Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

quote:
citat din mesajul lui giani
Ia sa prezint alt caz- o fata care a avut de tras in copilarie din cauza aceleiasi probleme (tatal a parasit nevasta cu doi copii mici pentru alta)s-a indragostit de un nene mai in virsta, casatorit si cu copii , care a divortat pentru ea. A durat cit a durat mariajul, au infiat si un copilas, dar pina la urma s-a lasat cu divort. La scurt timp, domnisoara cu pricina incepe o relatie la serviciu cu un coleg, casatorit, dar fara copii, intr-o casatorie ce parea solida. Pleaca de acasa, se muta cu colega de care s-a indragostit, nevasta cade in depresie, isi arde rochia de mireasa cu prietenele, trebi d-astea. Astia doi par fericiti, asa, de la distanta, nu-s casatoriti, au mai infiat inca doi copii, plus inca 3 facuti impreuna (ultimiii doi cu insamintare artificiala). La inceput toti asteptau ca el sa se intoarca cu coada intre picioare inapoi la nevasta, dar nu prea s-a intimplat. Mie imi place foarte mult de ea, de amanta, e o tipa foarte interesanta, imi pare rau si de fosta nevasta, asta a fost sa fie, as zice ca nimeni nu e de condamnat, daca oamenii s-au indragostit.... daca soarta asa a decis, toate regulile si principiile morale nu puteau opri oamenii astia doi.
astia doi nu-s Angelina si Brad?[alcool] ,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[quote]citat din mesajul lui Adina Iulia
[quote]citat din mesajul lui Elle_seb
Deci sa vorbim despre amanta: In toate cazurile, dupa parerea mea, femeile care se complac in relatii cu barbati insurati au multe complexe vis a vis de propria persoana si de propria feminitate, au vesnic nevoie de confirmarea ca inca sunt dezirabile, O femeie care se respecta pe ea si pe cei din jurul ei, nu se va implica niciodata intr-o relatie cu un barbat insurat. Si chiar daca s-ar indragosti, sa zicem, de un barbat insurat, integritatea si bunul simt ar face-o sa treaca peste emotii si sa-si caute fericirea in alta parte. Elle <hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> [flo] Elle, exact la fel gandesc si eu. Eu cred ca in cele mai multe cazuri amantele sunt niste fiinte ce se multumesc cu putin, in cazul in care sunt implicate afectiv - cat de fericita poti sa fii cand accepti de la bun inceput sa imparti barbatul cu altcineva? Insa daca vorbim de prima categorie, cele care cauta doar sex sau confort material (este dreptul lor, daca asta le multumeste) - totusi ele confirma, de fapt, valoarea sau dorintele barbatului in cauza. Oferta nu ar exista daca nu ar exista si cerere. <hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> [flo] pt elle si [flo] pt adina, again [:D] Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle , e cam greu sa descrii amantele la modul general, dar mai sa spui ca's complexate. Amanta e o femeie ca tine , ca mama ta , ca vecina de la etajul 3 , ca profesoara de la scoala , samd , nu are o infatisare standard. Iar vorba aia , daca barbatul n-are bun simt , ea de ce ar avea bun simt fata de sotia respectivului? Bun simt in ghilimele , ca daca face doar sex fara sa-l iubeasca mnoa, nu se baga in relatie , nu ii desparte , fiecare isi sarisface poftele sexuale si gata. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are bun simt, pentru ca ar putea sa-si satisfaca poftele sexuale cu un barbat neinsurat. Da, responsabilitatea majora o are sotul, ca el a jurat la altar si el are de dat explicatii, insa amanta sa nu uite ca ar trebui sa fie OM mai intai de toate . Vorba aia ce tie nu-ti place altuia nu-i face! Tu vrei sa spui ca daca sotul nu-si respecta casnicia si sotia, de ce s-ar gandi amanta la sotie...dar... o femeie integra, cu principii si cu umanitate in ea nu si-ar permite (moral , fata de ea in primul rand) sa se gandeasca numai la nevoile proprii si sa nu-i pese ce si cum. Delia "Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mdeaaaaaaaa ... ete d'aia nu evolueaza omenirea... AIA trebuie sa fie nu stiu cum, ALA trebuie sa fie mai atent, AIA sa fie om, ALA cu mai mult bun simt, si lista poate continua. Dar voi? VOI, dragele mele, cum sunteti? Neaaa, nu astept un raspuns, eventual rosii. Ca aici toata lumea este virtuoasa si integra, nu'i asa? [hot] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delsim, daca mie imi place un barbat si ala imi face avansuri , casatorit fiind, pe mine cade povara in ghilimele a moralitatii? Adica eu trebuie sa am grija de casnicia lui? Chiar nu. Integritatea si celelalte bla bla-uri stau in alte lucruri , nu intr-o negatie la intrebarea"vrei?" venita de la cineva casatorit. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu sta si in asta integritatea unei femei? Sau sta doar vanitatea ca "uite ca imi face curte un barbat casatorit". Normal ca nu trebuie sa am eu grija de casnicia lui, ca e responsabilitatea lui; dar presupunand ca barbatul ala imi place io ce sa zic "imi place barbatul asta, ma atrage, hai sa sar cu el in pat"? Responsabilitatea casniciei lui este a lui, dar eu daca as zice da mi-as asuma si eu la randul meu responsabilitatea relatiei noastre si as consimtii nu numai la nopti fierbinti , ci si lucrurile negative care apar in momentul cand voluntar te combini cu un barbat "luat". Eu ( deci vorbesc in nume personal) zic pas...mi se par prea complicate chestiile astea cu barbati casatoriti, cu familii , cu neveste. Si eu sunt mai egoista din fire in general cand vreau un om , il vreau cu totul si doar pentru mine nu sa-l impart cu cineva, nici din postura de nevasta si nici de amanta. Delia "Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma intereseaza deloc moralitatea si bunul simt al amantei - e problema ei dupa ce norme se ghideaza in viata, n-are decat sa traiasca si cu 30 de barbati insurati in acelasi timp. Pur si simplu am compatimit statutul ei - daca accepti doar o jumatate de barbat, atunci musai esti doar o jumatate de femeie, ori nu te pretuiesti deloc. Altfel de ce ai accepta sa intri intr-o relatie cu un barbat insurat? Unele o sa spuna ca s-a indragostit. Pai si indragosteala asta, vine si te loveste in moalele capului direct, pac, cazi jos? nu conteaza si subiectul de care te indragostesti? Asa cum de exemplu nu as putea sa ma indragostesc de un bivol sau de un broscoi, la fel nu cred ca as putea sa ma indragostesc de un barbat insurat - asta tine de modul de gandire. Daca esti deschisa la orice, normal ca ajungi intr-o relatie in care ce mai conteaza cati sufera cand in mod clar SI TU, ca amanta suferi (nu-mi spuneti ca pentru ea este "la vie en rose", majoritatea din ele varsa lacrimi amare si doar putine isi vad visul implinit) Inca o data: eu n-am absolut nimic cu ele. Au tot dreptul din lume sa traiasca cum doresc si sa-si aleaga ce partener vor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...