Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (4)


Recommended Posts

ANA sa le folositi sanatosi [bis] (aspiratorul sper ca e de "ziua tatalui" [;)][:D]) Vizionare placuta si pofta buna la cioco [zz] Eu n-am primit decat flori,cu restul ma cadorisesc singura de obicei [;)]. Ca daca se baga la haine nu va zic cu ce cadouri ma trezesc [:D][bang] (ba hai sa va zic,pot merge la streaptese cu ele [biz]) Diana azi si ieri ,cum ma vedea cu flori primite, cum sarea ca-s ale ei: ASTA ESTE A MINE! Am uitat sa va zic ca husbandu' m-a cadorisit si cu ... o criza de rinichi azi - probabil ceva nisipel a luat-o la vale,daca n-o fi fost chiar piatra.A fost la tuns si s-a intors indoit in doua de durere acasa.Asa-i trebuie si lui ca nu ma asculta neam cand ii zic sa bea apa mai multa (aproape ca nu bea) si sa se imbrace ca un om normal,ca lui vesnic ii e cald [xx(] Tot timpul ne certam cand vine vorba de imbracat. Merg sa ma culc,ca-s ko de somn,desi am dormit la amiaza azi.Dar tare nasol ma simt cu vremea asta nenorocita - urasc vremea inorata si ploioasa.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata , Moni si eu sper [;)]. Deci te vrea omul sexoasa daca iti facae asa cadouri , vezi si tu partea buna [;)]. Cu caldurosii , cred ca al meuu ii intrece pe toti , el vesnic e in tricou fie iarna sau vara , in cel mai bun caz isi ia o vesta peste el [:(!]. Ieri a fost cald bine , si azi de acum de dimineta e eun soaaaaaaaaareeeeeeeeeeeee [cool]. Acusi mergem la plaja [8D]. Sa nu va zic ca al meu sot de duminica trecuta cand erau 24 de gade zicea ca e vreme de mers la plaja [detectiv] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! ANA asa va sa zica voi mai un pic si mergeti deja la plaja [zz] Eu i-am pus Dianei desene pe un DVD ca sa pot sa lucrez ceva.Acum se uita in premiera la "Povestea porcului" ,sa vad cat va sta la TV.E cam tot asa cu raceala.A dormit relativ bine,doar odata s-a trezit si a plans,cred ca o durea burta ca se tot incovoia ca de la colici - eu m-am gandit ca o fi fost stomacul sensibil de la antibiotic si nurofen.Dupa 5 minute s-a calmat si a adormit cu bibele de lapte in gura ... Husbandu' zace in pat,iar l-a apucat criza acum dimineata.Asa ca am WE de WE ,macar recuperez cu conta [bang]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Eu n-am avut timp ieri deloc, si-a tinut sora-mea ziua si fugi dupa cadouri etc...apoi seara adoarme copilul si pleaca singura cu masina la 30 km de Timisoara, ca ea a vrut neaparat sa faca la firma la tatal meu...era spatiu mai mult. Sotul a sters-o mai repede si eu pe la 21,30 abia am plecat. Dar a fost fain. Moni, imi pare rau de Ghita, sa stii ca eu cele mai mari dureri le-am avut la crizele de rinichi, nu se compara nici cu durerile de dinti...cu nimik. Da-i ceva Ecoflorina la Diana, sa nu o doara burtica de la antibiotice. Dar febra nu mai face, nu? [pup] Si ca sa raspund din urma, eu ii dau Dianei Pampers nr. 4+. 5 e prea mare pt ea. AnaM, eu la 24 de grade, zau ca as face plaja. Ce are? E super de voi, aici ploua de cateva zile, o singura zi a fost soare. Si tot asa se anunta ploi, nu mai stiu ce sa ma joc cu Diana, daca aveti idei, sariti. Mirela, ma bag sa-ti vad pozele cu Dani deseara. A trecut o groaza de timp de cand nu l-am mai vazut pe micutz. [;)] Pufu, te cred ca ti-e greu cu lucrul, lasa ca se termina luna si scapi de stres. Mai greu e cu Vladi, ma gandesc ca ti-e tare dor de el. [pup] Acina, Mira [pup]. Si acum, la final, ultima intamplare: ieri, pe la 11, ma spalam pe maini in baie si vine Diana, ma trage de bluza si spune aratand spre geam: mami, e un nenea la geam! Eu ma uit, nu vad nimik si ii spun calma: Diana, nu e nimeni acolo! Ea insista: mami, e un nenea acolo...si deodata se apuca sa strige cu groaza..inchide geamul, mami, inchide geamul! Mie mi s-a ridicat parul pe ceafa instant si i-am spus calma: DIANA, DAR GEAMUL E INCHIS! S-a uitat la mine, apoi in jos si a plecat in camera ei. Eu aiurita, m-am dus dupa ea, se juca linistita cu figurile geometrice. Cand m-a vazut, mi-a aratat hexagonul si a spus: mama, uite ce-am gasit, hexagonul...si nu-l mai vazuse de vreo luna, nicicum sa-l numeasca. Daca teoria medicului e corecta, ei nu-si pot imagina nimik la varsta asta, dar atunci ce a vazut??? Am avut timp sa ma gandesc azi-noapte pe drum cand conduceam si tot nu ajung la nicio explicatie. Ma duc sa stau cu ea, se joaca cu papusile, le asculta la inima cu stetoscopul. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello INGRID deci iar ai fost la chef,ma gandeam eu [:D]! Mai eu ce a zic,eu nu prea-s de acord cu medicul ala,cum adica nu-si pot imagina nimic la varsta asta??? Eu cred dimpotriva ca isi pot imagina destule si inca bine mersi! Evident unii mai mult,altii mai putin,fiecare dupa capacitatea si mostenirea genetica [:D].Precis s-au reflectat in geam miscarile voastre din baie si ea si-a imaginat ca e un nene ,e plauzibil, nu? Cat despre hexagon,de ce-o subestimezi? [mariaj] Are memorie buna fata [cool] Si imaginatie cat cuprinde [8D] Mi-ai dat o idee de cadou,eu nu i-am luat trusa medicala Dianei,deci n-are stetoscop ... doar un termometru si "medicamente" de prin pufuleti. Apropo de imaginatie.Intr-o zi am gasit-o pe Diana jucandu-se cu cuburile clementoni.Erau intoarse toate cu fundul in sus ca niste farfurioare ca-s scobite ,in unele erau puse lingurite si ea mi-a zis ca face mancare la papusi! Eu m-am bucurat ca deja a inceput sa isi inventeze singura jucarii,cum faceam noi cand eram mici ! Si zilele astea a cerut plastelina,i-am modelat eu ce voia si pe urma a "modelat" si ea [cool] Numai ca a stat tot agatzata de mine de m-a scos din pepeni.Azi am profitat cat a dormit la amiaza si am facut conta,acum la fel cat sta mami cu ea pana pe la 20. Febra n-a mai avut ca i-am dat panadol si nurofen .In schimb e cam miorlaita,sa o vedeti cum ne cere simgura: SCOATE-MI MUCII! se instaleaza pana ii bagi aia in nas ,apoi incepe sa caraie AAAAAAAAA! Nu-i place deloc,dar stie ca-i mai bine pentru ea [:(] Inca o mai doare gatul doar cand mananca bomboane n-o doare [xx(] A mancat cate putin supa,omleta cu bacon si cascaval - dar numai daca ii dadeam castravete.O gura de omleta,una de paine - atunci primea si castravetele ... Asa a luat si mierea,doar daca a primit dupa aia bombonele. Am vrut sa va mai zic ceva ... a cu desenele animate .Nu prea i-a placut nici Povestea porcului,nici Harap Alb,nici MAMA .La fiecare a rezistat un pic,la primul mai mult la urmatoarele mai putin, pe urma tot zicea: NU PLACE ASTA.ALTU PUNE! ca de obicei. [bang] Nu stiu cum stau altii lipiti de TV dati-mi reteta si mie! Vaaaai ca asa mi-e de somn iar ... merg sa ma intind un pic ca azi n-apucai.Mai bag eu nasul diseara.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum s-a intors Diana (au fost la frate-meu in apartament) si m-a luat direct cu ... II VOIE ACASA LA BUNI? [bang] Nu stiu ce sa fac,daca sa o las sau ba ... maine sunt ocupati toti si ar trebui sa aleg ,sau vine tati dimineata la 7 sa stea aici cu ea (numai el e liber),sau o trimit la ei in seara asta ca lui i-ar conveni asa.Problema e ca mami nu se baga la "aspirat" . N-ar fi mare bai ca nu i-a curs deloc nasul,doar horcaie pe el ... eventual ii scot acum ce mai pot si o trimit pachet,ca vad ca febra n-are momentan.Cand vede mami cate siropuri trebuie sa ia cu ea cred ca pica jos ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, nu vorbesc de "imaginatia" aia pe care o au copiii, adik sa-si inchipuie ca beau apa din canitze goale sau sa dea de papa la papusi. Eu zic de imaginatia pe care o avem noi, sa ne inchipuim situatii, sa construim scene in minte, sa "visam"...ei, asta nu o poseda ei inca. Geamul de la baie e sus de tot, la 15 cm de tavan, pica faza cu reflectia. Eu zic ca poti s-o trimit la maica-ta pe Dia, se simte mai bine si vrea sa stea cu buni, de ce nu? Cu tv, nu-ti dau sfaturi, la noi e inchis toata ziua, doar seara se mai uita la el cand adoarme. Nu mai vreau sa vada tot felul de chestii....ei, de filme acolo, unul-doua pt copii, da, in rest, pauza cu tv-ul. Ma duc s-o culc, maraie pe aici. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis-o pana la urma la mami.Acum am sunat dupa ambulanta pentru husband ca l-a apucat iar ,macar sa il consulte si sa ii zica doctorul ce si cum.Eu i-am dat piafen pentru durere pana acum ... INGRID am inteles mai din prima la ce tip de imaginatie te referi.Eu inca sustin ca isi pot imagina toate cele,deci si scene si aratari,numai cate am citit pe net ,ca amintiri din copilarie despre ce " vedeau"... brrrr ! Poate ca e Diana ta precoce in domeniu.Sau baga o psihanaliza sa vezi de ce ti-e frica tie ... poate ii transmiti si ei telepatic.Mai e o varianta: ca ii place ce fatza bagi cand te sperie asa si continua ... sa rada de tine [:D][;)] Varianta asta imi place mai mult [hop] Lasa ca o sa dau o cautare pe net pe tema asta si daca dau de ceva interesant iti zic .
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"3 ani La aceasta varsta, frica de separare fata de parinte incepe sa se diminueze, dar este posibil sa te confrunti cu accese de plans in primele zile de gradinita. Este normal pentru copil sa reactioneze confuz la schimbarea de mediu. Copilul are la aceasta varsta o fantezie deosebita, poate crea in imaginatia sa personaje si evenimente fictive, unele stabile si speciale, altele variabile de la zi la zi. Se poate de asemenea atasa de o anumita mascota. Copilul va trece cu usurinta de la real la fantastic, uneori va insista ca e un anumit personaj sau animal si se va comporta ca atare (am intalnit un copil care credea ca este caine - aveau in casa vreo 3 caini - latra, insista sa manance dintr-un bol la fel ca si ceilalti caini din casa). Selecteaza cu grija sursele informative la care are acces copilul, anumite filme pot fi prea violente pentru un copil de 3 ani." INGRID uite ce-am gasit,na si citeste,ce conteaza ca n-are decat doi ani si doua luni si nu trei? Diana ta face si stie o multime de chestii in avans,asa ca ... nu cred ca te-a vizitat vreo fantoma azi [:D] M-am mai gandit la ceva:cand erau muncitorii aia pe la voi pe la ferestre ... poate i-a vazut si Diana deci isi poate si mai usor imagina ceva ce-a mai vazut!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, vai de Ghita! Cred ca ar fi cazul sa-si faca niste analize, uite, la sotz i-a depista o posibila infectie la rinichi si marti face urocultura. Medicul de familie mi-a spus ca ar trebui sa iau si eu antibiotic daca ii iese vreo bacterie....pai eu am state vechi in infectiile la rinichi. [bang] Dar nici nu m-am ocupat de mine in ultimul timp... Mai, sa fie cum zici tu la Diana, mersi de informatii, dar eu cred ca are importanta varsta...de la 2 la 3 ani ei se dezvolta enorm psihic...stia psihoterapeutul ala ceva. Eu n-am teama de nimik, astea cu paranormalele ma fac acum sa zambesc, multe pot fi explicate logic. Dar, cand eram mai tanara..mi-era putin frica [:D]. Diana a adormit, dupa ce mi-a tocat nervii cu vorbaria ei. Acum nu mai tace, ii place sa se auda vorbind, chiar arunca suzeta si trancane, iar eu vreau sa adoarma si i-o var in gura.... Ma duc sa fac o baita si la nani cu mine. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...