Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

De ieri citesc continuu povestile voastre si ma intristez sa constat ca foarte multe dintre voi sunteti parasite pentru niste "doamne pline de calitati", oare ele nu se gandesc ca, asa cum ele au desparti o familie asa vor pati si ele ? Hai sa impartasim aici ceea ce se intampla cu "doamnele pline de calitati" dupa ce raman singure cu sotii vostri. Am sa incep eu, am o vecina maritata de 17 ani cu doi copii mari(unul clasa a9-a si celalat clasa a11-a) iar sotul ei a plecat de acasa dupa o "doamna plina de calitati", dupa 13 luni in care saraca femeie a incercat sa supravietuiasca(are 900 ron salariul), domul sot s-a intors acasa. Adevarul : a prins-o pe "doamna plina de calitati" cu altul in pat. Asa ca... si-a luat hainutele... si a revenit la sotie.... E corect ? E normal ? Asta e viata ? Multumesc lui Dzeu, am o famile frumoasa si mi-e bine cu sotul, momentan, nu stiu ce imi rezerva viitorul [^] Mama de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doar nu ceri mila din partea lor... ca nu inteleg de ce toate sariti la gatul femeilor. Sariti la al barbatilor care uita de casa si copii. el ar trebui sa aiba grija de familie, nu o alta femeie. Parerea mea e ca nu avem dreptul de a judeca femeile care fac ceva. Ele pur si simplu exista. Si asta este. Problema trebuie rezolvata cu sotul. Mai citeam deunazi pe aici ca o amanta s'a ales paruita de "o sotie mai curajoasa". Asta e ridicatul fustelor in cap. Tzatzisme. Nu curaj. Nu asa iti demonstrezi superioritatea... cat despre "nenea" care a revenit acasa... ce sa zic? eu chiar cred ca e posibil la un moment dat e posibil sa iti pierzi mintile si sa nu stii ce faci... dar ma bucur ca domnul a fost trezit de un dus rece (ca sa nu spun un dus cu acid) [:D][:D] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, m-ai inteles gresit nu dau cu pietre si nu ridic pe nimeni "in slava" eu vreoiam sa stiu ce se intampla dupa de mamicile raman singure... In opinia mea personala el este de vina, dar si ea cand stie ca este insurat si mai are si copii si isi baga coada.... Mama de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare mie jalnic in toata povestea astea este ca sotia l-a primit inapoi acasa. Saraca, a facut-o probabil pentru ca depindea financiar de el. Asta e o lectie - trebuie sa reusim sa ne descurcam pe cont propriu ca sa ne putem pastra, la o adica, demnitatea si sa nu fim nevoite sa facem compromisuri. Ca sunt si femei care si-ar primi inapoi sotii infideli numai si numai pentru ca ii iubesc, e adevarat, numai ca nu pot sa inteleg cum ii mai pot iubi dupa asa ceva... De dragul vremurilor de altadata, poate, sau impresionate de rugamintea "iarta-ma, nu mai fac!"- vezi sa nu! Un barbat care isi iubeste cu adevarat sotia n-o inseala pentru nimic in lume , indiferent cate amante incearca sa-l ademeneasca. Sa fim seriosi, daca nu exista "disponibilitate" din partea barbatului, amanta poate sa incerce mult si bine si tot degeaba!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt nu putem sa stim "din afara" ceea ce duce cu adevarat la destramarea unei casnici si cine a fost de vina, dar, ieri am citit un articol in cancan in care relatau ca, Cristina Cioran se chinuie de 6 ani sa aiba un copil cu un barbat pe care acum 6 ani l-a despartit de sotia lui care era gravida, adevarul, repet nu am de unde sa il stiu, dar, parca Dzeu dragutul prea le-a potrivit.... [;)] Mama de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Cristina_C
Ce mi se pare mie jalnic in toata povestea astea este ca sotia l-a primit inapoi acasa. Saraca, a facut-o probabil pentru ca depindea financiar de el. Asta e o lectie - trebuie sa reusim sa ne descurcam pe cont propriu ca sa ne putem pastra, la o adica, demnitatea si sa nu fim nevoite sa facem compromisuri. Ca sunt si femei care si-ar primi inapoi sotii infideli numai si numai pentru ca ii iubesc, e adevarat, numai ca nu pot sa inteleg cum ii mai pot iubi dupa asa ceva... De dragul vremurilor de altadata, poate, sau impresionate de rugamintea "iarta-ma, nu mai fac!"- vezi sa nu! Un barbat care isi iubeste cu adevarat sotia n-o inseala pentru nimic in lume , indiferent cate amante incearca sa-l ademeneasca. Sa fim seriosi, daca nu exista "disponibilitate" din partea barbatului, amanta poate sa incerce mult si bine si tot degeaba!
Mare ADEVAR grait-ai! SUBSCRIU ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Cristina_C
Un barbat care isi iubeste cu adevarat sotia n-o inseala pentru nimic in lume , indiferent cate amante incearca sa-l ademeneasca. Sa fim seriosi, daca nu exista "disponibilitate" din partea barbatului, amanta poate sa incerce mult si bine si tot degeaba!
Eu nu subscriu deloc. Sunt convinsa ca exista barbati care isi iubesc foarte mult sotiile, familia, se intampla sa aiba o aventura de o noapte, asta nu inseamna ca nu-si iubeste sotia. Parerea mea e ca ei sunt altfel construiti decat noi, si pot face asta fara sentimente suplimentare. De multe ori sotia nu afla niciodata. Spun asta pt ca stiu caz concret, un prieten. Casatorit, au impreuna un copil si vor inca unul, isi iubeste foarte mult sotia si chiar e genul de familist convins. Dar omul a fost in Florida 2 sapt la un moment dat, singur, cu serviciul. Am aflat intamplator de "aventura", nu stiu detalii si nici nu ma intereseaza, cert e ca s-a petrecut acolo, nevasta-sa habar n-are, si nici nu cred ca o sa afle vreodata. Din ciclul "ce nu stiu nu ma doare"...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa prezint alt caz- o fata care a avut de tras in copilarie din cauza aceleiasi probleme (tatal a parasit nevasta cu doi copii mici pentru alta)s-a indragostit de un nene mai in virsta, casatorit si cu copii , care a divortat pentru ea. A durat cit a durat mariajul, au infiat si un copilas, dar pina la urma s-a lasat cu divort. La scurt timp, domnisoara cu pricina incepe o relatie la serviciu cu un coleg, casatorit, dar fara copii, intr-o casatorie ce parea solida. Pleaca de acasa, se muta cu colega de care s-a indragostit, nevasta cade in depresie, isi arde rochia de mireasa cu prietenele, trebi d-astea. Astia doi par fericiti, asa, de la distanta, nu-s casatoriti, au mai infiat inca doi copii, plus inca 3 facuti impreuna (ultimiii doi cu insamintare artificiala). La inceput toti asteptau ca el sa se intoarca cu coada intre picioare inapoi la nevasta, dar nu prea s-a intimplat. Mie imi place foarte mult de ea, de amanta, e o tipa foarte interesanta, imi pare rau si de fosta nevasta, asta a fost sa fie, as zice ca nimeni nu e de condamnat, daca oamenii s-au indragostit.... daca soarta asa a decis, toate regulile si principiile morale nu puteau opri oamenii astia doi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...