Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femeia singura si Fat-Frumos


Recommended Posts

faza asta cu "esti frumoasa,desteapta...ai de toate" tine tot de balauri si de zmei[:D] daca i-ai alungat e ok,daca nu, nu te vezi nici frumoasa,nici desteapta si nici nu ai de toate.... happy,amazoanele astea de ce sa nu vrea sa-l opreasca pe fat-frumos la ele(sau ele sa ramana la fat-frumos?!).....ce totul se reduce la imperechere?![:D] sigur ca daca esti independenta,stapana pe tine si alea-alea...ai terminat lupta cu balauriii... atentie insa ca uneori doar ai senzatia ca i-ai invins....unii sunt doar adormiti!!![alcool] acu' faza cu "mai putin balauri" e de discutat[hippi]...depinde de ce natura sunt[:D] ca or fi si din aia simpatici....gen "bagaje" cum spui tu.....da' astia cred ca sunt doar niste pisicute simpatice!! [^] depinde de cum ii vade fat-frumos,psisicute sau balauri![:p] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui violeta69 cui ii mai arde de alungat "balaurii" din mintea uneia?! nici nu mai are timp,nici chef.... cele care au "balauri" ar tb sa si-i alunge singure[:D]ca asteapta degeaba sa vina fat-frumos....
Ce balauri mai Violeta? Ha? Din mintea cui? Auzi la ea, balauri. [alcool] Mai, dar pana la urma cate explicatii avem noi dat...ca parca pe aia care traiesc in doi ii intreaba cineva de sanatate si cum se simt. se presupune apriori ca se simt bine, nu? [:D] Si ca noua trebuie sa ne fie tare rau asa, nu? Happy, ce tare canadianca. [bis] Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ma Adina,vorbeam de fat-frumos[:D] ca doare suntem in povesti..sau din povesti...ce viata nu e o poveste?![:p] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Simona R.
Oauuuu...m-ati zapacit de cap!Asa complicat sa fie?vroiam sa cred ca-i mult mai simplu.....dupa cum spune lumea...."esti frumoasa,esti desteapta,ai de toate.....barbati sunt pe toate drumurile...."[:D] Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Mai Simona, nu te uita la fetele astea rele. [:D] Iti zic si eu ca toata lumea: esti frumoasa, esti desteapta, barbati sunt pe toate drumurile, numa' tu sa-ti doresti pe vreunul zi ca ti-l aducem legat fedeles la picioare. [:D] Serios vorbind...chiar sunt pe toate drumurile.[:D] Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa cintam in cor... "some day my Prince will come..." aaahhhh... (emotion cu smiley cu gene lungi fluturindu-le)... Off topic... Ati vazut filmul Enchanted? Despre Printesa din poveste care este trimisa de regina cea rea in lumea reala, in New York?... Am vazut filmul cu fata mea cea mica, Maya careia ii plac printesele. A doua zi eram suparata pe ea ca nu are curat in camera si am pus-o sa faca curatenie. La care ea mi-a zimbit smechereste, a deschis geamul de la dormitorul ei, si-a pus miinile pilnie la gura si a cintat "aaaa_aaaa_aaa" sa adune animalele ca sa o ajute la curatenie... Ca aici, din film: http://www.youtube.com/watch?v=Li3sWY5bRZE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stati asa , nu trageti in pianist , n-am inventat eu titlul , eu doar l-am vazut pe o carte , am rasfoit-o , nu m-a convins sa o cumpar , insa o discutie pe subiect parca merita...(mi-am cumparat in schimb "Cartea cu Bunici" - dar discutia pe aceasta tema , la zona artelor, nu intereseaza pe nimeni). cum am mai zis , titlul ma face sa cred ca autorul considera ca femeile singure il asteapta /cauta pe Fat-Frumos , si poate in unele cazuri e asa , dar cu siguranta nu in toate. desigur ca experienta de cuplu a fiecareia influenteaza criteriile de selectie ulterioare . si la fel de evident e ca oricine isi doreste un partener potrivit . ramasesem la minusuri , ca plusuri au fost enumerate , deci ce se poate trece cu vederea ? sau ce ii treceti voi cu vederea partenerului vostru oficial sau neoficial? eu , de ex , ii trec cu vederea lipsa totala a simtului literar-artistic , dar se compenseaza cu priceperea la toate operatiunile gospodaresti , reparat , construit , montat , inovat , in sfarsit are o gandire tipic inginereasca excelenta. asa , in general , probabil ca principiile de viata ar trebui sa fie f. asemanatoare (si stilul de viata) , iar interesele , priceperile , capacitatile , pot fi diferite . voi ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, eu cred ca as putea (zic "as putea", nu sunt convinsa ca pot[:D]) trece cu vederea faptul ca nu stie sa gateasca. Da' numa' daca trece si el cu vederea (ca nici eu nu ma omor cu asta). Acum fara gluma, multe le trec cu vederea, daca exista acel ceva ce ma face sa-l respect. Si sunt de acord cu tine, trebuie sa existe vise comune, dorinte comune, mod de viata similar, afinitati comune... Happy, ce te faceai daca se adunau la tine toate lighioanele, la fel ca in film? Aahh ce adunatura de Shobi acolo...ar fi avut Vivi de unde alege. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca de fapt ne indreptam incet incet catre un nou matriarhat [:D]. Femeile au devenit mult mai adaptate la mediu decat barbatii.. in mod ironic au fost fortate tocmai de catre acestia sa fie asa.. Femeia moderna trebuie sa fie si independenta financiar, si destul de inteligenta pentru a-si gasi un job multumitor, si destul de atragatoare/ingrijita pentru ca este totusi "femeie".. mai trebuie sa fie in stare si sa aiba grija de "pui" dupa ce se intoarce de la job. Incet incet din ce in ce mai multe femei sunt propulsate pe pozitii importante in companii asa ca mitul cu "sexul slab" nu prea mai tine. Femeile nu mai sunt atat de deschise sa faca "compromisurile" care fac de multe ori ca o relatie sa supravietuiasca pe termen lung. Nu prea mai aud eternul "a calcat stramb? ce daca draga, tot la mine se intoarce". Cat despre cele 33% care sunt singure.. acum exista bineinteles si o explicatie statistica (in lume sunt mai multe femei decat barbati) insa depinde si ce se intelege prin singuratatea asta.. Singure pentru o saptamana? Pentru o luna? Singure pentru ca sunt necasatorite la o anumita varsta sau.....? Mi se pare extrem de relativa singuratatea asta in epoca relatiilor de scurta durata.. in epoca in care nu te mai forteaza nimeni (familie, religie, etc) sa ramai intr-o relatie nesatisfacatoare sau sa ai un singur partener intreaga viata. Eliza si Alex (15 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat demult pe forum si de mai mult timp nu am mai rapuns la subiecte. Acesta insa mi-a atras atentia pentru in acest moment trec si e pritr-o schimbare a optiunilor, ca sa zic asa. Poate ca unele din voi imi stiti in mare povestea: familia perfecta, barbatul perfect ( poate chiat Fat-Frumos-ul mult asteptat), care brusc a avut o "pata neagra" si a renuntat la tot pt o d-ra de 21 de ani( carecerea pe aici sfaturi cum sa faca sa o iubeasca fetita mea). La inceput - dupa ce am ramas singura - am foat oarecum speriata ca nu o sa mai vra nimeni cu un copil. Eu care mereu am fost inconjurata de prieteni si nu am dus nicicand lipsa de "pretendenti". Poate multe dintre cele ce au ramas singure cu copil/copii au gandit asa. De atunci au trecut 4 luni in care m-am convins ca barbatii nu se sperie prea tare de o relatie cu o femeie cu un copil, ba unii sunt chiar incantati de prezenta lui. Si iata-ma linistita ( oare o fi egoism) multumita cu viata pe care o am, fara sa imi mai doresc defapt un barbat alaturi, cu un job de care sunt mai mult decat incatata, cu situatie materiala ok, cu o fetita adorabila, totul pare a fi perfect! Oare de ce sa imi doresc mai mult? Oare de ce sa zdruncin echilibrul pe care il am acum? Exista in viata mea un barbat - prieten bun dealtfel - caresi-ar dori chiar sa se mute cu noi. Si eu stau si ma intreb de ce?, pentru ce? pentru cine? Eu nu simt nevoia asta, eu nu imi doresc sa imi complic viata, mie imi e bine asa. Si fetitei mele ii e bine asa, ea probabil ar fi mai fericita doar daca tati al ei s-ar intoarce acasa...Si atunci ce a rau in a fi ok cu viata cu un copil, de ce nu e suficienta prezenta mea, atentia, afectiunea mea si a lui tati, cand ii permite tanara d-ra? Ca o concluzie, cred ca sunt fericite si femeile singure sau singure cu un copil, doar ca trebuie sa "vada" fericirea, sa stie ce isi doresc, ce asteapta. Poate o sa imi schimb optiunile, insa intr-adevar nu imi doresc sa fac compromisuri doar de dragul de a fi cu cineva. Multe [grup] tuturor femeilor singure dar fericite/multumite. http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...