Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

[alcool] adica sa inteleg ca amntele servesc altceva la cina?! si daca nu ai prajitura asta s-a terminat cu fericirea? [:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O aventura de o noapte este cu totul altceva decat o relatie ascunsa extracopnjugala, in care cei doi se intalnesc repetat si nu pentru a face piata, ci pentru sex - este clar. Vinovati sunt ambii : barbatul pentru ca isi inseala sotia in mod constant (eventual mai are si pretentii de la sotie cand ajunge acasa )si amanta care accepta o propunere stiind ca se incurca cu un barbat casatorit, probabil si cu copii. Doamne fereste de apucaturi din astea! CAt despre cazul postat de initiatoarea subiectului , ce sa zic? Eu una l-as fi lasat pe un asa specimen de sot, sa-l judece copii care sunt destul de mari, sa -l intrebe pe unde a umblat mai bine de 1 an si apoi cert nu l-as mai fi primit acasa! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am observat, multe femei cauta scuze barbatilor care inseala. Adica, daca ma inseala sotul a avut si el o scapare, ca deh..e barbat.Dar daca il insel eu, sunt curva.Eu nu pricep de ce tre' sa fie cineva mai cu mot. Amandoi ne-am luat acelasi angajament, am semnat acelasi act, ni s-a facut aceeasi slujba de cununie...Deci? Care-i treaba? Diferente genetice, vrajeli....neinteresant. In casnicie trebuie in primul rand sa ne respectam reciproc. Ma inseli=nu ma respecti. Simplu.Pana la urma avem posiblitatea de a pleca, de a merge mai departe. Nici razbunari de genul"m-a inselat, ia sa vad io cu cine sa ma culc ca sa-l doara ficatii" nu tin. E prea pueril.Si fara efect, de multe ori ca poate il doare fix undeva de tine. Amanta/amantul? Sunt victime colaterale. Pai ce o doare pe Geta de familia mea? Nu are legatura.Nu scrie pe fruntea nimanui"am sot/sotie si 3 copii, asa ca ...pa".Singurul vinovat in toata treaba este cel care inseala. Nu amanta ca-i mai cu vino-ncoa, nici nevasta ca nu se mai machiaza ca inainte. Nu. Povestea cu aventura din Florida: ca a stat 2 sapt., dar isi iubeste nevasta de moare. Hai, nu zau? Cati nu plecam in delegatii? POate tentatii exista, dar important e sa spui NU. Si nu, nu exista ABSOLUT nici o diferenta intre o aventura de o noapte si o relatie ascunsa extraconjugala. Lipsa de respect e aceeasi.Durerea e aceeasi. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, de-ar fi situatiile albe sau negre ce bine ar fi. Adica m-a inselat, nu ma iubeste etc... Din pacte totul se invirte intr-o zona gri. Stiu familii care sint impreuna de zeci de ani si in care unul din soti a inselat. (intr0un caz el, in doua cazuri ea, in alt caz amindoi). Aceste familii sint bine mersi in ziua de azi, au copii mari si privesc in urma cu regret la acele incidente. Brabtatii sint mai inclinati sa aiba astfel de lagaturi. E sex animalic. Si pe cel din Florida il inteleg. Omul probabil ca isi iubea familia dar a afcut-o pt. instinctul i-a spus sa o faca si pt. ca a estimat ca sotia nu va afla niciodata. Problema e cum a aflat autorea acelui mesaj? In fine, eu personal nu m-as grabi cu acuzatiile atit timp cit nu e vorba de incest sau mai stiu ce alte treburi (vedeti ca exista si degenerati gen austriacul X). Cind e vorba de persoane neinrudite aflate in diverse parti ale lumii/orasului/tarii lucrurile devin discutabile. Adica ma pot gindi la circumstante atenuate. Altminteri nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
[quo
Si nu, nu exista ABSOLUT nici o diferenta intre o aventura de o noapte si o relatie ascunsa extraconjugala. Lipsa de respect e aceeasi.Durerea e aceeasi. te][/quote] Eu cred ca exista o diferenta: implicarea.Intr-o aventura de o noapte mai rar sunt implicate sentimente, dar intr-o relatie deja totul devine mai profund.Cred ca, cu cat relatia dureaza mai mult, cu atat sexul trece pe locul 2 si sentimentele pe locul 1. Personal nu as putea ierta nici aventura, dar cu atat mai mult o relatie extraconjugala; ar insemna clar ca nu mai simte nimic pt.mine, si atunci pt.ce sa pierdem timpul si sa ne irosim vietile impreuna???Poate ar fi mai fericit cu ea si poate si eu as avea alt viitor,nu? Parearea mea......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui coltofeanu
quote:
citat din mesajul lui Cristina_C
quote:
citat din mesajul lui coltofeanu De obicei sotia nu accepta sa faca anumite, sa zic..."dovezi de dragoste", insa celelalte accepta poate orice
Dar de ce "de obicei"? Ce-o opreste? [:)]
[:D]Scuze...trebuia sa spun "exceptie" ci nu "de obicei". Eu sunt exceptie pentru ca nu fac ce nu-mi place doar de dragul lui, deoarece m-as simti un obiect, m-as simti folosita. Daca unora le place e OK.[;)] [detectiv].... inseamna ca ar trebui sa ma ingrijorez ca ma va insela, nu?
Nu stiu daca sa-ti pui problema ca te-ar insela, insa ar trebui sa-ti pui problema ca nu sunteti compatibili din acest punct de vedere. Putea fi invers, tu sa-ti doresti mai mult si el sa nu fie in stare sa ofere (oricare ar fi motivul). Probabil ca ai fi acumulat frustrari. Poti foarte bine sa treci peste aceste frustrari datorita altor valori de cuplu, dar asta nu inseamna sa negi existenta lor. La acest subiect nu exista "eu am dreptate", sau "nu e normal ce-mi ceri", etc. Normalitatea nu este la fel pentru toti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, pe mine m-ar afecta la fel de mult daca as afla de existenta unei amante de o noapte sau de existenta unei/unora de..."de mai multe nopti"!!! [toanerele[toanerele ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea ar fi alta, in cazul in care m-ar insela....si sa zicem ca "a gresit" cum as mai putea avea incredere din nou in el, daca incepe sa-i placa sa greseasca [biz] si sa zica " lasa ca ma iarta, am gresit" [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui cris-cris
quote:
[quo
Si nu, nu exista ABSOLUT nici o diferenta intre o aventura de o noapte si o relatie ascunsa extraconjugala. Lipsa de respect e aceeasi.Durerea e aceeasi. Personal nu as putea ierta nici aventura, dar cu atat mai mult o relatie extraconjugala; ar insemna clar ca nu mai simte nimic pt.mine, si atunci pt.ce sa pierdem timpul si sa ne irosim vietile impreuna???Poate ar fi mai fericit cu ea si poate si eu as avea alt viitor,nu?
SUBSCRIU Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui andraduska
Din ce am observat, multe femei cauta scuze barbatilor care inseala.
Au luat spaga. Precis. Si au fost invatate ce sa spuna.[:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...