Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai eu sunt de acord cum pune problema Xio, normal ca o hartie roz nu-ti aduce vreo garantie, si aparitia amantei este un semnal ca unul din parteneri e dispus sa iasa din joc. - e treaba lui asta si e dreptul lui, conteaza totusi si cum o face. Doar referitor la calitatea personajelor avem o diferenta de opinie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oocristina cum ti-ai dat tu seama ca un om mare . Iar asta cu "este josnic sa compari o sotie cu o amanta" este totala. Daca as fi spus a dracu ea de amanta ,spargatoare de case, distrugatoare de familii fericite, curva, profitoare etc banuiesc ca asta cu increzutul si cu rautatea nu mai erau valabile. Iar adevarul este ca da, ne place sau nu, sunt sotii mai prejos de amante, cum spui tu.Si probabil de aceea in unele cazuri amantele devin sotii. " Amanta nu este o stea cazatoare venita de undeva dintr-o constelatie fara nume si care aterizeaza in patul conjugal. Sotia este parte integranta a ecuatiei cu trei necunoscute." Asa zic unii putin mai inteligenti. Cat de proaste si inculte sunt amantele...or fi nu stiu. Dar stiu ca sunt amante celebre, ale unor barbati celebrii, care au schimbat istoria.(Mme de Pompadour, Elene Lupescu bla bla) Dar iar o sa se spuna ca duc discutia la extrem. Ca ce nu ne place este extrem. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, Xio, de ce va chinuiti sa va sustineti ideea in fata unor oameni care nici macar nu vor sa asculte? Nu vor sa accepte ca exista si alte moduri de a privi viata, iar asta nu te face mai putin OM. Pierdere de vreme, pt mine personal. Eu mi'am luat'o peste bot cu singurul argument existent in arsenal "daca nu ai copii nu stii ce zici" [:D] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO, DRAGOSTEA NU ESTE O SCUZA!!!! Te rog, dragostea este o stare, un sentiment, o emotie. Dar nu este o scuza. Ca si cum as face sex cu un barbat si as spune ca scuza: stii, eram depresiva, voiam sa vad daca mai plac altui barbat. Da, si depresia este o stare, o emotie, un sentiment. Dar nu este o scuza. Sa ma gindesc la alte sentimente? Fericirea, dorinta, tristetea, etc. Sunt sentimente, dar nu scuze. Nu stiu, sa amesteci sexul, placerea si iresponsabilitatea si sa o compari cu dragostea, pasiunea si responsabilitatea, este ca si cum ai minji cu noroi totul. Da, si sotia este o femeie. "Daca se iubesc si nu este doar ceva sexual , crede-ma ca sotia si amanta sunt exact la fel si exact pe aceeasi treapta. Asa este si nu vad de ce ar fi asta o ofensa." Daca este vorba de iubire, da, sunt pe aceeasi treapta. Daca este vorba de chestiile sexuale, sunt pe aceeasi treapta. Diferenta consta in ASUMAREA RESPONSABILITATII. Nu vreau sa te supar in vreau fel, dar sunt sigura ca te gindesti ca atunci cind te vei casatori va fi poate pentru totdeauna. Iti vei asuma casnicia. Probabil cind vei hotari sa ai copii, il vei intreba pe sotul / partenerul tau, daca este pregatit pentru asta. Pregatit sa fie parinte. Sa isi asume aceasta responsabilitate. Responsabilitatea de parinte pentru totdeauna. Daca nu intelegi lucrurile acestea, poate ca nu esti inca pregatita. Ceva imi spune ca intelegi, dar este mai usor sa combati, nu? Nu compara, te rog, sotia cu o amanta. Te rog. Daca ar fi vorba de dragoste, respect, asumarea responsabilitatii, amanta nu ar fi amanta. Ar fi o partenera. Dar nu amanta. Barbatul s-ar desparti si ar alege-o pe ea. Si sotiile isi iubesc sotii. De cele mai multe ori, cind el are o amanta, si viata sexuala de acasa este foarte ok. Chiar prea ok. Deci pina la urma este vorba de 2 femei care impart un barbat. Una care stie ca este barbatul ei - sotia. Si una care stie ca este barbatul alteia - amanta. Doar ca sotia si l-a asumat odata, si amanta doar il doreste. Nu le amesteca, te rog. Una este sa iei ce este al tau, si alta este sa furi. REPET: Nici un barbat nu este legat cu lantul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca dragostea este cea care "leaga" un barbat insurat si o amanta. Poate exista dragoste din partea ei...desi e posibil sa ma insel pentru ca poate cauta si altceva . Dar ei, barbatii IN GENERAL, nu cauta dragoste, cauta doar sex cat de mult si cu cat de multe femei dispuse, "sensibile", lipsite de afectiune in general, gasculite care se cred indragostite iremediabil de acel barbat si spera la o viata alaturi de el pana la adanci batraneti. Indragosteala asta trece si lasa loc frustarilor.Binenteles, pot exista si cazuri cand ambii sunt indragostiti, dar fff rar. Un barbat neaccesibil cred ca pare irezistibil unor femei... ar putea fi si asta un motiv. Se simt "victorioase" atunci cand il cuceresc (cucerirea asta poate e doar o amagire), se cred mai " bune " decat sotiile. Exista n cazuri. Un alt motiv, deloc de neglijat sunt banii. Aaaaaa.....am auzit un tatic spunand : "Eu o sa-l invat pe fii-miu sa nu ierte nicio femeie pe care o poate avea. Asa capata experienta". (si alte boli, m-am gandit eu...cu toate ca respectivul nu inclusese in discutie prostituatele). Si cand te gandesti cate asemenea femei sunt....Am ramas cu un gust amar.Si eu am baiat, dar nu as putea sa-l invat asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta ,ai dreptate...si asta cu copiii este la fel de totala. Si daca nu poti avea copii...ce se intampla? O casnicie este mai putin solida ? Prostii... As vrea si eu sa fac parte din categoria de oameni care isi poate controla sentimentele. Sa nu mai sufar, sa nu mai plang, sa nu imi pese, sa iubesc matematic. Dar exista categoria asta ? Daca ar exista probabil nu am sti cum este sa intepenim langa telefon, sa verificam daca are ton sau nu, sa punem un prieten sa ne sune sa verificam daca suna telefonul iar cand suna sa il lasam sa sune de 3-4 ori sa nu creada respectivul ca asteptam ca tutele si uite asa. Ca eu recunosc....am trecut prin toate etapele astea. Iar cand m-am indragostit m-am indragostit pana peste cap. Iar daca cineva mi-ar fi spus "tu fetica, nu vezi ca-i chior? " eu as fi raspuns ca nu e chior...asa se uita el smecher. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui catalina2307
Ancuta ,ai dreptate...si asta cu copiii este la fel de totala. Si daca nu poti avea copii...ce se intampla? O casnicie este mai putin solida ? Prostii... Catalina
Eu cred ca dimpotriva, majoritatea amantelor apar dupa ce apare un copil in cuplu. Mai fetelor, ar trebui sa mai intelegeti ceva. Voi poate vorbiti la mdul teoretic, "cum as gandi daca". Altele vorbesc din experienta lor. Poate o sa spuneti ca nu are legatura, dar eu nu cred ca este asa. Ca si cum am teoretiza despre un criminal - unii spun ca e suficient ca-si plateste pedeapsa in inchisoare, pe cand rudele victimei si-ar dori ca acest criminal sa aiba soarta victimei. Chiar asa, veniti sa vorbiti de funie in casa spanzuratului...si va mirati ca nu vorbim toti aceeasi limba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...