu doua camasi mai sport una crem,una neagra,daca tot am pierdut vremea ... Dupa ce se trezeste Diana o sa mergem la mami toti,ca vara-mea s-a pus sa faca tort cu fructe si frisca ... iar Diana a tot zis ca vom canta "A MUTZI ANI" ... om canta ce sa facem [:D] ANA vara-mea asta ii genul tau cu placintaritul [:D] I-au placut tare mult sarmalele facute de mami ieri si acum ii pune mami la pachet frunze de varza acra ca sa le faca si celor din Spania.Dupa ce se culca Diana mai bag eu nasul si va raspund,acum fug la bucatarie [recevere]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingrid, spor la treaba si distractie placuta la chef si cu prietenii pe perioada care urmaza. Ana, ce prajitura faci pana la urma? Moni, cum e cu raceala? Si aveti cui sa-i ziceti LA MULTI ANI? Si noi patim la fel cu Ana.Cum vede un tort, cum tb cantat LA MULTI ANI! Barbatul meu a ajuns la destinatie pe la 1 noaptea, cand eu deja dormeam. Mi-a dat un apel, n-am vazut. Ma scol eu dimineata, imi dau seama ca n-am vb cu el, ma uit in telefon, gasesc apelul si jumate de ora mai tarziu un mesaj. Nu "te iubesc"/ "am ajuns cu bine"/"vorbim maine". Ci un numar de cont. [alcool][:-/] Si ce daca era 3.30. L-am sunat si i-am trimis mesaj. S-a sculat omul din somn sa-mi zica ca e bine. [zid] Distractia cea mare e ca unde e el a fost viscol asta noapte si dimineata. Si a avut de mers pe jos vren km prin zapada, el fiind i pantofi. Si avea haine subtiri. Poate vine bolnav! Sper sa vina maine. Sa aveti un weekend minunat![pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar sunt pe fuga ca sta sa se scoale si Diana.Eu tocmai m-am trezit,am dormit doua ore ,iar ea aproape trei . ANA mersi ,ce praji faci pana la urma? INGRID distractie placuta,las ca mai evadezi tu din cand in cand si la PC [8D] BEE bine ca a ajuns ok,da' el nu s-a uitat pe net la prognoza vremii pentru locul unde merge? Eu cam genul asta sunt [:D] Cu mine e bine sa esuezi pe o insula,am de toate si in poseta [hop] Cu raceala ... care raceala? N-am mai bagat-o in seama,daca a trebuit sa ies si inca pe un vant nasol.Soare si placut dar vant rece.Ce sa fi facut si cu vara-mea ... daca-i musai, cu placere [^].Am luat doar paracetamol si ceai dimineata si cand m-am intors un tussin.Aaa si mi-am pus la trezire Vibrocil in nara stanga [:D] De la el si acum e partial desfundata.Probabil de la tussinul ala nici n-am mai prea tusit asa des,mai mult cand ma asez culcata imi vine.Deci doxiciclina aia n-am luat-o si nici alea de alergie,o sa fac intai un film la plamani totusi,desi miram-as sa am ceva.Daca nu era tusea, nici nu mergeam eu la doctorita.La plamani am avut o singura data in viata mea ceva: dupa ce am nascut a trebuit sa fac film si mi-a iesit pneumonie interstitiala - dar n-am avut nici cel mai mic simptom.Nici nu mai retin,dar parca am luat ceva tratament. In rest, am avut doar raceli de sezon viroze d-astea aiurite.Sper sa fie tot doar asa ceva.Stiu ca odata cand am mai tusit, tot asa imi venea cand schimbam pozitia de la vertical la orizontal si invers. Da' strumfii ce va mai fac? Ca a mea in ca doarme vad ... A zis varamea ca a vorbit incontinuu Diana,dr ca vaaai ce rau mananca ... eu nici nu mai observ asta ca m-am obisnuit sa manance ca o matza [bang] Inainte de culcare am fiert niste cremvusti si a stat vreo 5 minute la mssa si a tot decojit unul de pielitza ... dar nici macar o muscatura n-a luat!!! Mancase ea supa la mami,dar totusi ... era si mustarul acolo [:D] am crezut ca o momesc,dar degeaba.Acum o sa ii dau supa de cartofi,asta sper sa manance ca ii place. Am uitat - locgi ca n-avem cui zice "la multi ani",dar who care? [:D] Na' amu' parca-s si ragusita [biz]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANA m-am uitat dupa prajitura ta in drop si nimic [mariaj] Hai ca eu am pus tortul nostru deja.A fost musai sa punem si lumanari ca sa sufle.Am zis ca asta e tortul de doi ani,doua luni si doua saptamani [hop] Da' ce buun a fost [pofta] Crema e facuta doar din ou,gelatina si frisca.Am bagat doua felioace in mine,atat a mai incaput dupa supa cu galuste si sarmale [:D] Si Dianei tare mult i-a placut! Cum a fost la tobogan? Azi nu ne-am nimerit,cand m-ai cautat nu eram,cand te-am cautat am dat de ... [berica] Sa va zic noutatile.Azi Diana a inceput sa tot zica ... BOU CE ESTI! Cand a intrebat-o mami unde a auzit asa ceva a zis ca LA SCALA B BAIETII [bang] Pe urma i-a imitat cum se bat cu sabiile si cum striga.Deci nu ne trebuie gradi ca sa invete cine stie ce minuni,avem loco la blocul lui mami ,scara B [:D] La intoarcere a vazut luna si eu i-am aratat si stelele,iar ea ma intreaba: CE FAC STELELE? Noa ce sa faca si ele, stau si cujeta [:D] Deja cred ca ar trebui sa fac un antrenament pentru intrebarile de baraj ce urmeaza. In rest, a fost tare cuminte la mami,ca a fost ocupata sa faca baloane de sapun (un pont,cand se termina solutia aia,daca bagati apa cu PUR ies niste baloane uriase,eu am incercat initial cu sapun si am dat chix,noroc cu ideea lui mami). Ieri ne-a mai demonstrat Diana ,daca era nevoie,ce memorie are! Statea pe fereastra cu mami si deodata a inceput sa strige: UITE DANI! DANI CU COPIII! Si intradevar era tipul cu 4 copii care fusese odata cu noi la Moneasa in iunie anul trecut.Ea nu l-a mai vazut de prin august-septembrie ,cand se mai intalneau prin cartier la un loc de joaca.Si totusi l-a tinut minte,ba l-a mai recunoscut si de la distanta,de la etajul 3 ... deci pot spera ca nu va avea miopie ? [:D] Cam atat nou,ba inca ceva: mi s-a deschis si robinetul la nas ... plimbare pe vant mi-a trebuit. Cu Diana nu mai stiu ce sa fac,ca inca mai tuseste si deja ii dau de-un cincinal antibioticul ala,maine termin cu el,fie ce-o fi.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, dupa orice viroza, secretiile si tusea tin cam 2 saptamani. Iar antibioticul dat Dianei prin telefon de doctorita...........[alcool]Nu mai zic nimic. Ana stie de cuvinte urate, doar din ce aude la taica-sau cand conduce. Cand vede ceva suspect pe sosea (vreun sofer agresiv sau neatent), baga si ea ca o finutza ce e "BOU, BOU". Zic eu ca e finuta, ca la ce cuvinte spune RAdu, daca repeta era jale mare. FAta mea azi a facut-o lata. A adormit pe olita! Draga mami. Cred ca iar s-a constipat putin. Si seara atatat m-a frecatt cu olita, pana a facut pipi si a adormit acolo. [:D] Am si pozat-o. candva voi descarca si poze si le voi pune si pe net (altcandva). Maine vine Radu,dar pleaca Ana la tzara. Acolo e in mediul ei. Animale gramada, spatiu de explorat si o prietena mai mare: Micaela. Vai ce fericita e ca e Micaela cu care sa se joace. Asta desi fetita are 6 ani, deci e considerabil mai mare decat Ana. Azi o intrebam eu una alta de prieteni si de pe cine iubeste ea. SI ce-am auzit? Micaela, Tibi si Daria. Hai ca merg la somn. Noapte Buna![pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! BEE super de Anutza ca pleaca la tzara,cu cine, cu socrii sau cu ai tai? Sper sa-ti ajunga cu bine si sotzu! Deci Ana e cuminte repeta doar "bou" . Dia trebuie sa experimenteze tot ce aude nou,dar macar la alea vechi, acum sare la taica-su si ii striga : LUSINE! NUMA' TZIGANII! [:D] Sper sa apuci sa mi pui si ceva poze.Tot asa roscata e,nu s-a schimbat nuantza deloc ? Si faza cu adormitul pe olitza e buna,da' cat a stat pe ea de-a apucat sa adoarma??? Diana la trezirea finala dela ora 10 (ca s-a mai trezit la 5,30 si la 7 si de fiecare data a baut lapte...) a zis ca face kk,s-a dus singura la olitza si dupa 30 de secunde s-a ridicat victorioasa: UITE OITZE! [:D] Adica erau vreo 5 kk ca de oitze [biz] Bune si alea,ca dupa aia a mai stat pe WC pusa de mine vreo 2 minute dar n-a mai facut nimic,nici nu se prea agita ea dealtfel,ca se fatzaia cu dat jos pantalonii si luat iar pe ea ... Dar ea cum bea iaurt,cum baga kk la greu.Si cum e fana inraita iaurt,va dati seama ... Si acum cu tusea: am priceput ca tine si dupa ce trece raceala,deci sa nu ma agit daca mai tuseste? E prima oara cand tuseste Diana asa de-aia nu prea-s documentata.Si cum ziceam nici eu nu prea am mai tusit decat rar la viata mea.Dar ciudat ca la mine raceala a debutat cu tuse direct,abia acum se vad restul simptomelor,aiurita rau viroza asta sau ce-o fi.Si cu antibioticul dat prin telefon e lunga povestea:e prescris mai de demult cand avea doar muci fara febra,sa il avem acasa,dar sa nu i-l dam daca nu face febra mare.Si cand a facut 39,7 a dat ok-ul prin telefon.Saptamana asta a fost mami cu Diana si a si controlat-o,ca incepuse sa tuseasca.A zis ca e ok,dar sa ii mai dam in continuare o saptamana tot cefaclor ala.Nu stiu ce sa zic,dar cred ca antibioticele astea le prescriu pediatrele din precautie sa nu se agraveze virozele,am auzit de atatea cazuri nasoale la copii mici - laringite,bronsite,otite,pneumonii [bang] Din punctul asta de vedere,mare noroc am avut cu Diana,ca n-am avut probleme. Vad ca pana la ora asta e cumintica,merg sa ne jucam acum.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi! Ca dimineata era la 4. [bang] Ana mea e la tara cu ai mei. EU sunt cu bebele singurica acasa. O sa incep sa vorbesc singura curand. Moni, legat de Ana si olita. A cerut pipi, a facut imediat cum am pus-o pe olita, iar apoi cica face kk (e clar ca a deranjat-o burtika, ca a fost agitata toata noaptea). In 5 minute dormea saraca. Cu tusea si secretiile ne-a spus-o doctorul sa nu ne agitam. Nici Ana n-a tusit never 2 saptamani. Dar muci a avut si cate 3 saptamani la rand. Bronsitele si laringitele sunt in general virale, deci dai antibiotic degeaba. Pneumoniile si otitele sunt mai mult bacteriene. Si otitele, culmea apar destul de des ca suprainfectii bacteriene la virozele tratate (gresit) cu antibiotic. Ana mea a luat antibiotic anul trecut la amigdalita si anul asta degeaba. Facuse bronsiolita, a inceput cu o tuse urata si brusca, dupa niste secretii fara sfarsit si eu am zis "Hopa, suprainfectia bacteriana, raceala agravata". Sunat doctorita, dat antibiotic prin telefon. DUpa 4 zile de tuse din ce in ce mai urata, tot la doctor am ajuns, bronsiolita, aerosoli, antibioticul era fix degeaba. La baiat macar am stiut si degeaba am stiut ca am ajuns in spital, dar fara antibiotic. Sunt asa de satula de racelile astea ale celor mici. Abia astept sa se faca mari. Roscata? E blonzie, ca in pozele de la Botez. Le mai pun odata spre exemplificare. SI uita-te si la ochii lui Razvi. Oare sunt sanse sa ramana sa de albastri? Eu m-ash mira. http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/BotezRazvan http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Razvan Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE m-am uitat la poze ,ba ma mai chemat-o si pe Diana sa vada pe bobo ,cica CE FAAACE? Mai eu zic ca are toate sansele sa ramana albastrii la cum sunt acum [il] Nu mai stii ca eu speram si la Diana sa devina albastrii,ea care ii avea la nastere negru-bleumarin-cenusiu inchis ... da' tot degeaba [bang] Acu-s caprui inchis,spre verde uneori. Parul ii e deja saten ,dar mai are inca si cateva suvite mai blonde.Azi i-am prins parul,minune mare ca inca nu si l-a desfacut: http://www.dropshots.com/DIA2#date/2008-03-16/10:20:25 Da' al Anuzei parca s-a mai deschis la culoare ,sau mi se pare mie ??? Diana mea sigur bruneta va fi in final ... se vede clar ca se inchide pe zi ce trece. De antibiotic ce sa mai zic,chiar imi spunea Florina (Florinini) la telefon ca in SUA nu a primit deloc antibiotic pentru David,ea se tot mira cum de se da atat in Romania pentru orice.Cred ca la noi panica e mare si cum vedem ceva ca e mai nasol ni se pare ca e musai antibioticul salvator - chestie de educatie. Vad ca bebe Razvan e cumintel de te mai lasa si la PC.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou , Nu am mai apucat ieri sa raspund cu praji [:D]. Ei pana la urma am facut un mini -tort cu crema de nuci . Voiam sa il imbrac in frisca , dar am patit ca niciodata : mi s-a facut frisca unt [alcool][biz]. Asa ca l-am uns putin pe deasupra si am facut un toping cu cioco so gata [hot]. Nici nu l-am facut asa dulce , ca deh , tinem regim [biz]. Mi o ciuda , ca Nicu a slabit 4 kg si eu doar 1 [bang][bang][alcool]. Da eu am mai bagat si dulciuri . Las ca il recuperez io [biz]. Azi la noi au fost floriile, am fost la biserica . Fiecare copil avea o ramura de palmier , ca asa e la moda aici . Si Clarita aa avut una mai mica , ca si ea e mica [:D]. Bag niste poze in drop. Bee, deci esti singurica. pai nu vb singura , vb cu noi [:D] Moni, eu nu cred ca o sa aiba probleme cu ochii Diana , fii serioasa , nu e neaparat musai sa te mosteneasca . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...