Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

semn de intrebare


Recommended Posts

Ma puteti ajuta oare sa-mi elucidez o situatie care nu-mi da pace de ceva timp incoace? Un barbat(in cazul asta al meu desigur) care flirteaza in mod repetat, cu femeile evident si care alimenteaza dorinta lor de a-l cuceri,credeti ca se poate numi ca-si iubeste suficient sotia? Mai ales ca lucrurile acestea le face cu destul de multa transparenta , astfel incat eu ma simt desconsiderata. Si nu este doar o inchipuire de-a mea, asa cum mi-am imaginat o perioada, caci a recunoscut ca-i face placere si ca este pentru amorul sau propriu, insa sustine (si dealtfel se si poarta destul de tandru cu mine) ca nu este nimic mai mult. Ma simt putin dezorientata si ma intreb daca chiar ma iubeste in conditiile in care nu-i sunt suficienta.Toti barbatii sunt asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cu siguranta nu toti barbatii sunt asa.Sau nu tot timpul..poate au momente in care vor sa se simta atragatori. Eu m-as simti tare prost sa faca asta de fata cu mine.Si mie mi s-a intamplat.Mai demult,cand mi se intampla ma uitat urat la el si il trageam de maneca,dupa care urma acasa,sau chiar in drum spre casa,cearta si reprosuri. Mai nou,nu ii spun nimic si plec.Mi s-a intamplat recent sa il vad flirtand intr-o banca cu o fata care venise si ea sa verifice cardul. Nu i-am zis nimic,m-am facut ca nu vad,pana cand i-am zis.Plec,ne vedem acasa. S-a uitat la mine ciudat( nu mai facusem niciodata asa ceva).Era nedumerit.Nu intelegea reactia mea.Ca eu de obicei faceam scandal. M-a intrebat daca il astept afara si i-am zis ca nu. A venit acasa,cu coada intre picioare,grabit,iar eu m-am facut ca ploua. Ce ar fi sa-l lasi sa-si dea seama singur ca nu face bine ceea ce face ? Pur si simplu indu-l in eroare.Daca il certi,o sa se indeparteze cu siguranta si va face si mai rau. Mai bine,nu-ti mai pasa,ca tot acolo ajungi pana la urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Cu siguranta nu toti barbatii sunt asa.Sau nu tot timpul..poate au momente in care vor sa se simta atragatori. Eu m-as simti tare prost sa faca asta de fata cu mine.Si mie mi s-a intamplat.Mai demult,cand mi se intampla ma uitat urat la el si il trageam de maneca,dupa care urma acasa,sau chiar in drum spre casa,cearta si reprosuri. Mai nou,nu ii spun nimic si plec.Mi s-a intamplat recent sa il vad flirtand intr-o banca cu o fata care venise si ea sa verifice cardul. Nu i-am zis nimic,m-am facut ca nu vad,pana cand i-am zis.Plec,ne vedem acasa. S-a uitat la mine ciudat( nu mai facusem niciodata asa ceva).Era nedumerit.Nu intelegea reactia mea.Ca eu de obicei faceam scandal. M-a intrebat daca il astept afara si i-am zis ca nu. A venit acasa,cu coada intre picioare,grabit,iar eu m-am facut ca ploua. Ce ar fi sa-l lasi sa-si dea seama singur ca nu face bine ceea ce face ? Pur si simplu indu-l in eroare.Daca il certi,o sa se indeparteze cu siguranta si va face si mai rau. Mai bine,nu-ti mai pasa,ca tot acolo ajungi pana la urma.
Lipsa de comunicare va duce mai devreme sau mai tirziu la o ruptura mai mare. Daca ignori un lucru asta nu inseamna ca va disparea pur si simplu. Ca sa vorbesti despre ceea ce simti (uite, draga faptul ca flirtezi cu femeile ma face sa ma simt mai putin atragatoare etc...) si nicidecum sa te certi( ce te holbezi la tipa aia si te dai la ea) este mai sanatos decit sa nu spui ce gindesti si ce simti cu adevarat si sa il lasi pe bietul om ghiceasca. Sa vina singur (nedumerit, rusinat!) cu coada intre picioare (ce aiurea suna!)iar tu sa te faci ca ploua - asta nu este solutie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convinsa ca aveti dreptate. Draga Happy am discutat deschis, dar nu stiu cat a ajutat acest lucru, el se apara bineinteles si atata timp cat lui i se pare un lucru firesc, cred ca o s-o tina tot asa. Eu voi fi mereu dezumflata, iar el va fi linistit ca face ce-i place considerand ca eu sunt exagerata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate pur si simplu are nevoie sa se simta "atragator", sau poate ca inca mai vrea sa se simta "adolescent cuceritor"[:)] eu zic ca ar trebui sa vorbesti serios cu el si sa ii spui: "Dragul meu, NU imi place ce faci"... probabil ca a flirta cu fetele nu-i nimic grav, dar nu poate garanta nimeni ca nu o sa se transforme si in altceva. Probabil ca ar fi o solutie sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, desi ma indoiesc... vreau sa spun: sunteti doua persoane mature, care se iubesc, care se sustin unul pe altul, se ajuta atunci cand intampina dificultati, dar in primul rand trebuie sa va RESPECTATI atat pe voi cat si pe partener. Vorbeste cu el, explica-i ce nu-ti convine si ajungeti IMPREUNA la niste concluzii favorabile pentru amandoi. numai bine [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy in TO,crede-ma ca eu am incercat tot ce a fost posibil cu omul ala. Toate starile posibile si nu a mers nici una.Asa ca,mai bine ma fac ca nu vad si imi vad de mine.El isi dadea si mai multa importanta cand ii atrageam atentia,frumos sau urat,cu cuvinte alege sau din topor,la el au avut acelasi rezultat: NUL !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...