Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

Uite, spun eu ca amanta n-are nici o vina.Degeaba e blamata de toti. Blamat sa fie el, ca pune botul la vrajeli si uita ca nu e singur.Sincer, daca sotul m-ar insela si i-as mai si prinde, cu ea tot nu am nimic. Dar cu el, ar fi alta mancare de peste. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui Piranda
[quote]citat din mesajul lui andraduska
Sincer, daca sotul m-ar insela si i-as mai si prinde, cu ea tot nu am nimic. Dar cu el, ar fi alta mancare de peste.<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> Doar ca pe ea ai ura-o (inevitabil)si pe el l-ai trage la raspundere[:)] Life doesn't have to be perfect to be wonderful.
Pedeapsa ei ar fi sa-l ia pe nemernic de barbat si sa se spele cu el pe cap!!! Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa vorbim despre amanta: In momentul in care o femeie se baga intr-o astfel de relatie, o face ca sa-si satisfaca niste nevoi: unele afective, altele materiale, altele au in permanenta sa-si demonstreze ceva: ca ea e mai tare decat orice nevasta si ca poate sufla orice barbat vrea ea. Amanta care intra intr-o relatie cu un barbat insurat pentru ca pur si simplu s-a indragostit de el e cea mai... scuzabila, ca sa zic asa, desi in rare cazuri se intampla asta. Insa cele mai multe rationeaza dupa principiul: barbat insurat, plictisit de ce are acasa (deci clar, ce ii ofera ea e cu mult peste DOAR pentru simplu fapt ca e nou si interzis), situatie financiara buna / stabila (sa fim seriosi, nici o amanta nu s-ar uita dupa un barbat care-si cauta maruntii prin buzunar pentru o cafea). Amantului insurat nu trebuie sa-i dea socoteaza prea multa, unde merge sau ce face in timpul pe care nu si-l petrece cu el, pentru ca nici ea nu-l intreaba cat sta, de grija ca poate-l asteapta nevasta acasa. Amantul insurat vine la ea poate 1 data sau de 2 ori pe saptamana (depinde cat il tine [:D]) si pozeaza in barbatul perfect. Vine in vizita cu o sticla de vin bun si un buchet de flori, proaspat aranjat si ferchezuit. Au sex bun impreuna, el se abtine de la a trage vanturi si nu-si lasa ciorapii in mijlocul casei (pentru ca oricum se incalta cu ei si pleaca), de cele mai multe ori ii lasa poate un banut acolo, pe noptiera, sa aiba de-un bikini sexi, etc. Multi dintre barbati, cand ajung la amanta acasa, uita de bun simt si, pe langa consultanta sexuala, se deda cu amanta si la o consiliere psihologica: isi critica nevasta in fata amantei (ba ca ea nu se aranjeaza si nu se mai parfumeaza asa cum o face ea, ba ca nu-l mai baga in seama suficient de mult, ajungand in final la ideea ca ea e vinovata pentru ca el se vede si cu alte femei. Amantei, care de regula e cu minte scurta, ii creste pipota in ea pentru ca in comparatia barbatului ea surclaseaza nevasta ("deci sigur sunt o zana de barbatul asta prefera sa vina seara la mine decat se mearga acasa la nevasta"). O amanta penduleaza vesnic intre cateva idei care se vor a-i adormi constiinta (atat cat o are): obligatii putine si satisfactii mari. Plus sentimentul de superioritate fata de nevasta de acasa le da un (fals) sentiment de putere, de confirmare a personalitatii ei si a faptului ca e dorita de orice barbat (mai ales insurat). Apoi mai sunt dependentele de adrenalina: e asa monoton sa-ti gasesti un barbat singur, cu care sa ai o relatie normala, plicticoasa! E mult mai provocator sa sufli un barbat insurat, sa te furisezi, sa-ti creasca pulsul cand ii mai trimiti din cand in cand cate un mesaj si e posibil ca el sa fie acasa cu fraiera de nevasta. In toate cazurile, dupa parerea mea, femeile care se complac in relatii cu barbati insurati au multe complexe vis a vis de propria persoana si de propria feminitate, au vesnic nevoie de confirmarea ca inca sunt dezirabile, nu gandesc mai departe de propriile nevoi si propria mizerie (de orice fel) in care se scalda, nu-si pun problema: "oare copiii lui ce fac acum, nu-l asteapta sa petreaca un pic de timp si cu ei?". O femeie care se respecta pe ea si pe cei din jurul ei, nu se va implica niciodata intr-o relatie cu un barbat insurat. Si chiar daca s-ar indragosti, sa zicem, de un barbat insurat, integritatea si bunul simt ar face-o sa treaca peste emotii si sa-si caute fericirea in alta parte. Dar cum aceste calitati sunt din ce in ce mai rare in societatea de azi, nevestelor nu le ramane decat sa nu conteze pe caracterul amantei ci sa caute sa cunoasca cu adevarat cine sunt sotii lor. Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Elle_seb
Deci sa vorbim despre amanta: In toate cazurile, dupa parerea mea, femeile care se complac in relatii cu barbati insurati au multe complexe vis a vis de propria persoana si de propria feminitate, au vesnic nevoie de confirmarea ca inca sunt dezirabile, O femeie care se respecta pe ea si pe cei din jurul ei, nu se va implica niciodata intr-o relatie cu un barbat insurat. Si chiar daca s-ar indragosti, sa zicem, de un barbat insurat, integritatea si bunul simt ar face-o sa treaca peste emotii si sa-si caute fericirea in alta parte. Elle
[flo] Elle, exact la fel gandesc si eu. Eu cred ca in cele mai multe cazuri amantele sunt niste fiinte ce se multumesc cu putin, in cazul in care sunt implicate afectiv - cat de fericita poti sa fii cand accepti de la bun inceput sa imparti barbatul cu altcineva? Insa daca vorbim de prima categorie, cele care cauta doar sex sau confort material (este dreptul lor, daca asta le multumeste) - totusi ele confirma, de fapt, valoarea sau dorintele barbatului in cauza. Oferta nu ar exista daca nu ar exista si cerere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Adina Iulia
[flo] Elle, exact la fel gandesc si eu. Eu cred ca in cele mai multe cazuri amantele sunt niste fiinte ce se multumesc cu putin, in cazul in care sunt implicate afectiv - cat de fericita poti sa fii cand accepti de la bun inceput sa imparti barbatul cu altcineva? Insa daca vorbim de prima categorie, cele care cauta doar sex sau confort material (este dreptul lor, daca asta le multumeste) - totusi ele confirma, de fapt, valoarea sau dorintele barbatului in cauza. Oferta nu ar exista daca nu ar exista si cerere.
Asa e, ai dreptate, se multumesc cu putin (as zice eu, la inceput), dar oare cea implicata emotional nu viseaza si nu spera ca barbatul insurat va divorta de nevasta si se va insura cu ea? Daca s-ar multumi cu putin, ar fi bine, insa nu stiu daca nu cumva se gandesc doar la ele si la propria fericire cu riscul de a calca in picioare viata altei femei si a copiilor ei. Asa zic si eu, acele femei care cauta doar latura sexuala si materiala a relatiei, confirma valoarea barbatului in cauza. Si totusi, femeile pot fi foarte perfide daca vor si daca au un tzel de atins. In loc sa-i zica: "draga, vreau doar sa facem sex de 2 ori pe saptamana" ii zice barbatului insurat: "iubitule, nici un barbat nu m-a mai facut sa simt ceea ce simt cu tine". Iar la aspectul cu banii, n-o sa-i zica niciodata direct ca are un mare magnet in pantaloni (pardon, buzunar), ci o sa-l admire si o sa-i spuna ca adora barbatii asezati. Daca o femeie chiar vrea sa imbrobodeasca un barbat, o poate face, mai ales ca marea majoritate a barbatilor sunt extrem de sensibili la laude cand vine vorba de performantele lor, de orice natura. Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle, asa gandesc si eu, mai ales ca fac parte din categoria nevestelor 'traduse' in perioada de sarcina, si parasite cu bb mic. De mai bine de 4 ani imi tot analizez situatia de divortata, singura. Tocmai ieri am vorbit cu un barbat insurat, care-mi face avansuri, si i-am spus ca ar fi bine sa studieze inelarul stang, iar el imi spune ca am o problema... Tocmai, ca nu vreau sa am probleme, le amintesc direct ca sunt insurati, iar eu n-am stofa de amanta. Cred ca sunt un pic snoaba si imi spun ca valorez mai mult (la 36 de ani, cu aceasta experienta a unui divort neasteptat si brutal). Problema e ca anii trec, iar in jurul meu nu vad (de-abia de vreo jumatate de an ma intereseaza sa 'vad') un barbat 'liber de sarcini', vertical si cu potential pentru o posibila relatie. Si asa, ca fapt divers, amanta ex-ului i-a devenit nevasta, iar el acum ar vrea sa-i fiu eu amanta :) N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui brotacel03 [Si asa, ca fapt divers, amanta ex-ului i-a devenit nevasta, iar el acum ar vrea sa-i fiu eu amanta :)N-aduce anul ce-aduce ceasul...
[cool] never ending story... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...