Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

GRIJILE MELE


Recommended Posts

SALUT sunt o mamica tanara(22 ani in august) si am un bebelen de 4 luni si 1 sapt.nu mi-a foat frica de nimic pna acum pentru ca am fost mereu increzatoare in cel de sus(nu ca as fii eu tare credincioasa).vetse cu cele doua liniute am asteptato 6 luni.ca painea calda.am zis ca dac nu vine bebe cineva din noi e defect[xx(].nu am fost asa dezamagita desi in diecare luna in faceam teste cate 2 odata.asa sunt in italia.unul il faci acum si unul maine de confirmare.vreo 17 euro bucata.sotul nu stie!!!a venit momentul si am citit si eu liniutele.am sarbatorit liniutele cu sampanie.cool.apoi prima sapt a fost misto de tot.ma simteam implinita...fara greturi fara nimic nimic.deja ma vedeam cea mai fericita femeie de pe pamant.am gresit.restul stiti ce urmeaza.am nascut pe 14 martie.poate o sa am timp sa va scriu si nasterea mea acum sa revenim la griji:am inceput sa iau anticonceptionale yazmin.dupa 3 sapt de greturi le-am lasat deoparte.acum chiar mi-e frica.desi sunt doar eu cu sotul in italia si eu fac mancare,curat,copil pot sa zic ca ma desccurc acceptabil inspre in jos.copilul e sanatos asta e tot ce conteaza ACUM GRIJA:ce ma fac daca raman din nou gravida?avort nu fac chiar de fac 5 copiii sanatosi sa fim!!!dar acum asa rapid?se zice ca dupa nastere ramai imediat daca nu fol nimic.voi ce ma sfatuiti?eu i-am spus sotului sa aibe grija...dar se mai intampla sa iti mai raversi iubirea pe neasteptate...acum parca nici nu mai vrea sa auda de facut dragoste...oricum nu aveam timp...avem un copil fara somn noaptea...acum DOAR SEX CU PORTIA...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

alaptezi? atunci exista un singur tip de pilule pe care le poti lua. presupun ca yasmin le-ai luat de capul tau...ori mergi la un cabinet de planning ori ginecolg sa ti se prescrie ceva corect ori va limitati la prezervativ un timp. trebuie si organismul sa se refaca dupa nastere. ------- Cine-ti saruta genele-n somn ? Si cine-i acolo cand ingerii dorm ? Toate zanele bune sa te ocroteasca... Toate florile campului sa te infloreasca... povestea nasterii - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in viata aproape toate lucrurile le fac de capul meu pentru ca si capul meu gandeste nu este in retard.le-am luat pentru ca asa m-a sfatuit medicul meu de familie pentru ca atunci nu eram in tara si mi le-a trimis cineva.cica sunt cele mai naturale si pe baza de cat mai putin hormoni care te pot afecta atat la glanda cat si in alte parti.adica sa te ingrasi sau sa iti creasca parul pe fata,pe barbie,etc.ma gandesc ca si tu ai facut sex sau dragoste cum vrei sa ii spui cu prezervativul...se pierde tot momentul.si sa iti spun sincer...SORA MEA E FACUTA CU PREZERVATIVUL deci sar putea ca sfatul tau sa nu dea roade.asta este...om trai si om vedea noi .nu a murit nimeni cu doi copii.eu ma gandeam ca poate intra cineva pe forum care a trecut prin ce as putea eu sa trec?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-/] si ce vrei mai exact sa auzi? ca sa stiu ce sa-ti scriu... [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=123936"]Vacanta in Maroc cu POZE[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wpoT5OR/weight.png"]Andreea[/url] mama de [url="http://b4.lilypie.com/oAwcp3.png"]Filip[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/WqzAp3.png"]Georgia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, eu am trecut "prin ce ai putea tu sa treci" si... nu este un capat de tara daca ai si al doilea bebe imediat dupa primul. Cu Mihnea am ramas insarcinata cand Denisa avea 4 luni si putin. Bine, a fost cu premeditare. Am spus ca vreau sa fie diferenta intre copiii mei de maxim 2 ani, s-a facut sa fie un an si trei saptamani, si sunt foarte fericita asa. Acum amandoi se joaca si rad impreuna, alerga prin casa, vorbesc intre ei si e super. Eu am ramas insarciata alaptand, asa ca mare atentie, sa nu te bazezi pe alaptat ca metoda anticonceptionala. Nu am luat pastile tocmai ca sa raman insarcinata. Pentru perioada cat alaptam medicul mi-a recomandat Exluton. Am inceput sa le iau doar dupa ce am nascut al doilea copil si nu am avut nici o problema. Dupa ce am terminat cu alaptatul am schimbat cu Mercilon. Din fericire nu am avut problemele tale cu greturile. Daca nu vrei sa ramai, si totusi nu vrei nici prezervativ nici anticonceptionale nu poti sa iei, incearca sa fii atenta la metoda calendarului, sa urmaresti ovulatia, si intotdeauna sotul sa aiba grija. Dar nici asa nu este garantat suta la suta. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prezervativul mi se pare mult mai safe decat nimic. noi 7 ani de zile numai asta am folosit si te obisnuiesti si cu timpii morti de montare, etc [alcool] tu decizi ce e mai bine pt tine...iar ce iti spuneam ca nu e ok sa le iei de capul tau (pilulele) e tocmai ca sa nu ai spotting, par in barba, greturi, etc, daca ti le prescria un medic cu competenta in planning si nu unul de familie aveai mai multe sanse sa le tolereze organismul... imi pare rau daca te-a deranjat remarca mea [flo] ------- Cine-ti saruta genele-n somn ? Si cine-i acolo cand ingerii dorm ? Toate zanele bune sa te ocroteasca... Toate florile campului sa te infloreasca... povestea nasterii - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ma deranjeaza remarca ta stai linistita...poate era o intrebare un pic prea prosteasca sa zicem.eu iubesc copilul pe care il am ca pe viata mea.e reusita unui trimestru plin cu deziluzii,anemii,greturi. varsaturi,lesinuri,eminente de avort,eminenta de nastere prematura si o nenorocita de nastere indusa care a fost ca bomboana pe coliva dupa tot ce am trecut.dar cum tot raul e spre bine...nu cred ca as mai reusii sa trec prin asa ceva 9 luni si sa am grija si de fiul meu.sau poate ma insel.D-zeu iti da atat cat poti duce,nu?eu vreau ca sa ma vada mereu zambitoare,sa am mereu chef sa ma joc cu el,sa am vointa,.cand eram gravida imi era frica sa ies pe strada sa nu vomit prin magazin...sa nu lesin pe strada...iar cu masina nu mai puteam pleca nici 2 stazi.a ramas in garaj 4 sau 5 luni.dar sincer...acum de abea imi mai amintesc perioada aia rea ci numai lucrurile bune:cum ma bucuram la eco,cum asteptam cu nerabdare sa il strang langa sufletul meu.eu am acum juma de suket iar el juma.cand il simt in brate mele se reuneste tot binele si am iar putere.va pup si va multu pt mes.sa ne mai auzim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui neliaCris
nu ma deranjeaza remarca ta stai linistita...poate era o intrebare un pic prea prosteasca sa zicem.eu iubesc copilul pe care il am ca pe viata mea.e reusita unui trimestru plin cu deziluzii,anemii,greturi. varsaturi,lesinuri,eminente de avort,eminenta de nastere prematura si o nenorocita de nastere indusa care a fost ca bomboana pe coliva dupa tot ce am trecut.dar cum tot raul e spre bine...nu cred ca as mai reusii sa trec prin asa ceva 9 luni si sa am grija si de fiul meu.sau poate ma insel.D-zeu iti da atat cat poti duce,nu?eu vreau ca sa ma vada mereu zambitoare,sa am mereu chef sa ma joc cu el,sa am vointa,.cand eram gravida imi era frica sa ies pe strada sa nu vomit prin magazin...sa nu lesin pe strada...iar cu masina nu mai puteam pleca nici 2 stazi.a ramas in garaj 4 sau 5 luni.dar sincer...acum de abea imi mai amintesc perioada aia rea ci numai lucrurile bune:cum ma bucuram la eco,cum asteptam cu nerabdare sa il strang langa sufletul meu.eu am acum juma de suket iar el juma.cand il simt in brate mele se reuneste tot binele si am iar putere.va pup si va multu pt mes.sa ne mai auzim
Eu nu inteleg nimic. Ai deschis subiectul spunand ca ai avut o sarcina perfecta, fara greturi, probleme...Acum, mai sus, te contrazici! Plus ca mi-a placut ca ai deschis un alt topic "gandeste pozitiv" (titlul) in care le incurajezi pe mamici sa profite de o sarcina fara probleme si sa nu caute nod in papura! Am raspuns si eu acolo, mi-a placut ce ai zis, dar acum nu mai inteleg nimic...[mariaj] [gravi]32+ [baietel]Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Cand am deschis acel topic "Gandeste pozitiv"de fapt aceasta rugaminte era concluzia mea a 9 luni de sarcina in care fiind singura intr-o tara straina am incercat singura sa imi fiu de ajutor.astefel incat am tot cautat boli de care ar trebui sa ma feresc, de factori care mi-ar putea determina un avort incat la un moment dat parca aveam impresia ca toate se adeveresc.eminente,greturi,varsaturi,am fost chiar si suspecta de colica renala la 5 luni jum care m-a traumatizat rau de tot.traiam cu visul ca vor mai trece cateva saptamani si voi putea sa nasc si sa supravietuiasca.de asta vroiam ca nimemi,chiar nici o femeie sa nu mai tot caute nod in papura ca pana la urma vor da de el.scuze ca doar acum am reusit sa scriu dar am trecut printr-o perioada mai plina cu copilasul meu si am vrut sa ma dedic 100% lui.in rest Cristian are acum 5 luni si o sapt am avut unele probleme dar am reusit sa trecem peste.va pup pe toate si sper ca ACUM m-am facut inteleasa.noile mamicutze ce mai fac?sper ca ati trecut toate cu bine peste pasul acesta"NASTEREA"[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...