Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence? 8


Recommended Posts

Dragele mele, sper ca a fost bine la intalnire. Eu nu am putut iesi, puiul meu a adormit la 3 si s-a trezit tarziu. In afara de asta, plec la mare azi [bis] pentru cateva zile si am avut de facut ceva pregatiri. Marti revin si miercuri plec la Piatra Neamt, asa ca va pup si ne auzim peste ceva vreme. arissa - mami de Maya(18.03.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor am nevoie de ajutorul vostru!!!v-am zis ca vom face cununia religioasa si nu prea stiu ce imi trebuie ca nasii nostri sunt din iasi si acolo sunt alte traditii... 1 trebuie sa avem cavaler si domnisoara de onoare care sa ne duca lumanarile pana in biserica? 2 care este faza cu materialul ala care sepune pe dupa umeri cand se canta "isaia dantuieste"? 3 trebuie neaparat sa am voal sau pot sa imi pun altceva? mentionez ca noi vom face ceva fooooooarte restrans...noi ,nasii,andrei[;)][;)].eu voi purta o rochita de vara draguta si nu una de mireasa desi toata lumea ne spune ca suntem nebuni,dar noi asta ne dorim. alte chestii pe care vi le amintiti legat de asta m-ar ajuta tare mult.va multumesc anticipat!pupici!!!!!! mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008 cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miginuk iti spun cu intarziere la multi ani, sa fi sanatoasa si fericita ( dany, ai avut dreptate cu 8 august[:D]) moruna, asa e, materialul pe care ti-l pune nasa pe umeri trebuie purtat in biserica atunci cand il cere preotul. Am impresia ca il cumpara nasa pentru tine si cumperi si tu unul pt ea. Cavalerul si domnisoara de onoare tin lumanarie si pun si floricele in piept invitatilor. voalul nu cred ca e neaparat necesar, la nunta ANDREEI Berecleanu, ea a avut o palarie deci.... in biserica vei avea nevoie de bomboane pe care sa le imparti invitatilor. Restul, ( vin, ulei, faina, bol, etc) le va aduce nasa. Iti doresc sa iasa asa cum vrei tu, daca-mi mai aduc aminte ceva iti mai spun. dany, te asteptam cu pozele de la intalnire va pup pe toate gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,buna. Minginuk,La multi ani multa sanatate si un bb cat de curand. Silvi,felicitari pt bb,sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos.curaj pe la 12 sapt scapi de greturi si va fi ff frumos. Moruna,foarte inteleapta hotarare a-ti luat.o sa fiti mult mai multumiti sufleteste.sora mea a cununat acum 3 ani niste prieteni casatoriti de vreo 12 ani,insa necununati.nasii au luat: -lumanarile, -buchetul miresei, -o batista mare barbateasca cu care se leaga mainile mirilor cand se pun verighetele (se logodeste robul cu roaba), -prosop pt preot, -o sticla de vin,de preferat rosu -cozonac sau piscoturi (pt chestia cu pacaleala) -sovonul-un material mai lung cam 3 m care se pune peste umeri0pe care-l cosi ulterior taxa de cununie -onorariul la preot si dascal -voalul sau palarie ce vrei sa porti pt ca nu se merge la biserica cu capul descoperit. -buchetul mirelui mirii cumpara: buchetul nasei, buchetul nasului si daca au copii si pt ei sovonul nasei,un material care-i place sau daca vrea ceva de gata un cadou nasilor nu au avut cavaler si domnisoara,nu e obligatoriu sa porti voal dar e bine sa mergi cu capul acoperit.peste o saptamana9sau cand va mai intalniti)va scot nasii la biserica,atunci se termina cununia de fapt,apoi va invita la masa.lumanarile se duc de regula atunci la biserica. cam asta imi aduc aminte. va doresc sa fie o slujba frumoasa si sa va umple de bucurie sufletul.sunt convinsa ca vei fi o mireasa f frumoasa.petrecere frumoasa.cand aveti evenimentul? Mirell@ felicitari pt titularizare.unde ai luat catedera? Arissa concediul placut Mirelaionut ma bucur ca bb este bine ai grija de voi. Dany, noi iesim im parc in E3,aici locuim.ce ati mai rezolvat cu mutatul? LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://s254.photobucket.com/albums/hh109/laurag72/George%203%20ani/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara mai fetelor Vreau sa va zic despre noi ca nu suntem tocmai bine , mai exact Andrei , am fost internata cu Andrei din cauza ca i s-a facut rau luni in timp ce eram in oras , a inceput sa vomite [vom] sa faca febra , am fost cu el la urgenta si i s-a dat un tratament pe care i l-am administrat imediat ce l-am cumparat , la nici 20 de minute a inceput iar sa verse si asa ca am hotarat sa merg inapoi la urgenta cu el , am ajuns acolo si mi-au facut internare , azi am cerut sa ma lase cateva ore acasa fiindca nu iesise inca analizele ca sa-mi zica ce anume a declansat starea lui , asa ca maine dimineata voi fi iar in spital cu el [q][q] Azi m-am intalnit la spital cu Mirell@ si cu Teo mergeau la control [:)] Va doresc la toate numai bine si mai vorbim [pup][grup] danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/danybv?vhost=community"] Album poze [/url] " Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut! laura iti multumesc din suflet ca mi-ai dat aceste lamuriri!eram tare stresata ca nu stiam ce trebuie sa cumpar si ce trebuie sa fac.iti multumesc inca o data! dany imi pare tare rau ca nu va este bine!sper ca aflati in curand care e problema si va faceti bine repede!insanatosire grabnica micutului ingeras! va pup! mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008 cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dany imi pare rau ca Andrei nu e bine. Si Albert a avut mai multe reprize de vomitat duminica. Nu i-am dat nimic, nici macar mancare. Abia dupa ce a adormit i-am dat apa, cam la 3 ore dupa ce vomitase ultima oara. De atunsi e bine, nu stiu de la ce a fost. Sper sa fiti si voi bine, va pup gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor Am sosit si noi acasa de la spital , urasc spitalele , am spitalofobie [q] [q] Mi-a dat un tratament pentru Andrei de ma sperii cate a putut sa scrie dr [medic] acolo : Cefalexin , Hidrasec, Biotics , Pikovit , din cauza vomei fiindca este acida i-a provocat si iritatie la gat si asa ca acum trebuie sa fiu atenta si la gat. Mi-a recomandat sa merg la Dr Ene Cristian sa faca un control pentru ca sa-i creasca imunitatea , mergem maine la el Tin sa va anunt ca dr astia pur si simplu fac practica pe oameni si copii, ieri i-am dat mancare lui Andrei exact de regim ca sa nu aiba probleme si dr mi-a zis sa-i administrez un anumit gramaj dintr-o pastila numita Tagremin , vreau sa va zic ca exact la 10 minute dupa ce i-am dat aceasta pastila a inceput sa aiba aceleasi siptome ca atunci cand l-am dus la urgenta : stare de voma , tuse , se strangea tot corpul pe el asa de mult suferea , am citit pe urma pe prospect si acolo scrie ca este interzis copiilor sub 12 ani [bang][bang] nu-mi venea a crede cum a putut sa-i dea asa ceva unui copil .Dupa ce a scos tot din el , am sunat dr de familie si mi-a spus ce sa-i administrez ca sa se linisteasca si sa fie bine , la 20 de minute dupa ce i-am dat ce trebuia a reusit sa adoarma si sa nu mai aiba probleme.Azi dimineata m-am dus inapoi la spital si i-am zis dr ce am patit cu el aseara . Acum vad ca se simte bine Andrei , este la fel ca inainte [:)] Multumesc din suflet fetelor ca ati fost alaturi de noi Moruna si Gabiu danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://community.webshots.com/user/danybv?vhost=community"] Album poze [/url] " Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of mai dany cat trebuie sa fi suferit amandoi! Macar acum e mai bine? Tagreminul e de fapt biseptol si se administreaza pt tuse din ce stiu eu. Oare de ce ti l-o fi prescris? Of si medicii astia! Uite nr dr Cojocea-pediatru 0743798967. Dc mai ai probleme cheam-o acasa. E foarte draguta si mi s-a parut ok si cu ce i-a dat pana acum lui Albert. gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, la multi ani sarbatoritilor de azi Maria,Maya,Marian,Marius si alte derivate.sa fiti sanatoase dragelor ,sa cresteti mari si cuminti. Azi am intalnit-o pe Dany cu cei mici pe faleza.sarbatorita tocmai isi facea somnul de dimineata.Andrei un cuminte si un frumos. revin zilele astea cu noutati despre noi,acum plecam pe faleza,la concerte. petrecere frumoasa. LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005) Poze:http://s254.photobucket.com/albums/hh109/laurag72/George%203%20ani/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...