Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Si barbatii ficioare ài?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by anca74
Mai, sa inteleg ca numai eu am avut experiente oribile cu "fecioarele"? Am fost casatorita cu o "fecioara", eu fiind leoaica. [bis] Mi-a mincat pur si simplu nervii! [bang] Mi se pare cea mai atroce zodie, parerea mea. Critica in permanenta, se enerva din te miri ce, incapabil sa fie barbat in casa, incapabil sa faca ordine, mincare, sa repare chestii prin casa, etc. Plus de un tupeu si o aroganta de-ti venea sa dai cu el de toti peretii! Totul i se cuvenea, imi spunea "vreau calculator, imi trebuie masina, vreau... vreau". La naiba, nici eu nu am rabdare cit casa, asa ca ne certam ca nebunii. Intr-un final, s-a ajuns unde s-a ajuns ... si mi-a tras o chelfaneala. [neand] Prima si ultima fiindca am chemat politia, iar apoi am divortat. Am o prietena care este tot "fecioara": alta anormala... Este super geloasa, isi zgiriie si paruieste barbatul daca intirzie 5 minute de la serviciu, il suna pe celular ca o nebuna din 5 in 5 minute... Zau, io chiar nu stiu ce gasiti asa nemaipomenit la asemenea zodie... Mie mi se par niste oameni foarte slabi, lashi, tematori, aroganti fara absolut nici un motiv valabil... Macar de-ar fi ceva de capul lor! In afara de [sex] nu stiu sa faca altceva ca lumea. Si mai sint si super-fustangii... Nu, merci... chiar nu-mi mai trebuie o "fecioara". [zz] ============ What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.
Noroc ca stia sa[xinpat].Tot te-ai ales cu ceva. Nu-i frumos sa generalizezi asa si sa ne faci barbatii lasi,aroganti ,slabi si ce ai mai spus tu.Dupa cum ai citit fetele sunt multumite de soti lor. Si eu am sot fecioara si e super.E atent la dorintele mele si ale copilului,ma ajuta la treaba,mi-a cumparat masina anul trecut de Craciun ,nu e fustangiu si e super bun la [sex] Si intradevar este extraordinar de meticulos,perfectionist si calm.Punctual nu e absolut de loc. ,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,, Dana [pegeam][*][aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Subscriu celor spuse de diadaniela si Amonar. Anca pai tu il caracterizezi pe fostul tau sot numai dupa zodie?? GRESIT!! Pai in primul rand conteaza mediul din care provine, educatia pe care a primit-o, partenerul pe care il are...pai tu leoaica ai fi vrut sa ai o relatie buna cu o "fecioara"? Ai avut pretentii mari, scuza-ma... Pai nu va potriviti de nici o culoare, vorbind dupa zodii. Tu ai generalizat prea mult, caracterizand zodia "fecioara" din punctul de vedere al leoaicei din tine, dar draga mea, lasa-ma sa te contrazic....eu una am acasa o fecioara si crede-ma nu mi-as fi dorit altceva...e cea mai buna zodie ca si compatibilitate pt mine...eu fiind taur. Pai lasa-ma sa-ti zic si eu de "lei" ca am avut de a face si eu cu unul, daca tot generalizam si suntem la capitolul "descriere fosti". Leul meu s-a dovedit a fi un mare mincinos, fustangiu nu mai zic, facea totul de capul lui, el era cel mai destept, cel mai bun,restul erau nimicuri in fata lui....narcisist convins, egoist, facea totul pe sub ascuns, dar repet, marea lui "calitate" sa zic asa era MINCIUNA...asa ca hai sa fim seriosi si sa nu mai facem caracterizari aiurea si la general.... In concluzie asa cum am mai scris la acest subiect sotul meu - FECIOARA - e de o calmitate iesita din comun uneori, e tandru, iubitor, ma rasfata, ma ajuta la treburile din casa....uneori nu prea e punctual, e familist convins....e haios, e talentat dpdv artistic ...sunt fericita ca l-am intalnit pentru ca altul mai bun nu gaseam... [cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, nu v-ati gindit ca, totusi, ati dat voi peste unul dintr-un soi mai bun? Eu vorbesc din experienta pentru ca fac ce fac si numai exemplare din zodia "fecioarei" atrag, la naiba! [neand] Era cit pe ce sa intru intr-o noua relatie cu o "fecioara" insa m-a ferit bunul Dumnezeu de pacostea asta. Am sa caut linkul de care va spuneam si am sa-l postez aici. Veti vedea ca nu-s singura care a avut experiente traumatizante cu asemenea persoane. Nu stiu care din noi generalizeaza acum. Iar diadaniela, as vrea totusi sa-ti spun ca nu m-am maritat cu tipul de care povesteam mai sus pentru [sex]. Nu stiu tu, dar pentru mine mai sint si alte considerente in afara de asta cind hotarasc sa-mi leg viata de o alta persoana. Iti spun sincer, cind ai parte numai de [sex] si nimic altceva bun, iti garantez ca nu vei fi fericita. ...Acum depinde si de caracterul omului, visele sale, prioritatile sale, etc. Va doresc multa fericire in continuare, iar mie... orice numai barbat in zodia "fecioarei" nu. [cheers] ============ What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca74
Mai fetelor, nu v-ati gindit ca, totusi, ati dat voi peste unul dintr-un soi mai bun? Eu vorbesc din experienta pentru ca fac ce fac si numai exemplare din zodia "fecioarei" atrag, la naiba! [neand] Era cit pe ce sa intru intr-o noua relatie cu o "fecioara" insa m-a ferit bunul Dumnezeu de pacostea asta. Am sa caut linkul de care va spuneam si am sa-l postez aici. Veti vedea ca nu-s singura care a avut experiente traumatizante cu asemenea persoane. Nu stiu care din noi generalizeaza acum. Iar diadaniela, as vrea totusi sa-ti spun ca nu m-am maritat cu tipul de care povesteam mai sus pentru [sex]. Nu stiu tu, dar pentru mine mai sint si alte considerente in afara de asta cind hotarasc sa-mi leg viata de o alta persoana. Iti spun sincer, cind ai parte numai de [sex] si nimic altceva bun, iti garantez ca nu vei fi fericita. ...Acum depinde si de caracterul omului, visele sale, prioritatile sale, etc. Va doresc multa fericire in continuare, iar mie... orice numai barbat in zodia "fecioarei" nu. [cheers] ============ What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.
Asta cu [sex]a fost o gluma,am uitat sa pun semnul.Nu cred ca e o fericire sa traiesti cu un barbat ca fostul tau.Ne impacam?[flo] ,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,, Dana [pegeam][*][aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io am Fecioara! Cu ascendent in Balanta (eu Balanta). E ok cu treburile casei, dar ma innebuneste cand devina maniac al ordinii si curateniei (balantele nu pun accent excesiv pe asta), e hipercerebral, foarte critic si pretentios; ajunge uneori si la jigniri, momente in care toleranta mea ajunge la limita si ies scantei. Cum ziceau unele fete, am invatat tactica, stiu cum se poate linisti Fecioara, insa NU VREAU sa tac. Na! Dar ma iubeste enorm si este fidel. Isi iubeste familia si copiii si ar face orice pentru noi. Poate nu om fi combinatia ideala, recunosc ca este dificil, dar daca stau sa adun + si -, nu as putea avea incredere in nimeni altcineva. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos"] POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amonar mare dreptate ai in ceea ce scri , depinde foarte mult de om si de unde provine . Al meu tot olandez e dupa cum sti si e cam ca al tau . Chestia cu mancatul si curatenia este ceea ce imi place si mie cel mai mult la barbatii olandezi . Eu gatesc in Olanda intr-un an cat gateam in Romania intr-o luna . sunt oarecum stapana in casa , barbatul feciara ( al meu ) e barbat insa nu intrece masura , eu imi vad de treburile mele si el de ale lui , daca nu am pus vasele in masina de spalat si el le vede si nu ii convine n-are decat sa sa le puna . Cam asta e regula casei daca pot sa-i spun asa , nu ne scoatem ochii pt. cine ce a facut ci daca cuiva nu ii convine ceva n-are decat sa faca ceva in privinta asta . Vad ca s-au scris si mesaje dure in privinta fecioarelor ... hmmm ... cuvinte grele se gasesc intotdeauna pt. fostii , de ce nu doar sunt fostii , nu ? Amonar doar 21 saptamani ? wow cum te mai simti ? http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 10 luni si jumatate[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.121.ro/content/horoscop/zodiac_european/index.php3?q=fecioara Am gasit un horoscop in care sotul meu - iubit - [cina2] ( e dulce, bun, rabdator, foarte harnic...cam...econom si pedagog - nu merge cu firea mea de rac dar sper sa gasim noi o solutie...)se incadreaza foarte bine...cu exceptia aspectului fizic si inca cateva amanunte...iar eu sunt rac cu aascendent in leu...poate-mi spuneti si mie ce e ascendentul si ce importanta are, ca nu ma pricep...adica sunt influente si din respectiva zodie? va pup[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...