Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Andreiut nazdravanut


andruskandu

Recommended Posts

Asa-l alinta mama pe baiatul ei cel dulce si frumos... Daaa, are mama un baiat, sa-l mananci, nu alta... Are 2 ani si o luna, a inceput sa vorbeasca binisor, de toate. E si banda de magnetofon uneori! Bineinteles ca poceste cuvintele, de numai eu il inteleg (are baiatul si translator). Trecem pe trotuar, pe langa cate o masina parcata aiurea, o ocolim, cu carutul, si vine si replica de la Andrei: - "a parcat ca boii" Nici nu mai trebuie sa spun si eu ceva... Acum cateva zile i-am cumparat tetine noi si le-am taiat in cruce (sa nu se chinuie baiatu'). Am folosit forfecuta lui. Si-l aud pe "Adeiutu" : "taie ighiile la bebelon" - taie unghiile la biberon. Cam atata deocamdata...sigur vor mai fi perle de la poznasul meu, mie sa nu-mi fie lene sa scriu... Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De ceva timp incerc sa-l dezvat de scutecele...ca e timpul, totusi. Acum sta prin casa fara el, doar cu pantalonasi. Eu stateam pe DC, iar musiu isi facea de cap prin casa. Si vad ca vine la mine: "Mama, am cacut pipi ia oitu!" [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] E prima oara cand face singur, fara sa-l pun eu, asa ca [:D] Nu mai zic ce mandru era el de isprava... Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozna de-acum cateva minute----FIERBINTEEEEE! Stateam la calc. pe DC, bineinteles... Andrei, prin casa...liniste. Ma hotarasc sa vad ce face. Il gasesc in bucatarie, dezgolise o ceapa si musca de zor din ea... Ce faci, mai mami? Mamy, manac oyoyoy (ceapa)! Cu lacrimile pe fata, curgandu-i.... Radeam, si-l stergeam, si iar radeam... Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [pup] [:)] [pup] [:-)))] Uram: "La cat mai multe pozne de acum inainte [^]!!!" Ca sa ai cu ce te distra [;)]! "Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile, il certam pe taty ca nu aseaza elasticul la scutecel bine...iar taty, mai in gluma, mai in serios, imi spune: -Ia mai pleaca, tu, mamy, la treaba ta, lasa-ne pe noi, barbatii cu treaba noastra. In fine, o las balta... O seara mai tarziu, acelasi lucru: aseaza mai bine scutecul ala, zau ca se irita... Replica vine rapid de la Andrei: Ia peaca mamy ia teaba ta, hai, iepede,iepede. Acuma peaca ia teaba ta! Pufnind pe ascuns in ras, ma conformez, si aud: - Ata! (Asa) Ia uite cum m-a pus fi-miu la punct! Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Incerc, de ceva timp, sa-l invat pe Andrei cu olita... Acum cateva zile: dimineata, il las fara scutecel, si-l atentionez - vezi ca n-ai scutecel, faci pipi si kk la olita! Cateva minute mai tarziu, se duce Andrei la baie, da pantalonasii jos, face pipi la olita si vine sa m-anunte mandru - Am cacut pipi la oitu', mama! Il laud, si-i spun ca si kk sa faca tot acolo. Nu trec mai mult de 10 minute, simt un miros (stiti voi de care), apare Andrei: - Mamy, am cacut kk pe mine! Repede la[baie] Macar a venit sa m-anunte...[bang] Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo' de lectia invatata (vezi pe la crina77) Cand face pozne il amenint cu pedeapsa - "acum te pun in patut" pe care, daca ma supara, stie ca o aplic... asa ca, de obicei, nu ma[:D] :- "Daca nu eti cumite,acum te pun in patut! Ia mana de-acoio, ca te pun in patut!" Sau: Cand e la baita, se joaca ridicandu-se pe margine, sa ajunga la chiuveta, ca sa umble la robinete. Asa ca vin eu repede si-l amenint ca dau cu apa rece (si nu ramane o simpla amenintare) pe el. - Treci inapoi in cadita, ca dau cu apa rece pe tine! Il surprind in picioare, dar n-apuc sa deschid gura: - Tieci inapoi in caditu, ca dau cu apa iete, acuma dau cu apa iete! Si se aude asa de dulce, pentru ca nu-l spune pe "t" de la tara...nici pe "s" de la soseta, nici pe "s" de la soare... Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...