Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

Mie mi s-ar parea dureros sa fii amanta. Adica nici nu esti platita ca cele de pe strada, nici nu esti respectata ca sotia de acasa. Pe de o parte pe cele ce fac asta pentru bani le inteleg. E mai usor sa faci banul asa. Oameni si oameni. De regula ele sunt cel mai putin periculoase pentru ca isi dau repede arama pe fata. Insa cand aud texte de astea de " vai m-am indragostit" in conditiile in care el are acasa nevasta si copii ma umfla rasul. La mine dragostea a trecut mereu si pe la creier o tzara. Ca altfel, nu stiu, poate ma maritam cu primul pachet de muschi care dansa bine in discoteca. Sa fim seriosi! Pai numai cand iti zice tie ratiunea de 2, 3 ori ca e insurat iti trece si iubire si tot. Asta daca te-a apucat vreodata cu adevarat. Da' na putin teatru si autosugestie face bine uneori. Si daca unele tot nu si-au trait marea iubire pana acum...o mimeaza cum prind ocazia. O sa zica unii ca vorbesc teoretic. Nu's nici amanta nici sotie de sot cu amanta. Da' un lucru stiu sigur: daca m-ar pune cineva sa aleg intre a fi amanta si sotie inselata, as prefera sa fiu sotie inselata. Si asta cred ca spune tot. Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui violeta69 [br doamnele nu protesteaza,doar isi spun parerea.. n-am experienta ca amanta,dar cum zicea cineva ...nu se stie niciodata [:D] ocazii au fost..da' am eu ceva care nu ma lasa sa fiu amanta....n-am stofa [:D] si nu-mi place sa fiu vioara a 2-a [:D]am o parere mai buna despre mine [:D]
Violeta, eu am spus ca doamnele posteaza :) Pe de alta parte cred ca fiecare are propriile limite - si daca nu e incercat pana la ele se poate crede mare virtuos. Asa cum o sotie inselata e surprinsa ca nu isi mai poate pune in aplicare teoriile de dinainte, o alta situatie din viata o poate pune intr-o postura in care nu s-ar fi vazut niciodata (aceea de amanta-sa zicem, sau macar indragostita de un barbat casatorit).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt putine cazurile in care o femeie isi doreste cu ardoare sa devina amanta,nu cred ca acesta este visul vietii cuiva.De ce totusi de intampla si unele dintre noi femeile ajung in postura asta? Cine poate sti.Poti sa eviti ,desigur,dar cred ca te trezesti in mijlocul evenimentelor si probabil nu mai stii cum sa iesi Asa cred,nu am fost in situatia asta,dar am pe cineva apropiat si vad cat se chinuie si cat sufera.Fata asta chiar iubeste,nu vrea sa distruga nimic,nu cere nimic,doar sufera.Nu stiu ce sentimente are el,dar presupun ca daca in casnicia lui nu ar fi o problema sau mai multe asta nu s-ar fi intamplat.Cand esti multumit de viata ta nu mai are loc nimeni.Ii percepi pe cei din jurul tau ca pe simpli colegi,prieteni..etc,ca pe aici se invarte cercul de unde se racoleaza amantele. Nu vreau sa spun ca nevestele sunt de vina ca au barbatii amanti si nici sa fac apologia amnatelor ,vreau sa spun ca viata asta este atat de incalcita uneori incat nu vezi cu nici un chip o iesire si atunci .......se intampla. mihaela si [zana]ANA MARIA 27.03.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui larissa_79
Mie mi s-ar parea dureros sa fii amanta. Adica nici nu esti platita ca cele de pe strada, nici nu esti respectata ca sotia de acasa. Pe de o parte pe cele ce fac asta pentru bani le inteleg. E mai usor sa faci banul asa. Oameni si oameni. De regula ele sunt cel mai putin periculoase pentru ca isi dau repede arama pe fata. Insa cand aud texte de astea de " vai m-am indragostit" in conditiile in care el are acasa nevasta si copii ma umfla rasul. La mine dragostea a trecut mereu si pe la creier o tzara. Ca altfel, nu stiu, poate ma maritam cu primul pachet de muschi care dansa bine in discoteca. Sa fim seriosi! Pai numai cand iti zice tie ratiunea de 2, 3 ori ca e insurat iti trece si iubire si tot. Asta daca te-a apucat vreodata cu adevarat. Da' na putin teatru si autosugestie face bine uneori. Si daca unele tot nu si-au trait marea iubire pana acum...o mimeaza cum prind ocazia. O sa zica unii ca vorbesc teoretic. Nu's nici amanta nici sotie de sot cu amanta. Da' un lucru stiu sigur: daca m-ar pune cineva sa aleg intre a fi amanta si sotie inselata, as prefera sa fiu sotie inselata. Si asta cred ca spune tot. Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Eu ma mir cum unele pers.nu mai stiu ce inseamna indragostit , iubire furtunoasa. Pai Larissa , daca ar rtece dragostea atat de mult prin filtrul gandirii ar fi atat de simplu. Nu ai mai vedea femei abuzate , ca dupa prima mana ridicata ar pleca si ala s-ar alege cu proces. NU ar mai exista sotii inselate. Nu ar mai exista sotii inselate care sa-si ierte barbatii si care sa lupte pt. ei pt. ca dpdv logic nu prea are sens. Nu ai vedea tipete , plansete , urlete , injuraturi,sinucideri si altele dupa despartiri pt. ca este logic ca nu mori fara un om, ca e normal sa nu mai iubeasca,ca nu este proprietatea ta , samd.Nu ai mai vedea crize de gelozie pt. ca , evident nu ajuta la nimic daca privesti totul obiectiv , samd. Mie mi se pare si mai ciudat ca unii nu inteleg ca stand bot in bot cu gigel ma pot indragosti rau de tot . ca vazandu-l pe ionel la o intalnire intre prieteni imi poate face cu ochiul. Si ma chinui sa nu ma gandesc la asta ,si incerc sa inhib , dar evident ca nu merge , sau e al naibii de greu. Asa cum vio va iubiti partenerii pot si altii sa iubeasca. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui catalina2307
Elle , printesa razboinica, scoti cuvintele din context si le asezi cum vrei ca sa mai poti arunca si tu putin cu buzduganu'. Ce naiba...te-a agresat vre-o amanta? Ti-a luat boii de la bicicleta? Sau pur si simplu te racoresti si tu. Ca in cazul asta propun un subiect separat sa ajute forumistele sa se racoreasca.
Nu m-a agresat vreo amanta, da' unii chiar are impresia ca se pricepe la toate. [:D] Cred ca ai sarit partea unde am specificat ca nu am avut niciodata neplaceri din partea vreunei terte persoane in casnicia mea sau relatiile anterioare. Dar ma distreaza teribil cum practic gasiti ca scuza imbatabila indragosteala asta subita de... un barbat insurat (!!!). Ma citez din nou, ca vad ca nimeni nu a explicat pana acum CUM se produce indragosteala asta de barbatul insurat la o femeie matura. Ca zau daca as putea sa ma indragostesc asa, fara sa trec un pic si prin filtrul ratiunii, cum zice Adina, te indragostesti asa, de orice bivol sau broscoi, fara nici un criteriu de selectie? [:D] Deci, revin: "La mine chestia cu indragosteala subita de barbatul insurat, ca si argument, nu tine. Nu suntem adolescenti de 14 - 16 ani sa ne indragostim asa, pac, la o privire si o bataie de gene. La maturitate ajungi sa te indragosteti de un om treptat, si nu asa... doar uitandu-te in ochii lui albastri. Trebuie sa se creeze o conexiune, o complicitate, o conspiratie, chiar si numai la nivel mental la inceput. Trebuie sa petreci timp impreuna, sa te descoperi unul pe celalalt, si invariabil apare si aspectul sexual, deloc de neglijat. Ori astea sunt deja consimtite si acceptate cu buna stiinta. Si repet, se intampla treptat. Ai timp, daca intr-adevar iti doresti sa nu distrugi, sa te dai 3 pasi inapoi si sa te gandesti: "Eu ce dracu fac aici?". Explicati-mi si mie procesul asta de indragosteala de berbatu' insurat, poate ma lamuresc si eu asa si va dau dreptate intr-un final. [alcool] Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle....uite asa![;)] cica te loveste ca daca stai toata ziua bot in bot cu gigel nu mai poti scapa [:D]esti prins in capcana....ce daca ai 70 de ani?! uite ca indragosteala vine .....usuuuuuurel-usuuuurel si gata!!! ratiunea,constiinta,responsabilitate,bal bal bla sunt pt. prosti [^] asa ca eu nu cred ca cineva o sa poata explica asta/astea....ca deh,daca nu ar exista si persoane din astea de genul "indragostite" subit[olala] ar fi o lume perfecta fara amante si amanti! ori asa ceva nu exista tocmai pt ca exista persoane care iau viata(mai ales a partenerei/parteberului) in derizoriu.... fetelor [flo][flo][flo] si de o parte si de alta Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui irinabobe
Elle era mai acum ceva timp un subiect Viitoare mamica singura sau ceva de genul asta... in care amanta ramasese insarcinata si cerea sfaturi despre cresterea copiilor. Daca chiar vrei sa intelegi cum gandeste o amanta e de citit subiectul respectiv...
Irina, nu e etic ce ai facut tu, sa ma trimiti sa fac studiu de caz pe o alta fata de pe forum, insa daca tot ma trimiti la lectura, sa-ti raspund: de barbatul ala nu zice decat ca a avut incredere in el si de-aia a ajuns unde a ajuns, ca parintii ei habar n-aveau ca era gravida, desi ea se pregatea deja cu hainute, pampersi, patutz, etc, ca a agatat-o pe strada urmarind-o cu o masina lui fitzoasa, ca ea a acceptat si i-a dat nr de telefon, el dupa ce a primit nr de tel a apelat-o imediat si a luat-o la misto asa ca ea, ca sa nu se faca de kko i-a dat nr corect.... bla, bla.... Si a ramas gravida, DUPA ce a aflat ca e insurat. Sa ma continui? Cam ce parere ti-ai facut dupa primele randuri? Tu ai sta de vorba cu un strain care te urmareste cu masina lui fitzoasa, coboara, iti cere nr de tel, i-l dai gresit si cand te apeleaza si te ia la misto gata, te convinge sa-i dai nr corect? Aici ma trimisesei sa citesc, nu? Ei bine, nu numai ca nu m-ai convins, dar mi-ai intarit parerile... Mie imi pare rau, sincer, pentru fata asta, se vede clar ca este foarte tanara... insa la ea, din punctul meu de vedere a fost lipsa de experienta combinata cu alte lucruri, daca vrei, dezvoltam subiectul pe PM... Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui violeta69
Elle....uite asa![;)] cica te loveste ca daca stai toata ziua bot in bot cu gigel nu mai poti scapa [:D]esti prins in capcana....ce daca ai 70 de ani?! uite ca indragosteala vine .....usuuuuuurel-usuuuurel si gata!!! ratiunea,constiinta,responsabilitate,bal bal bla sunt pt. prosti [^] asa ca eu nu cred ca cineva o sa poata explica asta/astea....ca deh,daca nu ar exista si persoane din astea de genul "indragostite" subit[olala] ar fi o lume perfecta fara amante si amanti! ori asa ceva nu exista tocmai pt ca exista persoane care iau viata(mai ales a partenerei/parteberului) in derizoriu....
Total de acord! Mey a dreku' indragosteala... [alcool] Elle EDIT: Am gasit esplikatia! [:D] http://www.youtube.com/watch?v=YTHLFdGC5AU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se flutura destul de des ca motiv principal "indragosteala", fara a se tine cont ca in fapt suntem singurii in masura sa hotaram atitudinile si actiunile noastre, chiar si in sitatia in care "ne indragostim". esti indragostita si din acest motiv accepti orice? permite-mi atunci sa-mi fie mila de tine. Pentru ca varianta care mi se pare cea mai eficace pentru toti cei implicati este ca celalalt sa-si rezolve situatia, sa divorteze, sa devina liber ca sa puteti fi impreuna, si nu altfel. Asa cum nu poate decat sa-mi fie mila de femeile abuzate (si le incurajam sa scape de abuzator), asa mi-e mila de cele ce pot accepta, cu scuza "indragosteala", o relatie de un asemenea compromis - (si ar trebui sa le sfatuim sa nu accepte o asemenea relatie, total distructiva pentru toti cei implicati, inclusiv pentru ele).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...