Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

quote:
Originally posted by tatiana87
Luna, poti sa-mi spui te rog, am citit undeva si vreau sa stiu daca e adevarat...in Emirate,bancile dau credite cu 0% dobanda?
ai citit bine dar nu pentru cei care lucreaza aici ci pentru [cool] locali ma gandesc ca tu intrebi din perspectiva fetitei tale - iata la ce se poate astepta 3% dobanda pentru achizitionarea unei masini pana la 10% pentru o casa si 5% pentru nevoi personale conditia principala e sa aiba un venit sigur,un cont la o banca unde sa intre salariul (salariu nu mai mic de 3000 DH),adeverinta cu salariul de la locul de munca si copie dupa pasaport si cateodata chiar si [:D] 2 poze,tip pasaport mult succes de asemena sa aiba in vedere si instrumente de economisire gen national bonds,certificate Mashreq bank,Emirates bank,Union National Bank oricum in top national bonds - poate sa investeasca minim 100 de Dh primeste 10 certificate 10 sanse de castig iar extragerile sunt lunare - premiul cel mare (lunar) un milion de dirhami aprox.300.000 de $ iar la Masreq sunt cateodata si 5 milioane in joc dar nu lunar ci semestrial Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17"][9cer]emotia copilariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D] revin si pentru un indemn la vot desi sigur cele mai multe dintre voi nu stiti pentru ce se voteaza,cu cine,pentru ce dar nici nu [^] are importanta ,important e ca se voteaza si sunt interese "foarte"mari la mijloc deoarece s-a ajuns la RE-VOTARE va imaginati ce BALAMUC [alcool] s-a iscat deci va invit la vot (nu neaparat poza mea -emotia copilariei (o gasiti la [bis] semnatura)ci mai ales poze superbe care raman nevotate pentru ca mamicile nu au timp sau nu doresc sa iasa in evidenta in schimb poze nu prea bune sunt votate cu maxim de stelute pentru ca mama stie sa dea din coate sau si pentru ca are multi prieteni [cool] dintotdeauana daca inainte am votat cu drag toate cele 550 de poze acum nu o mai pot face deoarece... de data asta insa avem doar 50 de puncte de distribuit - cam greu... dar...[bicla] incercam [pup] Traiasca obiectivitatea si dar si subiectivitatea! [bere] Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17"][9cer]emotia copilariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci Luna de raspuns...am crezut ca nu mai intri pe aici[:)] intre timp s-a mai interesat si fiica-mea...ea are cont unde ii intra salariul la National Bank, a fost acolo si au zis ca se poate sa ia la salariul ei 200000 dirhami pe 4 ani, dar e cam mare dobanda, 9%; bine ca in comparatie cu dobanda de la noi e chiar si asa mai avantajos, dar are cativa colegi care au scos bani de la HSBC, cu 5,6% dobanda. Ce zici de aceasta dobanda, de la HSBC? si de banca? e o banca buna? sau crezi ca ar putea gasi in alta parte o dobanda mai mica? n-ai putea recomanda ceva? banca islamica cum e? mi-a zis ca n-a intrebat-o nimeni la National Bank, pentru ce are nevoie de bani, oricum ea vrea aici in tara sa-si cumpere ceva; si va trebui sa-si inchida contul de la National Bank (sper sa nu intampine probleme,nu?) si sa-si deschida altul la banca unde va gasi o oferta mai buna; apropo de concurs, am intrat la poza ta si nu pot vota, de ce oare?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana, sa intrebe si la RAK BANK (Ras Al Khema Bank) si la ME MANK (Emirates Bank). Oricum dobanda e descrescatoare, adica mereu pe suma ramasa. Numai imprumuturile pt. masina au dobanda fixa, dar mai mica. Sa nu se apropie de City Bank, ABN AMRO Bank si 1st Gulf Bank, sunt cele mai dezavantajoase. Si mai este o banca noua, AL NOOR BANK...de obicei o banca noua are cele mai bune oferte de pe piata, cel putin la inceput, asa ca merita intrebat. Oricum, toate or sa ceara transfer de salariu acolo si unele cel putin 3 luni transfer sal. la ei(asta din urma nu stiu sigur daca cer toate, dar sa intrebe). Iar Islamic Bank nu da bani cash, cumpara si iti revand (dar numai in Emirate, adica nu-ti cumpara casa in Romania). anca [gravi] 33+ [baietel]bb Adam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tatiana87 Ce zici de aceasta dobanda, de la HSBC? si de banca? e o banca buna?
bineinteles sa incerce la mai multe banci HSBC este o banca mare si serioasa deci probleme nu va avea in legatura cu votul cred ca esti considerata nou-venit iar acestia nu au drept de vot Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17"][9cer]emotia copilariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Buna fetelor sunt noua printre voi. Am si eu o maaaare nelamurire. Chiar ma obsedeaza [q] ...vreau sa plec la vara in Dubai la prietenul meu, nu vreau sa ma cazez la hotel, o sa locuiesc la el.. Ideea e ca daca nu pot sta 30 zile..macar 14 zile, insa nu stiu cum pot obtine viza deoarece nu imi este sot. Oare daca el obtine viza de rezident imi poate face invitatie, si pe baza aceste invitatii ce fel de viza pot sa obtin? Nu am nici o idee. El deabea s-a angajat in Dubai si momentan are viza de turist, dar el locuieste cu sora si mama sa. Daca puteti sa ma ajutati cu o idee va raman datoare. Va multumesc[bibe][olala][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai la rudele de grad 1 si 2 (cred) se poate face viza... teoretic,dar daca are cunostinte se poate, dar cum nu iti este "inca" ruda.... si el numai cu viza de rezident te poate aduce, trebuie sa aibe un salariu minim de ce nu suna la ambasada sa-i spuna sigur? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, salariul e suficient dar, intelege ca e tara araba si foarta stricta in ceea ce priveste relatiile, de cuplu, adulterul e pedepsit aspru, si tu vrei ca el sa mearga la autoritati, vreau sa-mi aduc prietena... ca sora nu ai cum sa dovedesti ca ai fi atentie mare! aici in public nici ca sot si sotie nu se merge tandu-te de mana, deci , imbratisari, pupicutzi si pupicei... nici prin gand Al meu sot are un coleg, cu prietena in ro, si asta iarna au scos actele ca ea sa vina fara probleme aici. --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...