Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Si barbatii ficioare ài?


Recommended Posts

dia bi si eu sunt sagetator si el e fecioara si scrie peste tot ca fecioarei ii place stabilitatea, siguranta si va fi deranjat de dorinta de libertate a sagetatorului. Mie nu imi place monotonia, sunt foarte activa, pe cand el e inversul meu. Si uneori nu as spune ca e usor. [url="http://www.babiesonline.com/babies/a/andydaniel/"]steaua noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, sa inteleg ca numai eu am avut experiente oribile cu "fecioarele"? Am fost casatorita cu o "fecioara", eu fiind leoaica. [bis] Mi-a mincat pur si simplu nervii! [bang] Mi se pare cea mai atroce zodie, parerea mea. Critica in permanenta, se enerva din te miri ce, incapabil sa fie barbat in casa, incapabil sa faca ordine, mincare, sa repare chestii prin casa, etc. Plus de un tupeu si o aroganta de-ti venea sa dai cu el de toti peretii! Totul i se cuvenea, imi spunea "vreau calculator, imi trebuie masina, vreau... vreau". La naiba, nici eu nu am rabdare cit casa, asa ca ne certam ca nebunii. Intr-un final, s-a ajuns unde s-a ajuns ... si mi-a tras o chelfaneala. [neand] Prima si ultima fiindca am chemat politia, iar apoi am divortat. Am o prietena care este tot "fecioara": alta anormala... Este super geloasa, isi zgiriie si paruieste barbatul daca intirzie 5 minute de la serviciu, il suna pe celular ca o nebuna din 5 in 5 minute... Zau, io chiar nu stiu ce gasiti asa nemaipomenit la asemenea zodie... Mie mi se par niste oameni foarte slabi, lashi, tematori, aroganti fara absolut nici un motiv valabil... Macar de-ar fi ceva de capul lor! In afara de [sex] nu stiu sa faca altceva ca lumea. Si mai sint si super-fustangii... Nu, merci... chiar nu-mi mai trebuie o "fecioara". [zz] ============ What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dia bi ce sa iti zic eu, zodia asta de care vorbim "fecioara" se enerveaza din orice (cum zicea anca 74), e foarte critic si arogant. Asa cum spui tu noi tinem supararea, pe cand la ei e altfel parca. Noua nu ne place monotonia, ne place sa iesim, sa calatorim, iar ei ar sta in casa linistiti (pe calculator la mine). Sagetatorul e semnul focului pe cand Fecioara semnul pamantului. Sigur, din combinatia asta ies cele mai frumoase vase de lut, dar la foc mic si-n timp. [url="http://www.babiesonline.com/babies/a/andydaniel/"]steaua noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca ce sa-ti spun mi se par total diferite caracterele sotilor nostrii fiind din aceeasi zodia,al meu e destul de calm in casa face de toate pana si curatenie sau mancare dar este de o incapatanare feroce nu il suport cand e capos si el e atotstiutor,ma enerveaza cand o tine pe a lui dar nici eu nu ma las.ai dreptate ca fecoiara critica si crede ca el le face cel mai bine,ai vostri soti sunt legati de mama lor care e legatura intre ei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, stai ca-ti spun: al meu avea o relatie "extraordinara" cu muma-sa. Cit am locuit cu el la ai lui parinti, de intra in baie sa-si faca un dush, maica-sa hop! dupa el sa-i aduca un prospop sau un sapun. [ups] Si tipul avea atunci 26 de ani. Retrospectiv gindindu-ma, cred ca relatia lui cu maica-sa nu era prea sanatoasa... Sigur, tine la ea foarte mult, ea fiind cea care i-a "suflat in fund" de mic copil fiindca, vezi Doamne, baiat mai frumos ca al ei nu exista pe fata pamintului. Insa greselile pe care le-a facut maica-sa in educatia fostului meu barbat, au facut ca relatia noastra sa se termine atit de brusc: imi cerea sa-i calc si sa-i impaturesc chilotii si sosetele "ca mamica", sa-i gatesc "ca mamica", sa fiu blinda si intelegatoare vizavi de lenea si nesimtirea lui ...exact cum facea "mamica", etc. Nici acum nu a gasit o femeie care sa-i suporte aroganta, nesimtirea si narcisismul "ca mamica". [jamaica] ...Fiindca, am uitat sa mentionez, "barbat mai frumos si mai bun la pat ca mine n-ai sa mai gasesti tu! Trebuie sa fii recunoscatoare ca te-am ales tocmai pe tine" - citat din spusele fostului meu barbat (Fecioara). Ar mai fi de adaugat gelozia insuportabila. Trebuia sa stie in fiecare secunda unde sint, ce fac si cind vin acasa. Nu aveam voie sa am prieteni sau colegi barbati, ci numai cupluri casatorite. ...Cred ca, de s-ar fi nascut in Orient, ar fi fost un musulman exemplar. [bruta] Si nu-s singura femeie cu asemenea experiente traumatizante cu un barbat "Fecioara". Mai intru pe un alt forum similar cu acesta si este acolo un subiect despre barbatii "Fecioara". Sa vezi acolo comentarii similare cu al meu... 80% din fetele care au fost in relatie cu un barbat "Fecioara" au fost victime de violenta conjugala. Una din fetele de acolo are un tata "Fecioara" si la fel de bruta este si ala. In fine, sint oameni si oameni. In orice caz, mie mi se pare o zodie de evitat. [batcap] ============ What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cu incapatanarea, nu se lasa nici in ruptul capului. Numai ei le stiu pe toate. Si daca poate stiu ca nu au dreptate, o tin asa. In rest nu am treaba cu zodia lor, e ok, daca nu ar fi incapatanarea si orgoliul. Doua lucruri care, zic eu, ajung ca si "calitati". Asta e cred ca cea mai mare problema dintre relatia sagetator-fecioara, nici unul nu se lasa si uite asa se ajunge la certuri. Fiecare crede ca are dreptate. [url="http://www.babiesonline.com/babies/a/andydaniel/"]steaua noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dia_bi si anca74 Ce sa spun..cred ca sant trasaturi generale pe care fecioara le are, dar conteaza foarte mult mediu in care a crescut, cultura, educatia pe care a avut-o.... Al meu e Olandez si pot sa spun pe definitie ca barbatii Olandezi sant altfel decat cei Romani. Si in bune si in rau. In orice caz olandezii sant barbati de casa in general...nu vorbesc de exceptii! Sant foarte responsabili pt familia lor si cresc copii impreuna cot la cot cu femeia! Aici raspunderile se impart. In ceea ce priveste gelozia, cred la fel ca, cultura influenteaza. Femeile de aici isi traiesc viata si nimeni nu le ia la raspundere...deci barbatii sant obisnuiti cu chestia asta si li se pare foarte normal. Se stie ca Olanda este una dintre cele mai liberale tari in privinta sta. Femeile ies si au activitatile lor iar barbatilor nici nu le trece prin cap sa faca comentar. Chiar isi fac probleme daca nu ai un hobby sau ceva....li se pare important sa poti sa te dezvolti sau sa te simit bine tu ca persoana. Bineinteles ca nu se accepta infidelitatea si minciuna...dar a fi liber ei nu asociaza cu a fi infidel. Al meu de exemplu a calatorit mult la viata lui, a vazut diferite continente si ii place sa plecam, sa nu stam acasa. Asta pt ca asa au fost ei obisnuiti aici..Olandezi sant niste calatori, curiosi la tot ce este strain/altfel. Eu zic ca conteaza foarte mult in ce stadiu de dezvoltare spirituala, personala un om se gaseste. Asta influenteaza comportamentul unui om. Eu am "date" multi barbati si am facut tot mereu comparatii. La cel mai mic "semnal de alarma"...le-am deschis usa sa se duca de unde au venit. Si nu mi-a trebuit mult in general sa "vad" persoana dinantru. In ceea ce priveste facutul curatenie si mancarii eu sant foarte lejera in chestia asta..... nu faci, nu ai. Am avut o relatie de mult de tot cu un Olandez care gandea mai "traditional". Adica eu lucram si faceam si pe gospodina...pana cand am pus piciorul in usa..si i-am zis : "nu faci cumparaturi, nu mananci" Si chestia asta am tinut-o pana la despartire. Si curatenia....e chiar cel mai neimportant lucru in viata mea....nu traiesc in mizerie dar nici nu ma agit sa luceasca totul. Mai bine ma iau si ma duc sa ma simt bine undeva sau sa-mi delectez ochii cu ceva care imi implineste sufletul si ma face sa cresc ca om. Pe al meu inca nu l-am vazut incapatanat. Dar asta probabil pt ca ma cunoaste ca om. Stie ca daca el sa incapataneaza cu ceva eu tot fac ce vreau. Chiar daca ar sustine el ca stie ceva mai bine, nu ma impresioneaza deloc acest lucru. Eu imi fac chestia mea asa cum vreau eu si nu are decat sa creada ce vrea, nu am nevoie de "dreptatea"lui. Si mai stie ca daca nu-i convine ceva usa sta deschisa sa plece vazand cu ochii, ca eu imi traiesc viata exact asa cum vreau eu. Bineinteles ca vreau armonie si compromis in relatie dar daca el nu e rezonabil..m-a pierdut pe drum... Ehh..ce sa zic, totusi oameni sant unici si e greu sa spui ca toate fecioarele sau taurii sau leii sant intr-un fel sau altul. Doar in linii generale. Va pup [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/amonar2002/my_photos"](poze mami,tati si bb)[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/fly125pr___.png"] (evolutia bb)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...