Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

in relatiile voastre exista mici minciuni intre voi? E vorba de minciuni minore spuse aparent fara nici un motiv. Mi-am testat partenera, imi tot sustinea ca ea nu accepta minciuna, ca daca ma prinde vreodata... gata, s-a dus relatia. In timp am observat ca are tendinta sa minta usor si azi i-am aratat dovada. Bineinteles ca nu mai are ce comenta. Tot ea era aia care imi spunea ca se supara ca nu am incredere in ea. Imi spune azi ca "am facut-o" :)) Apropo, semnatura mea e absolut reala :)) Si inca ceva: Parolele la mes si mail le cunosc sotii vostri? Sau sunt secrete?
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.webshots.com/user/rilbuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu zic ca nu-i bai pt pretul la pantofi , freza/coafura si altele asemenea. grave , din pdv-ul meu , sunt cele referitoare la sentimentele pt partener si pt alte persoane din anturaj. in general , trebuie cautat motivul pt care cineva a mintit :fie pt ca a facut ceva total gresit , fie pt ca ii e teama de reactia celuilalt , fie pt a obtine ceva anume (am lasat la o parte minciunelele "albe" , politete, sustinere...). in functie de motiv , se poate judeca mai realist orice situatie . parolele teoretic le stie , dar practic nu le tine minte [:D] ceva aproximativ la subiect : "happy wife , happy life"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu imi cunoaste parolele(de fapt parola ca e aceeasi peste tot),dar nu are tinere de minte!!![:D]Eu pe ale lui le stiu..cateodata chiar i le amintesc[:D]...ca zice el ca nu isi incarca capul cu chestii de-astea!!!! Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de om, daca e zgarcit de exemplu se iarta micile diferente de pret sau ceva asemanator cum spunea monixy. Sunt curioasa ce parerea aveti. Desi mi-a fost spulberata orice speranta, si mi-am primit si suturile de rigoare cu increderea eu cred in continuare ca daca e iubire, respect chiar nu e nevoie sa iti pui problema aceasta. Din suflet vin toate, si nu ai motiv sa ascunzi ceva sau sa minti.E fara sens. Daca nu e ceva pur, nu are sens sa incepi asa o relatie. Nu cred ca merge altadata spre adevar. Eu asa imi doresc.... "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui monixy
eu zic ca nu-i bai pt pretul la pantofi , freza/coafura si altele asemenea. grave , din pdv-ul meu , sunt cele referitoare la sentimentele pt partener si pt alte persoane din anturaj. in general , trebuie cautat motivul pt care cineva a mintit :fie pt ca a facut ceva total gresit , fie pt ca ii e teama de reactia celuilalt , fie pt a obtine ceva anume (am lasat la o parte minciunelele "albe" , politete, sustinere...). in functie de motiv , se poate judeca mai realist orice situatie . parolele teoretic le stie , dar practic nu le tine minte [:D] ceva aproximativ la subiect : "happy wife , happy life"
Exact la fel e si la mine [flo]
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se zice ca hotu` striga hotu`... Parola nu am decat la messenger si o cunoaste binenteles. Minciunele "nevinovate" ii bag si eu..." pantofii astia noi i-ai luat acum? -nuuuuuuu, ce ai sunt de anul trecut dar nu i-ai vazut tu. sau - lenjeria asta cand ai luat-o, nu sunt destule?! - ce ai domne e luat de mult timp!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui zepellina
eu cred in continuare ca daca e iubire, respect chiar nu e nevoie sa iti pui problema aceasta. Din suflet vin toate, si nu ai motiv sa ascunzi ceva sau sa minti.E fara sens. SUBSCRIU pentru ca,virgula,casnicia mea e bazata pe respect,dragoste si incredere.Minciuna,fie ea si nevinovata,nu-si ar avea rostul. Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi mint sotul cu privire la pretul achizitiilor mele[:D] Intotdeauna scad jumate de pret. Asa ca el cand se nimereste prin vreun magazin zice ´´ia uite ce preturi mari sunt aici´´[:D] Si eu zic ´´daaa,icredibil[hot]´´ De ce mint? pentru a nu auzi a ´´n´´-a oara expresia ´´Caaaaat? Pe asta ai dat ataaaat???Pai eu imi luam de banii astia 3 costume...´´[hot] Plus miciunelele ´´a,nu asta o am cadou de la mama,nu mai tii minte?´´[bibe] Sunt convinsa ca nici mie nu mi se furnizeaza pretul corect pentru nu stiu ce piese,masini, cd playere,home cinema si alte asemenea ´´barbatisme´´[:D] Cu toate astea,traim fericiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, parolele le stie, si eu pe ale lui. Nu ne-am dat raportul insa s-a intamplat sa astept un mail urgent si sa nu am acces la net asa ca l-am rugat pe el sa verfice, sau sa intru eu pe contul lui sa imprim rezervarea la hotel... Lafel si cu codul de la cartile de credit, parola de tel... Cat despre micile minciuni, nu, niciodata. Mi se pare aiurea sa ne ascundem unul de celalalt, doar suntem in aceeasi barca, iar daca el s-ar supara ca mi-am luat pantofi ( care oricum sunt platiti din banii mei ) atunci cu siguranta nu as fi cu un barbat ca el. Daca as ajunge sa simt ca trebuie sa ma scund, fofilez de sotul meu, eu mi-as spune ca ceva nu e ok in relatia noastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...