Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

Zic si eu...ca nou-venita ce sunt [:D] Si daca sotului ii este refuzata de catre o sotie o fantezie precum sexul anal/schimbul de parteneri, spre exemplu? Prima, ca desi a incercat sa ii faca pe plac, ii provoaca durere si prefera sa nu sufere in tacere de dragul sotului, si a doua, ca ea considera ca 2 sunt suficienti intr-o relatie? Atunci sotul e indreptatit sa caute in alte parti, ca nu primeste acasa? [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotzul nu este indreptatit sa caute in alta parte ce nu gaseste acasa, indiferent despre ce anume este vorba. Valabil si pentru sotia care cauta in alta parte ce nu primeste de la sot. Dar se intampla... Este mult mai usor sa mergi pe burta, decat sa iti asumi deciziile. Daca esti prins, vezi cum o scoti la capat. daca nu... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui broascaoac
Zic si eu...ca nou-venita ce sunt [:D] Si daca sotului ii este refuzata de catre o sotie o fantezie precum sexul anal/schimbul de parteneri, spre exemplu? Prima, ca desi a incercat sa ii faca pe plac, ii provoaca durere si prefera sa nu sufere in tacere de dragul sotului, si a doua, ca ea considera ca 2 sunt suficienti intr-o relatie? Atunci sotul e indreptatit sa caute in alte parti, ca nu primeste acasa? [bang]
La capitolul sex fiecare evolueaza cumva. Este de preferat ca ambii parteneri sa evolueze in paralel, si diferentele sa fie minime. In cazul descris de tine, dar si in alte cazuri (ex in care el prefera swinging, sau relatiile homosexuale,etc) este vorba de evolutia lui sexuala proprie. Poti tine pasul cu ea sau nu (daca are orientare homosexuala ce poti sa faci?). Probabil unii dintre ei se resemneaza la evolutia celuilalt. Altii vor merge pe calea lor. Si nu, nu este indreptatit sa insele, la fel cum nu poate fi obligat sa ramana intr-un cuplu cu un partener ce nu-l satisface sexual. Dar ma gandesc ca exemplele astea sunt cazuri extreme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
Citat:
citat din mesajul lui niccooll04
pai nici nu are ce sa-ti sune bine , ce sa accepti pacatele mele ? , daca nu e vorba de zoofilie si necrofilie ce ai putea sa nu accepti ?
nu am zis ca eu n.as accepta , mi se pare aiurea sa nu zic altfel ca exista femei carora acel altceva li se pare iesit din comun, de fapt cine a postat , coltofeanu e din cei care traiesc cu impresia ca masina inseamna mercedes, telefon nokia si sex oral doar o ...chestie :) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Exista barbati care nici nu cer sotiilor sa le indeplineasca anumite fantezii... cica din respect. Prefera sa-si caute o amanta cu care se le faca. Nu generalizez. Cum la fel de bine exista sotii care le indeplinesc fanteziile ( sex oral, anal, in grup etc)dar asta nu este o garantie ca nu le va insela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca barbatii care intra in categoria celor cu amante, nu sunt, doamnelor,destul de obositi. Adica or fi... nu zic, ceva oboseala de pe la serviciu. Dar cand ajung acasa, se aseaza comod in fotoliu si dau directive... si de atata stat de pomana, le vin si idei...parca isi aduc aminte ca,VIRGULA, colega sau don'soara X de nu stiu unde i-a privit intr-un fel aparte- cu ochii deschisi incep sa viseze..si uite asa incepe mai totul. Ca vezi Doamne, aia e si parfumata,si proaspata-mereu proaspata-,nu miroase nici intr-un caz a chiftele si ceapa prajita, apartamentul ii este "tapetat"numai cu lucruri nice, nu-si rupe omul gatul de jucarii lasate la voia intamplarii, poate citi si ceva randuri din ziar langa donsoara,ca nu-l tulbura decat ceva saruturi patimase,si nici intr-un caz nu este deranjat de copii. Cred ca barbatul trebuie tinut "ocupat", "obosit" ca pana la urma si sotia tot de la servici vine...Vrea mancare?Ok,amandoi la curatat ceapa si facut chiftele. Trebuie sa spalam?Masina spala, noi intindem rufele,sau ai macar bunul simt si ia-mi ligheanul cu lenjerie si du-l pe balcon/uscator .Eu intind rufele, tu te apleci si mi le dai.Piata?Impreuna...Pai ce?Femeia cara sacose si el sta la umbra?Si exemplele pot urma.Si dupa atata framantare, nu cred ca-i mai arde si de amante.Cade lat,intelege ca sotia e sotie,cu aceleasi drepturi ca si el,si nu-i mai arde de amante.Sau cel putin o amanta nu-si doreste "un obosit". Eu n-am avut niciodata probleme in casnicie.Sotul meu e genul de barbat care inafara de PC nimic nu-l starneste,fie ea si Miss Univers dezbracata in fata lui.Dar, eu nu fac nimic singura.Asa a fost din prima clipa in care ne-am casatorit si asa va fi pana la sfarsit.Totul,dar absolut totul, in ceea ce priveste treburile casnice,se impart la doi.Si credeti-ma, uneori barbatii sunt mai priceputi la treburile gospodaresti decat femeile. Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabriella,sa stii ca ai si tu ceva drepatate[:D] mi-am amintit cum eram eu...proasta batuta-n cap...da' nu prea aveam ce face...sau aveam,nu stiu! eram cu BB in port-bb,in fata,cu rucsacul in spate incarcat si cu doua sarsanale in celelalte maini(noroc ca avem doar 2 maini)[:D] eu alergam la platit facuri,lapiata si era la vreo 2 km,la plimbat copilu',gatit,calcat,spalat...toate in casa,afara din casa si altele... el venea seara, cica obosit.....si il asteptam cu mancarica calda pe masa [:D].. sigur ca eram nervoasa,furioasa,stresata,tracasata.... sa ai grija singura de un copil(si moama ce copil -argintul viu-la locul acela ma duceam cand dormea da' repede ca se trezea daca nu ma simtea langa el [:D])sa faci totul singura nu e atat de simplu..... asa ca,ai dreptate...tb sa le las balta pe toate,neplatite,nefacute,necalcat,nespalat...si sa ma ocup doar de copil....sa vezi ce-si mai gasea timp sa vina acasa si sa nu stea pe la terase cu "dragute" la povesti ca nu-l intelege nevasta [:D] sau invers...ca el nu o intelege pe ea [:D].... da'stiti vb aceea cu mintea de pe urma[alcool]...acum'ca babutzele dau sfaturi [^] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...