Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui brotacel03 Si asa, ca fapt divers, amanta ex-ului i-a devenit nevasta, iar el acum ar vrea sa-i fiu eu amanta :) N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Asta-i tare! Bineinteles ca te vrea de amanta, ia gandeste-te ce bine si caldut i-ar fi. Si in plus, i-ai confirma cat de superior e el si cum "ma iubeste femeile si e moarte dupe mine." [:D] Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor voi sunteti putin comuniste. Oare va trece prin cap ca respectivul (respectiva) are dreptul la putina fericire? Ca doar nu trebuie nici unul arestat ,sechestrat si castrat daca se intampla ca in cuplul respectiv sa dispara armonia.Si ideea asta cu "are copii "deci trebuie sa intepeneasca langa ea/el pana cand moartea ii va separa mi se pare demagogie curata.Hai sa nu fim penibili si ridicoli si sa facem noi psihoanaliza amantelor, a amantilor si sa ne dam cu presupusu cam ce face amanta in pat ca doar nu citeste nimeni zilnic contorul la pasarica lu amanta sa vada daca a depasit traficul admis. By the way...admis de cine? Si m-a bine dispus si concluzia cu amantele sunt complexate si isi cauta feminitatea. hi hi hi. Da cum poate sti cineva ce cauta amanta daca nu s-a intamplat sa fie amanta? Cred ca cel mai bine este sa ne uitam in ograda noastra si sa avem grija sa ne hranim relatia. Ca acu daca sotia uita sa isi mai dea cu peria prin par se face de 120 kg face pipi cu usa deschisa doarme cu bigudiuri in cap isi unge hemoroizii in fata sotului si are migrene in fiecare seara acu bietul sot ce sa faca? O sa caute amanta complexata si cu feminitate nedescoperita. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui catalina2307
Mai fetelor voi sunteti putin comuniste. Oare va trece prin cap ca respectivul (respectiva) are dreptul la putina fericire? Ca doar nu trebuie nici unul arestat ,sechestrat si castrat daca se intampla ca in cuplul respectiv sa dispara armonia.Si ideea asta cu "are copii "deci trebuie sa intepeneasca langa ea/el pana cand moartea ii va separa mi se pare demagogie curata.Hai sa nu fim penibili si ridicoli si sa facem noi psihoanaliza amantelor, a amantilor si sa ne dam cu presupusu cam ce face amanta in pat ca doar nu citeste nimeni zilnic contorul la pasarica lu amanta sa vada daca a depasit traficul admis. By the way...admis de cine? Si m-a bine dispus si concluzia cu amantele sunt complexate si isi cauta feminitatea. hi hi hi. Da cum poate sti cineva ce cauta amanta daca nu s-a intamplat sa fie amanta? Cred ca cel mai bine este sa ne uitam in ograda noastra si sa avem grija sa ne hranim relatia. Ca acu daca sotia uita sa isi mai dea cu peria prin par se face de 120 kg face pipi cu usa deschisa doarme cu bigudiuri in cap isi unge hemoroizii in fata sotului si are migrene in fiecare seara acu bietul sot ce sa faca? O sa caute amanta complexata si cu feminitate nedescoperita. Catalina
No, ca trebuie sa ma lamuresc inainte de a-ti raspunde, tu vorbesti din pozitia amantei sau a sotiei, ca n-am inteles.... [bang] Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc din pozitia femeii. (sotie daca este relevant).Dar la mine lucrurile sunt mult mai simple. Daca nu as mai fi fericita chiar nu as sta sa-mi mananc ficatii de dragul de a nu fi divortata. As cauta pe altcineva. Daca eu as fi cea care inca iubeste dar el nu mai este fericit cu mine...asta e.Sa fie fericit cu cine vrea el. De ce sa am inmormantare zilnica acasa. Si acum sa fim seriosi...cate dintre noi nu uita sa ramana femei dupa ce se casatoresc. Se fac cat frigideru si daca mai au si copii nu le mai pasa ca vin cu replica atat de des auzita "am avantajul copiilor nu ma mai paraseste". Si in cazul asta pt ce sa dam vina pe amante? Sa incepem prin a cauta raspunsul la noi in ograda nu in ograda amantei.Oricine ar fi ea. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate, Catalina. Si sotul (ma rog, ex in cazul meu) are dreptul la fericire. Problema este atunci cand incearca (si uneori chiar reuseste) sa mearga o vreme in paralel. Eu nici nu stiu daca e motiv de bucurie sau de ciuda ca m-a lasat pentru o femeie despre care multi spun ca e 'sub mine'. Nu sunt nici grasa, nici proasta (desi ar fi fost uneori bine sa ma prefac ca sunt), nici nu eram delasatoare cu aspectul meu fizic, dar acestea nu-s suficiente. Ce ma amuza mai mult, e ca dupa atata amar de timp in care am tot analizat evenimentul care m-a pus in situatia de a creste singura un copil dorit, ajutat sa apara cu tratamente premergatoare (cine e mai cu vechime ma stie de prin perioada trat. naturiste cu Livia) si in cele din urma ajung la o acceptare, vine ex-ul si-mi spune ce buna sunt! Banuiesc ca s-o referi strict la pat N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu vorbesc din pozitia femeii. (sotie daca este relevant).Dar la mine lucrurile sunt mult mai simple. Daca nu as mai fi fericita chiar nu as sta sa-mi mananc ficatii de dragul de a nu fi divortata. As cauta pe altcineva. Daca eu as fi cea care inca iubeste dar el nu mai este fericit cu mine...asta e.Sa fie fericit cu cine vrea el. De ce sa am inmormantare zilnica acasa. Si acum sa fim seriosi...cate dintre noi nu uita sa ramana femei dupa ce se casatoresc. Se fac cat frigideru si daca mai au si copii nu le mai pasa ca vin cu replica atat de des auzita "am avantajul copiilor nu ma mai paraseste". Si in cazul asta pt ce sa dam vina pe amante? Sa incepem prin a cauta raspunsul la noi in ograda nu in ograda amantei.Oricine ar fi ea.
Eu sunt de acord cu tine! E valabila observatia pentru ambii parteneri! Sunt si femei exact cum ai descris mai sus si barbati care uita sa se mai ingrijeasca, miros urat, nu mai fac un gest de tandrete, atentia o ofera meciului, micilor si berii etc... daca partenerul lor e altfel atunci nu pot avea nici o pretentie! Hartia aceea roz de la primarie nu mai ajuta cu nimic! Nu e contract de vanzare-cumparare fara clauze! O relatie o ai asa cum o cultivi! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si, stati asa: pai daca-i amanta, normal ca e in paralel cu o alta relatie oficiala... De fapt, asta-i buba. Ok, nevasta nu te satisface, asuma-ti trairile, pui cartile pe masa si apoi esti liber. Liber la a avea o relatie cu 'ispita', care nu s-ar mai numi amanta , ci femeia ta. Din pacate ei pretind sa fie informati in situatii similare, sa nu pice de papagali, dar cand e vorba de ei, ocaua se schimba. N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brotacel uneori intervine acel "pur si simplu". Iar acum daca tot sunt asa radicala barbatii au si o doza relativa de infantilitate.Desi cred ca si noi suntem pe aproape. Probabil este o tendinta generala de a merge in paralel. Teama de a spune partenerului, gandul la cum va reactiona, obisnuinta, posibilitatea de a ramane singuri ,etc. Eu te rog sa te bucuri de copilul tau (eu doar ce am pirdut doi bebei in saptamana 17) si sa fii fericita. Nu te amari cautand explicatii. Probabil a fost acel "pur si simplu". Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, imi pare rau de durerea voastra. De copil am invatat sa ma bucur, sa nu ma mai tem de asumarea tuturor responsabilitatilor ce tin de cresterea lui. Nici nu stiu de ce am intervenit pe acest subiect, fiindca m-am tinut mereu departe de astfel de discutii. E cert ca fiecare vorbeste prin prisma trairilor proprii, a intensitatilor acestora. Pe mine a treia parte la proces (amanta, mai mica cu 10 ani) nu m-a interesat deloc dar de analizat a trebuit sa analizez; desi nu pot sa spun ca am tras cine stie ce concluzii. Dar aceasta activitate mai panseaza putin rana. N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...