Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am scris la ambasada si mi-au raspuns: In cazul in care va invita cineva, aveti nevoie de: - copia de pasaport + copia permis de sedere a persoanei care va invita . - Invitatia ( cu datele exacte a personei care va invita cum ar fi adresa, numar de telefon etc.) - Extras de cont in valoare de 5000 de euro pe numele solicitantului - Asigurare medicala valabila pe teritoriul E.A.U. - Doua poze . - Copia de pasaport - Formular tip ( se ia la sediul ambasadei ) - Taxa de viza este 200 euro in momentul aprobarii. Viza are o valabilitate de 30 de zile din momentul intrarii in EAU si este valabila 3 luni de la emitere. Se primeste raspuns in 14 zile lucratoare . In cazul in care va invita cineva, va poate obtine viza din E.A.U. mergand la serviciul de imigrari al orasului in care este stabilit si urmarind pasii de acolo Ori prin agentie de turism, sau hotel din Dubai, ori ca se cumpara bilet de avion la compania Fly Emirates si compania asigura viza. ceea ce nu am priceput eu este treaba cu extrasul de cont, de ce vor extras si mai ales cu o suma asa mare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa demonstrezi ca ai destui bani in cont ,ca iti poti perimte sa te intretii fara probleme in Dubai si ca nu o sa fii in situatia de a te apuca de alte chestii pe acolo, pentru a face rost de bani. Bine, asa e la teorie,ca la practica e altfel. Daca vrea cineva sa se apuce de prostii, o face oricum, chit ca are 5000 de euro sau mai mult. Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumfynana taxa de viza este 200 dirhami, cu siguranta, si nu euro extras de 5000 euro, e cam mult la cati vin aici,e posibil sa fie tot dirhami, si stiam ca se depune o garantie de 5000 dirhami, care ii recuperezi dupa ce persoana pleaca --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...